Reading/Web/Поліпшення стільниці

From mediawiki.org
< Reading‎ | Web
This page is a translated version of the page Reading/Web/Desktop Improvements and the translation is 94% complete.
Outdated translations are marked like this.

Минуло 12 років після розгортання поточного оформлення Вікімедіа за замовчуванням (векторного). Упродовж останнього десятиріччя інтерфейс збагатився розширеннями, додатками та користувацькими скриптами. Більшість із них не координувалися візуально чи між вікі. В той же час, веб-дизайн, як і очікування читачів і редакторів, еволюціонували. Ми вважаємо, що час узяти деякі з цих ідей і зробити їх частиною досвіду за замовчуванням для усіх користувачів, у всіх вікі, в організований, узгоджений спосіб.

Наша мета — зробити вікі Вікімедіа більш привітними, зробити їх зручнішими для читачів і зберегти зручність для наявних редакторів. Ми вимірюємо зростання довіри і позитивні відгуки про наші сайти і їхню зручність (при використанні стандартних дій, таких як пошук чи перемикання мови).

Наразі у більшості вікі лише зареєстровані користувачі можуть, за бажання, увімкнути для себе покращення. У деяких вікі наші зміни впроваджені для всіх за замовчуванням, а зареєстровані користувачі можуть їх вимкнути. Ми сподіваємося поступово розширювати групу вікі, де запроваджені зміни, доки наші покращення не стануть базовими у всіх вікі у липні 2022.

Оновлення

Основна сторінка: Reading/Web/Desktop Improvements/Updates

вересень 2022: Плани та обговорення впровадження у вікі Вікімедіа

 • Високий рівень використання у вікі, які отримали оновлення першими. Згідно зі свіжим дослідженням командою продуктової аналітики, у вікі, які першими отримали Вектор 2022, ним користуються 87 % активних дописувачів. Під «активними дописувачами» тут маються на увазі користувачі, які зробили принаймні 5 редагувань з 1 листопада 2021 по 31 серпня 2022. Дякуємо!
 • Візуальні удосконалення. Ми завершили список візуальних удосконалень. Ми планували завершити їх до розгортання у більшій кількості вікі. Ці зміни включають роботу над кольорами посилань, іконками та загальним виглядом і духом Вектора 2022. Будемо раді відгукам і запитанням щодо будь-якої з цих змін. Напишіть нам на сторінці обговорення проєкту.
 • Рішення спільноти англомовної Вікіпедії після запиту-на-коментар. Упродовж минулих двох місяців ми вели обговорення зі спільнотою англомовної Вікіпедії. Англомовні вікіпедисти визначили проблеми, які перешкоджають розгортанню Вектора 2022 у їхній вікі. Також вони попросили, щоб рішення про впровадження було проведене через процедуру запиту-на-коментар (RfC). Уже можна переглянути нашу чернетку. Ми плануємо почати RfC у середу 21 вересня. Якщо ви редагуєте англійську Вікіпедію, запрошуємо взяти участь!
 • Плани розгортання в інших проєктах. Ми плануємо провести обговорення щодо впровадження у всіх інших проєктах Вікімедіа. Ми почнемо з найменших вікі. Під найменшими маються на увазі менші, ніж 30 найбільших активних спільнот. Ми сподіваємося завершити це на початку жовтня 2022. Далі ми почнемо обговорення з середніми й великими вікі. Дати залежатимуть від консенсусу в кожній окремій спільноті.
 • Інші активності, спрямовані на спільноту.
  • У блозі Diff ми опублікували нове есе під назвою Prioritizing equity within Wikipedia's new desktop («Ставимо справедливість в пріоритет у новому стаціонарному вигляді Вікіпедії»). В есе йдеться про те, чому і як різні групи користувачів були представлені у процесі розробки Вектора 2022.
  • Ми опублікували розширену сторінку частих запитань. Перегляньте її і скажіть нам, чи вона корисна. Невдовзі ми зробимо її доступною для перекладу.
  • Ми також показуємо банери, що заохочують спробувати Вектор 2022. Банери видимі лише залогіненим користувачам старого Вектора (2010), поточного оформлення за замовчуванням.

серпень 2022: Вікіманія, візуальні удосконалення та інші зміни

Слайди нашої презентації на Вікіманії 2022. Ви також можете прослухати запис на YouTube.

Структурні зміни функцій завершено, і цим закінчується розробка Вектора 2022. Зокрема:

 • Ми працюємо над візуальними удосконаленнями. Будемо змінювати стилі, кольори посилань, розмір шрифту, ширину поля вмісту та інше. Робимо це на основі результатів відгуків, які ми отримали з останнього раунду тестування прототипу.
 • Ми публікуємо оновлення змісту на основі отриманих від спільнот відгуків. Після цих оновлень стане легше користуватися змістом на менших і більших екранах. Буде більше кастомізації, ніж досі. За наступні кілька тижнів ви побачите такі зміни:
  • Зміст буде згортуваним на екранах усіх розмірів
  • У згорнутому стані зміст буде доступним угорі сторінки, поруч з назвою статті, а також у фіксованій шапці.
 • Команда редагування, яка зосередилася зараз на покращенні сторінок обговорення, додала кнопку «додати тему» у фіксовану шапку на сторінках обговорення. Так буде легше починати нові теми на сторінці обговорення з будь-якої частини сторінки, без потреби прогортувати її догори. Більше інформації про цю зміну і загалом можна знайти на їхній сторінці проєкту.

Ми також продовжуємо обговорення щодо того, як увімкнути Вектор 2022 за замовчуванням для більшої кількості спільнот. Ваш відгук допоможе нам зробити це оформлення кращим. Нам це важливо. Давайте зустрінемося знову! У суботу 13 серпня ми проводимо сесію на Вікіманію, а також окрему зустріч для запитань і відповідей прямо після неї.

липень 2022: Міняємо місцями назву сторінки і вкладки

Page title & tabs switch - ca.png

Ми впроваджуємо одне зі своїх останніх оновлень. Назва сторінки показуватиметься над такими вкладками як Discussion, Read, Edit, View history чи More.

Завдяки цій зміні ми покращуємо одразу дві речі. По-перше, так стає зрозуміліше, що елементи на вкладках стосуються сторінки, яку переглядають. Це очевидніше, коли назва сторінки йде першою. Ця зміна також полегшує перемикання мов. Кнопка перемикання мов перемістилась у більш помітне місце угорі сторінки. Дізнатися більше на Фабрикаторі.

Ми впроваджували цю зміну маленькими кроками. З кінця червня вона доступна усім користувачам, які увімкнули собі Вектор 2022, і деяким пілотним вікі. На тижні з 4 липня ця зміна буде видима у всіх пілотнихз вікі.

Крім цього, наступні офісні години будуть 26 липня, а не 12-го. Це дасть нам змогу підготуватися до оголошення того, що Вектор 2022 стане виглядом вікі за замовчуванням. Ми також працюємо над покращенням мовної підтримки офісних годин на майбутнє. Більше інформації про це буде згодом!

Яка наша мета?

Уявіть шафу

Зараз інтерфейс…

…не відповідає очікуванням. …захаращений і не інтуїтивний. …не висвітлює бік спільноти. …неузгоджений із мобільною версією.

 1. Стаціонарний вигляд не відповідає очікуванням, викликаним сучасними вебплатформами. Він якийсь дезорієнтовний і незв'язний. Навігація і посилання в інтерфейсі організовані навмання.
 2. Бачимо безлад, який відволікає користувачів від зосередження на тому, заради чого вони прийшли. Читачам складно зосередитися на вмісті, вони не можуть інтуїтивно перемикати мови, шукати контент, коригувати читацькі налаштування. Нові редактори не можуть скористатися інтуїцією, щоб налаштувати свій обліковий запис, відкрити вікно редагування чи навчитися користуватися сторінками не-статтями з метою модерування.
 3. Дуже малий відсоток редакторів розуміє, як працюють вікі Вікімедіа. Багато читачів не знають, що вміст, який вони читають, написаний волонтерами і часто оновлюється, або що вони також потенційно можуть робити внесок.
 4. Велика різниця у досвіді зі стаціонарним і мобільним інтерфейсом та в застосунках ускладнює для читачів налагодження зв'язку з нашими продуктами. Концептові сайтів Вікімедіа бракує єдності.

Які зміни зроблено

Принципи

Ми не торкаємося вмісту. Ми не вилучаємо жодну функціональність. Ми не торкаємось інших оформлень, окрім векторного. Нас надихають наявні додатки. Ми не робимо значні зміни за один крок.

 1. Ми працюємо тільки над інтерфейсом. Не проводитиметься жодної роботи щодо стилізації шаблонів, структури вмісту сторінки, підтримки мап або міжвікійних шаблонів.
 2. Хоча наші зміни легко помітити, ми йдемо за еволюційним підходом і хочемо, щоб сайт і далі був впізнаваним для читачів та редакторів. Кожну функцію обговорюємо, розробляємо і впроваджуємо окремо.
 3. Елементи інтерфейсу можуть змінювати положення, але всі елементи навігації та іншого функціоналу, які зараз доступні, залишаться.
 4. Усі інші теми оформлення, окрім векторної, не входять у сферу наших покращень. Ми заморозили векторне оформлення у Старий вектор і почали впроваджувати свої функції у рамках нового Вектора за замовчуванням.
 5. Ми проаналізували багато вікі й помітили багато корисних додатків. Деякі з них точно заслуговують на те, щоб побачити денне світло й увійти в базовий досвід.
 6. І до впровадження, і після, ми збираємо дані (через A/B тестування, раунди збору відгуків про прототипи тощо). Якщо результати будуть значно негативні, ми відкотимо наші зміни.
 7. Ми бажаємо протестувати наші покращення у співпраці з різноманітним набором вікі «раннього доступу», які бажають це зробити, як Вікіпедіями, так і сестринськими проєктами.


План і часова лінія розгортання

Ми хочемо, щоб наші покращення стали доступними за замовчуванням у всіх вікі у серпні—вересні 2022.

Month and week Community relations
(2022-07) Discussions with the English Wikipedia community Meetings with communities
(2022-08)
Wikimania workshop
Meetings with communities
(2022-09)
(2022-10) 17
24 Deployment on the smallest Wikipedias
(2022-11) 7
14 Discussions with the Arabic, Greek, Hindi, Norwegian, and Swedish Wikipedia communities Full-width toggle
21 No technical changes; meeting with the Spanish-language communities
28 Meeting with the Polish Wikipedia community
(2022-12) 5 Deployments on some/all of the above Wikipedias
12
19,
26
No technical changes
(2023-01) 5 Discussion with 5 other communities, most likely: Czech, Chinese, Finnish, Hungarian Wikipedia, and English Wiktionary
12

Список перших вікі (тестових вікі) 

Перша група вікі (позначені символом ※ на часовій шкалі угорі):

Друга група вікі (позначені † на часовій шкалі угорі):

Третя група вікі (позначені ‡ на часовій шкалі угорі):

Четверта група вікі (позначені символом § на часовій шкалі угорі):

First group of small wikis (marked as ¶ on the timeline above): 

Долучитися і зв'язатися

 • Переклади: допоможіть нам перекласти пов'язані сторінки:
Пріоритетні переклади 

Трійка найважливіших

 1. Reading/Web/Поліпшення стільниці
 2. Читання/Веб/Стаціонарні покращення/Часті запитання
 3. Читання/Веб/Стаціонарні покращення/Функції

Інші важливі переклади

 1. Template:Reading/Web/Desktop Improvements/Office hours announcement
 2. Template:Reading/Web/Desktop Improvements/Talk page intro
 3. Template:Reading/Web/Desktop Improvements/Features/Navigation
 4. Template:Reading/Web/Desktop Improvements/Header
 5. Читання/Веб/Стаціонарні покращення/Новини
 6. Читання/Веб/Стаціонарні покращення/Репозиторій

Пряме посилання на усі переклади

Які особливості будуть додані

Основна сторінка: Reading/Web/Desktop Improvements/Features

Ми не розробляли повної, детальної специфікації продукту. Кожна функція розробляється і впроваджується окремо, з часом. Уже створені функції продовжують коригуватися і покращуватися. Наші рішення базуються на відгукові спільноти, тестуванні користувачами та отриманих API-даних.