Čtení / Vylepšení webu / plochy / Další testování prototypu

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Reading/Web/Desktop Improvements/Second prototype testing and the translation is 88% complete.
Outdated translations are marked like this.

Instrukce

 1. $prototypeOtevřete si prosím prototyp v nové záložce$closingtag (na stolním počítači nebo laptopu).
 2. Použitím formuláře níže vytvořte novou sekci na této stránce (otázky, na které budete odpovídat, budou předvyplněné).
 3. Do nově vytvořené sekce napište svoji zpětnou vazbu k prototypu.


ⓘ Pokud byste raději poslali zpětnou vazbu e-mailem, pošlete ji Olze Vasilevě na adresu olga@wikimedia.org.

⚠ Mějte na paměti, že jde o prototyp, kde většina odkazů ve skutečnosti nefunguje, a můžete narazit i na další chyby nebo jiné výstřednosti.

⚠ „Formulář pro novou sekci“ bohužel není kompatibilní s vizuálním editorem. Pokud ho používáte, prosím vytvořte ručně novou sekci a zkopírujte do ní otázky (uvedené níže).

⚠ Rádi bychom, abyste se při testování soustředili na nový styl připnutých nadpisů a také styl uživatelských nástrojů, které jsou na stránce nahoře. Uvítáme však také zpětnou vazbu a nápady všeho druhu ohledně každé funkcionality.

Šablona otázek

 1. Na chvíli se rozhlížejte, posunujte stránku nahoru a dolů, zkuste více různých stránek. Jaké jsou vaše prvotní dojmy? Je zde něco matoucího? Nebo praktického? Obzvlášt zajímavého? (Mějte na paměti, že jde o prototyp, kde většina odkazů ve skutečnosti nefunguje, a můžete narazit i na další chyby nebo jiné výstřednosti.)
 2. Pomalu posunujte stránku dolů. Nyní zase trochu nahoru. Co pozorujete? Co si o tom myslíte?
  1. Jsou předváděné funkce pro vás užitečné? Jsou zde nějaké funkce, ke kterým je obzvlášť užitečné mít během čtení a editace přístup?
  2. Jsou zde nějaké funkce, ke kterým byste chtěli mít přístup a nové nadpisy je nenabízejí?
 3. Nyní posuňte stránku úplně nahoru. Představte si, že byste chtěli přejít na stránku svých preferencí. Dokážete přijít na to, jak to udělat? Co si myslíte o této zkušenosti?
 4. Přidejte prosím jakékoliv vaše úvahy, nápady nebo otázky.

Feedback