Reading/Web/Поліпшення стільниці

From mediawiki.org
< Reading‎ | Web
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Reading/Web/Desktop Improvements and the translation is 100% complete.

Минуло 10 років після розгортання поточного оформлення Вікімедіа за замовчуванням (векторного). Протягом останнього десятиріччя інтерфейс збагатився розширеннями, додатками та користувацькими скриптами. Більшість із них не координувалися візуально чи між вікіпедіями. В той же час, веб-дизайн, як і очікування читачів і редакторів, еволюціонували. Ми вважаємо, що час узяти деякі з цих ідей і принести їх у досвід за замовчуванням усіх користувачів, у всіх вікіпедіях, в організований, узгоджений спосіб. Протягом кількох наступних кварталів, веб-команда читачів досліджуватиме та розбудовуватиме поліпшення досвіду стільниці на основі досліджень і наявних інструментів.

Наша мета — зробити вікі Вікімедіа більш привітними, зробити їх зручнішими для читачів і зберегти зручність для наявних редакторів. Ми вимірюємо зростання довіри і позитивні відгуки про наші сайти і їхню зручність (при використанні стандартних дій, таких як пошук чи перемикання мови).

Наразі більшість вікі лише зареєстровані користувачі можуть за бажання увімкнути для себе покращення. У деяких вікі наші зміни впроваджені для всіх за замовчуванням, а зареєстровані користувачі можуть їх вимкнути. Ми сподіваємося поступово розширювати групу вікі, де запроваджені зміни, доки наші покращення не стануть базовими у всіх вікі у 2021.

Оновлення

серпень 2021: Меню користувача

Меню користувача тепер доступне усім користувачам, які увімкнули Стаціонарні покращення. Це меню полегшує новим редакторам та читачам виокремлення тих посилань, які пов'язані з їхніми особистими інструментами. До цих інструментів належать: сторінка користувача і сторінка обговорення користувача, список спостереження тощо. Воно також дозволяє візуально згрупувати елементи угорі наших сторінок.

Ми стежимо за тим, як ця зміна вплине на кількість натискань на ці посилання. Залежно від результатів, ми можемо вирішити покращити меню. Окрім цього, волонтери коментували розташування посилання на список спостереження. Ми працюємо над цим. Детальніше про це у Фабрикаторі.

липень 2021: Новий функціонал перемикання мови

Changes to language switching capabilities on the vector skin

Останні кілька місяців команда зосереджувалася на покращенні функціоналу перемикання мови у наших проєктах. Раніше мовні посилання були доступні унизу меню бічної панелі і читачам і новим редакторам було складно їх знайти. Ми зробили зміну, яка дозволяє функціоналу перемикання мови з'являтися угорі сторінки натисканням на кнопку. Ми розробили цю функцію на основі відгуку редакторів і читачів про наш прототип та іншого тестування користувачами.

Функціонал було впроваджено для 50% зареєстрованих користувачів у червні 2021, що дозволило провести A/B-тестування, яке порівнює використання з попереднім розміщенням. Наразі A/B-тест завершено й усі користувачі у пілотних вікі мають бачити новий функціонал перемикання мови.

липень 2021: Виходить звіт про тестування прототипу

Ранній концепт меню користувача, січень 2019

У травні й червні 2021 команда просила відгуків від 30 різних мовних спільнот щодо прототипу найсвіжіших ідей функцій для проєкту. Це користувацьке меню, яке дозволить користувачам мати усі особисті посилання в одному місці, і фіксована «липка» шапка, що дозволяє отримати доступ до функцій (наприклад, редагувати, переглядати історію та сторінку обговорення) у будь-який момент. І те, й інше раніше було доступне лише угорі сторінки. Загалом ми отримали 305 відповідей від зареєстрованих користувачів про їхній досвід з прототипами.

Переважна більшість користувачів зазначили позитивні враження від прототипу. Однак ми також отримали деякі відгуки про поведінку липкої шапки. Зокрема були запити зробити її постійною замість реагування лише на прокручування сторінки. Ми зараз впроваджуємо ці пропоновані зміни.

Повний звіт про аналіз отриманих відгуків буде опубліковано пізніше цього місяця.

Яка наша мета?

Уявіть шафу

Зараз інтерфейс…

…не відповідає очікуванням. …захаращений і не інтуїтивний. …не висвітлює бік спільноти. …неузгоджений із мобільною версією.

 1. Стаціонарний вигляд не відповідає очікуванням, викликаним сучасними вебплатформами. Він якийсь дезорієнтовний і незв'язний. Навігація і посилання в інтерфейсі організовані навмання.
 2. Бачимо безлад, який відволікає користувачів від зосередження на тому, заради чого вони прийшли. Читачам складно зосередитися на вмісті, вони не можуть інтуїтивно перемикати мови, шукати контент, коригувати читацькі налаштування. Нові редактори не можуть скористатися інтуїцією, щоб налаштувати свій обліковий запис, відкрити вікно редагування чи навчитися користуватися сторінками не-статтями з метою модерування.
 3. Дуже малий відсоток редакторів розуміє, як працюють вікі Вікімедіа. Багато читачів не знають, що вміст, який вони читають, написаний волонтерами і часто оновлюється, або що вони також потенційно можуть робити внесок.
 4. Велика різниця у досвіді зі стаціонарним і мобільним інтерфейсом та в застосунках ускладнює для читачів налагодження зв'язку з нашими продуктами. Концептові сайтів Вікімедіа бракує єдності.

Які зміни зроблено

Принципи

Ми не торкаємося вмісту. Ми не вилучаємо жодну функціональність. Нас надихають наявні додатки. Ми не робимо значні зміни за один крок. Ми не торкаємось інших оформлень, окрім векторного.

 1. Ми працюємо тільки над інтерфейсом. Не проводитиметься жодної роботи щодо стилізації шаблонів, структури вмісту сторінки, підтримки мап або міжвікійних шаблонів.
 2. Елементи інтерфейсу можуть змінювати положення, але всі елементи навігації та іншого функціоналу, які зараз доступні, залишаться.
 3. Ми проаналізували багато вікі й помітили багато корисних додатків. Деякі з них точно заслуговують на те, щоб побачити денне світло й увійти в базовий досвід.
 4. Хоча наші зміни легко помітити, ми йдемо за еволюційним підходом і хочемо, щоб сайт і далі був впізнаваним для читачів та редакторів. Кожну функцію обговорюємо, розробляємо і впроваджуємо окремо.
 5. Усі інші теми оформлення, окрім векторної, не входять у сферу наших покращень. Ми заморозили векторне оформлення у Старий вектор і почали впроваджувати свої функції у рамках нового Вектора за замовчуванням.

План і часова лінія розгортання

Протестуйте наші особливості індивідуально, поділіться зворотним відгуком, і приєднуйтеся до перших вікі, що отримують покращення!

 1. Ми бажаємо протестувати наші покращення у співпраці з різноманітним набором вікі «раннього доступу», які бажають це зробити, як Вікіпедіями, так і сестринськими проєктами.
 2. І до впровадження, і після, ми збираємо дані (через A/B тестування, раунди збору відгуків про прототипи тощо). Якщо результати будуть значно негативні, ми відкотимо наші зміни.
 3. Перші три функції (нова шапка, приховувана бічна панель та обмежена ширина контенту) впроваджені у липні 2020.
 4. Наша друга велика функція, віджет пошуку, впроваджена у перших вікі у лютому 2021.
 5. Ми сподіваємося поступово розширювати набір «перших вікі», поки наші покращення не стануть доступними за замовчуванням в усіх вікі на початку 2022 року.

Список перших вікі (тестових вікі)

Перша група вікі (позначені символом ◇ на часовій шкалі угорі):

Друга група вікі (позначені ◇◇ на часовій шкалі угорі):

Які особливості будуть додані

Ми не розробляли повної, детальної специфікації продукту. Кожна функція розробляється і впроваджується окремо, з часом. Уже створені функції продовжують коригуватися і покращуватися. Наші рішення базуються на відгукові спільноти, тестуванні користувачами та отриманих API-даних.