Okuma/Web/Masaüstü İyileştirmeler/İkinci prototip testi

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Reading/Web/Desktop Improvements/Second prototype testing and the translation is 88% complete.
Outdated translations are marked like this.

Yönergeler

 1. $prototypeLütfen prototipi yeni bir sekmede açın$closingtag (masaüstü veya dizüstü bir bilgisayardaki).
 2. Aşağıdaki formu kullanarak bu sayfada yeni bir bölüm oluşturun (yanıt vereceğiniz sorularla önceden doldurulmuş olacaktır).
 3. Yeni oluşturduğunuz bölümü prototip hakkındaki geribildiriminiz ile doldurun.


ⓘ E-posta yoluyla geribildirim yollamayı tercih ederseniz, lütfen olga@wikimedia.org adresi üzerinden Olga Vasileva'ya iletişime geçin.

Bunun bir prototip olması nedeniyle bağlantıları çoğunun aslında çalışmadığını ve karşılaşacağınız başka hata veya gariplikler de olabileceğini unutmayın.

⚠ Ne yazık ki "yeni bölüm formu" Görsel Düzenleyici (VE) ile uyumlu değildir. Görsel Düzenleyici kullanıyorsanız, lütfen manuel olarak yeni bir bölüm oluşturun ve (aşağıda listelenen) geribildirim sorularını kopyalayıp yapıştırın.

⚠ Test sırasında yeni olan sabit başlığa ve yine yeni olan sayfa tepesindeki kullanıcı araçlarına odaklanmanızı rica ediyoruz. Ancak elbette her türde ve her işlevsellik üzerine geribildirim ve fikirler de kabulümüzdür.

Geribildirim Sorularının Önizlemesi

 1. Bir süre ayırarak etrafa bakının, sayfada yukarıya ve aşağıya gidin, birkaç farklı sayfaya bakın. İlk izlenimleriniz neler? Kafanızı karıştıran herhangi bir şey var mı? Peki ya kullanışlı bulduğunuz? Özellikle ilginizi çeken bir şey? (Bunun bir prototip olması nedeniyle bağlantıları çoğunun aslında çalışmadığını ve karşılaşacağınız başka hata veya gariplikler de olabileceğini unutmayın.)
 2. Sayfaya yavaşça aşağıya inin. Şimdi biraz yukarı çıkın. Ne fark ettiniz? Bu deneyim konusunda ne düşünüyorsunuz?
  1. Burada gösterilen özellikler sizin için kullanışlı ve/veya yararlı mı? Okuma ve düzenleme sırasında erişim sağlanması özellikle kullanışlı ve/veya yararlı herhangi bir özellik var mı?
  2. Yeni başlıkta bulunmayan ama erişmek istediğiniz herhangi bir özellik var mı?
 3. Şimdi de sayfanın en tepesine çıkın. Terhicler sayfanıza gitmek istediğinizi düşünün. Bunu nasıl yapabileceğinizi bulabiliyor musunuz? Bu deneyim konusunda ne düşünüyorsunuz?
 4. Lütfen her türlü nihai düşünce, fikir ve sorunuzu ekleyin.

Feedback