Reading/Web/Desktop Improvements/Second prototype testing/pl

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Reading/Web/Desktop Improvements/Second prototype testing and the translation is 71% complete.
Outdated translations are marked like this.

Instrukcja

 1. $prototypehttps://people.wikimedia.org/~jdrewniak/dip/p4.html#/pl/wiki/Księżyc Otwórz prototyp w nowej karcie$closingtag (na komputerze PC albo na laptopie).
 2. Utwórz nową sekcję na tej stronie, używając poniższego formularza (będzie częściowo wypełniony pytaniami).
 3. W nowo tworzonej sekcji wypełnij formularz odpowiedziami na temat prototypu.


ⓘ Jeżeli wolisz wysłać opinię e-mailem, wyślij go do Olgi Vasilevej na olga@wikimedia.org.

⚠ Miej na uwadze, że to tylko prototyp i większość linków nie działa, a ponadto możesz zauważyć inne błędy czy niedociągnięcia.

⚠ Formularz nowej sekcji niestety nie jest kompatybilny z VisualEditorem (VE). Jeśli korzystasz z VisualEditora, utwórz nową sekcję, skopiuj i wklej nasze pytania (podane niżej).

⚠ Zapoznając się z prototypem, skup się na górnym pasku i na menu użytkownika na górze strony. Opinie i pomysły dotyczące pozostałych elementów strony są także mile widziane.

Pytania z formularza opinii

 1. Poświęć minutę, żeby rozejrzeć się po stronie. Przewiń stronę w górę i w dół, spójrz na kilka artykułów. Jakie masz pierwsze wrażenie? Czy coś jest niejasne lub mylące? Wygodne? Szczególnie ciekawe? (Pamiętaj, że to tylko prototyp i niektóre linki mogą nie działać, a ponadto możesz zauważyć inne błędy czy niedociągnięcia).
 2. Przewiń stronę powoli w dół. Następnie przewiń odrobinę do góry. Co zauważasz? Co o tym myślisz?
  1. Czy widoczne funkcje są dla Ciebie użyteczne? Czy są funkcje, do których chcesz mieć szczególnie łatwy dostęp, czytając lub edytując?
  2. Czy są jakieś funkcje, z których chcesz korzystać, których nie widzisz w nowym pasku górnym?
 3. Przewiń na samą górę strony. Wyobraź sobie, że chcesz przejść na swoją stronę dyskusji. Czy wiesz, jak to zrobić? Co myślisz o tym sposobie?
 4. Dodaj inne końcowe przemyślenia, pomysły lub pytania.

Feedback