Si të kontribuosh

From MediaWiki.org
Jump to: navigation, search
This page is a translated version of the page How to contribute and the translation is 76% complete.

Outdated translations are marked like this.
Other languages:
Afrikaans • ‎አማርኛ • ‎aragonés • ‎अङ्गिका • ‎العربية • ‎অসমীয়া • ‎asturianu • ‎azərbaycanca • ‎تۆرکجه • ‎беларуская (тарашкевіца)‎ • ‎български • ‎বাংলা • ‎bosanski • ‎català • ‎کوردیی ناوەندی • ‎čeština • ‎Cymraeg • ‎dansk • ‎Deutsch • ‎Zazaki • ‎Ελληνικά • ‎English • ‎Esperanto • ‎español • ‎فارسی • ‎suomi • ‎français • ‎galego • ‎Hawaiʻi • ‎עברית • ‎हिन्दी • ‎hrvatski • ‎Kreyòl ayisyen • ‎magyar • ‎Հայերեն • ‎Bahasa Indonesia • ‎italiano • ‎日本語 • ‎ქართული • ‎Taqbaylit • ‎ភាសាខ្មែរ • ‎ಕನ್ನಡ • ‎한국어 • ‎Ripoarisch • ‎Kurdî • ‎Lëtzebuergesch • ‎lietuvių • ‎मैथिली • ‎Malagasy • ‎македонски • ‎മലയാളം • ‎मराठी • ‎Bahasa Melayu • ‎မြန်မာဘာသာ • ‎Bân-lâm-gú • ‎Napulitano • ‎norsk bokmål • ‎नेपाली • ‎Nederlands • ‎norsk nynorsk • ‎occitan • ‎ଓଡ଼ିଆ • ‎ਪੰਜਾਬੀ • ‎polski • ‎پښتو • ‎português • ‎português do Brasil • ‎română • ‎русский • ‎sicilianu • ‎Scots • ‎سنڌي • ‎සිංහල • ‎slovenčina • ‎shqip • ‎Basa Sunda • ‎svenska • ‎தமிழ் • ‎తెలుగు • ‎тоҷикӣ • ‎ไทย • ‎Türkçe • ‎татарча/tatarça • ‎ئۇيغۇرچە / Uyghurche • ‎українська • ‎اردو • ‎oʻzbekcha/ўзбекча • ‎Tiếng Việt • ‎吴语 • ‎მარგალური • ‎ייִדיש • ‎中文
Plug-in Noun project 4032.svg
Përmbajtja e të gjitha projekteve Wikimedia jepet nën liçenca falas. Shkruani kodin të hyni, të përmirësoni dhe të zgjeroni këtë hapësirë të madhe të njohurive të lira duke përdorur Web API-n e fuqishëm, i disponueshëm në të gjitha wikit e MediaWikit. Burime të tjera të hapura të të dhënash, që përfshijnë depot XML dhe SQL, janë gjithashtu të disponueshme.
Source code project 1171.svg
Patches welcome! You can improve MediaWiki core and its extensions, its appearance via skins, user customizations like scripts and gadgets, or templates to process content.

Create bots to process content and host your tools on Labs. Hack on mobile apps or on desktop applications like Huggle and AWB. Or help Site Operations maintain the Wikimedia infrastructure.

The code is all free and open source. Choose a coding project, big or small! The main languages are PHP, JavaScript, HTML and CSS, as well as Lua for some templates and extensions.
Hammer - Noun project 1306.svg
Raportoni të parin "bug"! Gjithashtu ndihmoni të përmirësoni cilësinë e projekteve tona nëpërmjet provës tuaj, provës së automatizuar provës së browser-it, integrimit të vazhduar dhe managimit të "bug"-ut.
Aiga mail inverted nobg.svg
Si një Ambasador teknik, ndihmo Wikimedianët e tjerë me çështje teknike, pasimin e Lajmeve teknike për të informuar përdoruesit rreth asaj që do të ndikojë ata, dhe bashkoju listës së ambasadorëve për të vepruar si një urë midis zhvilluesve dhe wikit shqip.
Book Noun project 7656.svg
Shkruesit shqip mund të përmirësojnë dokumentacionin e MediaWikit, faqe të tjera mbështetëse thelbësore dhe, në fakt, çdo faqe të kësaj faqeje interneti.
Translation - Noun project 987.svg
Në qoftë se jeni njohës i mirë i një gjuhe tjetër ju mund jepni kontributin për të përkthyer këtë faqe interneti dhe softuerin MediaWiki.
Question Noun project 2185.svg
Ndihmoni përdoruesit dhe zhvilluesit që kërkojnë përgjigje në tavolinën e ndihmës ose komunikimin e MediaWikit dhe kanalet e medias sociale.
Noun project 9866.svg
Për çfarë kanë nevojë përdoruesit? Çfarë veçorishë duhet të zhvillojmë? Kujt "bug"-ëve duhet ti japim përparësi? Ndihmoni planifikimin e detyrave të duhura me projektuesit dhe zhvilluesit.
Community Noun project 2280.svg
Takoni komunitetin në internet ose në vendtakim.
Kreditet e ikonaveProject:Visual identity