Довідка:Навігація

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Help:Navigation and the translation is 95% complete.
Outdated translations are marked like this.
PD Зверніть увагу! Коли Ви редагуєте цю сторінку, то погоджуєтесь робити свій внесок під ліцензією CC0. Детальніше про умови ліцензії можна дізнатися на сторінці довідки. PD

Кожна сторінка на сайті Mediawiki має не лише інформацію, яку можна переглянути, але й засоби для переходу на інші сторінки. Це називається «навігацією».

Щоб помогти вам переміщатися між сторінками, кожна сторінка на MediaWiki, має три головні навігаційні елементи:

 1. бічна панель надає доступ до важливих сторінок вікі, таких як [[нові редагування|Нові редагування]] чи [[завантажити файл|Завантажити файл]]. Щоб побачити всі опції бічної панелі, слід увійти до MediaWiki. MediaWiki requires you to log in before seeing all of the sidebar options.
 2. Посилання (що їх зазвичай називають вкладками) на сторінки, пов'язані з тою, на якій ви є: пов'язана з нею сторінка обговорення, історія її версій і — найсуттєвіше — перехід у режим редагування.
 3. Посилання користувача; для анонімного учасника - можливість створити обліковий запис чи увійти. Як користувач, що увійшов, ви маєте колекцію персоналізованих посилань, вкличаючи і посилання до вашої сторінки користувача і налаштувань.

Додатково до стандартних навігаційних елементів, присутніх на кожній сторінці, сторінка міститиме свою власну унікальну інформацію, представлену на головному просторі сторінки. Загалом у межах цієї інформації будуть посилання на інші сторінки.

Ця сторінка здебільшого описує теми оздоблення ("скіни") MonoBook і Vector. В інших темах оздоблення вигляд сторінок може бути інакшим.

Бічна панель

Приклад бічної панелі, яку відображено в лівій частині сторінки

Бічну панель відображено по лівому краю сторінки під логотипом сайту (в темах оздоблення MonoBook та Vector). Ця панель надає доступ до важливих сторінок вікі, таких як перелік нових редагувань чи завантаження файлів.

Навігація

Натискання на логотип повертає вас на головну сторінку вікі. Посилання, що знаходяться на панелі навігації одразу під логотипом, приведуть вас до важливих сторінок вікі. Ці посилання можуть бути налаштовані адміністраторами сайту.

Панель інструментів

інструменти містить набір посилань, що змінюється залежно від типу сторінки, яку ви переглядаєте.

На всіх сторінках (за винятком спеціальних)
 • «Посилання сюди» веде вас на спеціальну сторінку, що перелічує сторінки в цій вікі, які містять посилання на поточну. Вона корисна, коли ви шукаєте сторінки пов'язаної інформації. Інформація «посилання сюди» також може бути корисною, коли ви переробляєте сторінки вікі та потребуєте перевірки, чи залишаються відповідними посилання на цю сторінку після змін на поточній.
 • Інструмент "пов'язані редагування" перелічує нещодавні зміни сторінок, на які посилається поточна. Сюди включаються також зміни відповідних шаблонів. Опція "Приховати незначні редагування", яку можна ввімкнути в особистих налаштуваннях, серед іншого, впливає і на "пов'язані редагування".
На всіх сторінках (включно зі спеціальними)
 • "завантажити файл" відкриває службову сторінку, яка дозволяє авторизованим користувачам завантажувати до вікі зображення та інші файли. Завантажені файли або посилання на них вставляються у сторінки вікі. Це посилання не відображене у випадку, коли завантаження файлів заборонено.
  Завантаження файлів, їх перегляд - включно із тими, які вбудовані у сторінки вікі, - а також управління раніше завантаженими файлами обговорюється у розділі про управління файлами.
 • Інструмент "спеціальні сторінки" відкриває перелік службових сторінок MediaWiki. За термінологією MediaWiki, службовою є сторінка, яка надає інформацію про вікі та/або відкриває доступ до адміністрування вікі. Це може бути, приміром, перелік користувачів, зареєстрованих у вікі, різноманітна статистика (загальна кількість сторінок, кількість редагувань), системні журнали, перелік сторінок, на які відсутні посилання тощо. Ці службові сторінки генеруються в момент їх відкривання, радше ніж зберігаються готовими в базі даних.
  Опис функцій та використання звичайних службових сторінок можна знайти у розділі про спеціальні сторінки.

Вкладки сторінок

Звичайні вкладки вгорі сторінки

Вкладки сторінок відображено (в темі оздоблення MonoBook або Vector) вгорі сторінки під правою частиною логотипу. Ці вкладки дозволяють виконувати дії з поточною сторінкою чи переглядати пов'язані з нею сторінки. Доступні при налаштуванні за замовчуванням дії включають перегляд, редагування та обговорення поточної сторінки. Службові вкладки відображуються або ні залежно від того, чи ви авторизовані та чи маєте доступ адміністратора в даній вікі. На службових сторінках відображено лише вкладку із назвою простору імен.

Звичайні вкладки для всіх користувачів
 • "простір імен" (звичайна чи службова сторінка, довідка, шаблон, сторінка користувача тощо)
 • "обговорення"
 • "редагувати" (підписана як "перегляд" якщо анонімне редагування заборонене, сторінка знаходиться у просторі імен MediaWiki:, або вона захищена від змін)
 • "історія"
Додаткові вкладки для авторизованих користувачів
 • "перейменувати"
 • "спостерігати"
Додаткові вкладки для адміністраторів
 • "захистити"
 • "видалити"

Адміністратори можуть додавати чи вилучати вкладки за допомогою JavaScript або встановлюючи розширення, тому вкладки, які ви бачите, можуть відрізнятися залежно від того, в якій вікі ви перебуваєте.

Посилання користувача

Звичайні посилання користувача у правій верхній області сторінки

Посилання користуу правому верхньому кутку сторінки (в темі оздоблення Vector). Вони дозволяють авторизованим користувачам переглядати та змінювати особисту сторінку та персональні налаштування вікі. Також вони дозволяють користувачу швидко переглянути власний внесок або вийти з системи. Додатково, користувацькі посилання дозволяють користувачу швидко отримати доступ до їхнього внеску у цій вікі та посилання на вихід з облікового запису.

Для анонімних користувачів їх замінено посиланнями на сторінку авторизації та, якщо дозволено налаштуваннями від адміністратора, на вашу IP-адресу та обговорення вашої IP-адреси.

"Username"
Це посилання на вашу особисту сторінку, де ви можете розмістити інформацію про себе, а також зберігати робочу та іншу інформацію.
"Talk"
Це посилання на вашу особисту сторінку обговорення, де інші користувачі можуть залишати повідомлення для вас.
"Preferences"
Дозволяє вам змінювати персональні налаштування сайта.
"Watchlist"
Перелік сторінок, за якими ви спостерігаєте. Сюди сторінки додають натисканням кнопки «спостерігати» з верхньої частини сторінки.
"Contributions"
Повний перелік вашого внеску в цей вікі-проєкт.
"Log out"
Натисніть сюди, щоб вийти з вікі.