Як зробити свій внесок

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page How to contribute and the translation is 98% complete.
Languages:


Контент усіх проєктів Вікімедіа розміщений на умовах вільних ліцензій. Пишіть код, щоб мати доступ, перетворювати і нарощувати цей величезний збір вільних знань. Користуйтеся посібником, щоб почати використовувати API, доступний на всіх вікі MediaWiki, та інші API для вмісту і Вікіданих. Доступні також інші джерела вільних даних, у тому числі XML- та SQL-дампи.
Наш вихідний код відкритий і безкоштовний. Оберіть проєкт, запропонуйте патч і вирішіть ним якусь проблему!

У проєктах Вікімедіа застосовуються різні мови програмування, як-от PHP з JavaScript у MediaWiki та його розширеннях, Lua (в шаблонах), CSS/LESS (зокрема у скінах), Objective-C, Swing та Java (у мобільних застосунках та Kiwix), Python (у Pywikibot), C++ (у Huggle) чи C# (в AWB). Створюйте ботів для обробки вмісту та розміщення ваших інструментів на Toolforge. Працюйте над мобільними додатками або настільними програмами. Або допоможіть Site Reliability Engineering підтримувати конфігурацію сервера.

Learn more at New Developers/Introduction to the Wikimedia Technical Ecosystem .
Тестування
Допоможіть покращити якість наших проектів через тестування PHPUnit, автоматизоване тестування браузерів у Selenium і неперервну інтеграцію. Повідомте про свою першу знайдену помилку або допоможіть з наявними звітами про помилки.
Як технічний представник, допомагайте іншим вікімедійцям з технічними проблемами, передавайте Тех. новини для інформування користувачів про те, що може на них вплинути, і долучайтесь до групи представників і списку розсилки, щоб діяти як міст між розробниками і Вашим локальним вікі-проєктом.
Користувачі, що володіють англійською, можуть допомогти покращувати документацію MediaWiki, інші важливі сторінки підтримки і, по-суті, будь-які сторінки цього сайту.
Якщо ви вільно володієте мовою, яка відрізняється від англійської, ви можете долучитися до перекладу цього веб-сайту та програмного забезпечення MediaWiki.
Домагайте користувачам та розробникам, беручи участь в роботі служби підтримки і інших засобах спілкування та соціальних медіа MediaWiki.
Допоможіть застосувати принципи дизайну Вікімедіа у проєктах, яким потрібні користувацькі відгуки.
Візьміть участь у зустрічах товариства в інтернеті або реальному світі.
Посібники та покрокові інструкції для технологій MediaWiki та Вікімедіа

Більше корисної інформації

Зв'язок

  • Увійти в контакт зі спільнотою Вікімедіа можна різними способами.
  • Можете також підписатися й поширювати новини Вікімедіа у вашій соціальній мережі.
  • Можете також підписатися на новини технічного характеру, аби отримувати на власній сторінці обговорення щотижневий звіт про нові зміни програмного забезпечення без зайвого професійного жаргону.

Редагування та обговорення у MediaWiki

Якщо Ви ще не користувались MediaWiki: