مطالعه/وب/بهبودهای دسکتاپ/دومین آزمایش نمونهٔ اولیه

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Reading/Web/Desktop Improvements/Second prototype testing and the translation is 94% complete.
Outdated translations are marked like this.

دستورالعمل‌ها

 1. $prototypeلطفا نمونه اولیه را در یک زبانهٔ جدید باز کنید$closingtag (در رایانه رومیزی یا لپ تاپ).
 2. با استفاده از فرم زیر بخش جدیدی در این صفحه ایجاد کنید (این بخش پیشاپیش توسط پرسش‌هایی که باید پاسخ دهید پر می‌شود).
 3. بازخوردتان در مورد نمونه را در بخش جدیدی که ساخته‌اید وارد کنید.


ⓘ اگر ترجیح می‌دهید بازخورد خود را از طریق ایمیل ارسال کنید، لطفاً با اولگا واسیلوا در olga@wikimedia.org ارتباط بگیرید.

⚠ به خاطر داشته باشید که این یک نمونه آزمایشی است و به همین خاطر پیوندها در آن کار نمی‌کنند و ممکن است با ایرادها یا پیچیدگی‌های دیگری هم مواجه شوید.

⚠ شوربختانه فرم ایجاد بخش جدید با ویرایشگر دیداری سازگار نیست. اگر از ویرایشگر دیداری استفاده می‌کنید، لطفاً به صورت دستی یک بخش جدید بسازید و پرسش‌هایی که در زیر آمده را در آن کپی کنید.

⚠ در حین آزمایش، ما می‌خواهیم که تمرکزتان را روی نمایش جدید سرآیند چسبان و نیز نمایش جدید ابزارهای کاربری در بالای صفحه متمرکز کنید. با این وجود، از هر گونه بازخورد یا ایده در مورد عملکرد و اجزای دیگر صفحه نیز استقبال می‌کنیم.

پیش‌نمایش سوالات بازخورد

 1. یک دقیقه وقت گذاشته و کل صفحه را نگاه کنید، آن را بالا و پایین کنید و به صفحه‌های دیگر نگاه کنید. برداشت اولیه شما چیست؟ چیز گیج‌کننده‌ای پیدا کرده‌اید؟ آیا نمایش صفحه مناسب است؟ جالب است؟ (به یاد داشته باشید که در نمونه اولیه بسیاری از پیوندها کار نخواهند کرد، و احتمالا به مشکلاتی برخورد خواهید کرد.)
 2. به آرامی در صفحه پایین روید (از نوار لغزان استفاده کنید). حالا دوباره کمی به بالا برگردید. متوجه چه چیزی شدید؟ نظرتان راجع به این تجربه چیست؟
  1. آیا ویژگی‌هایی که در اینجا دیدید برایتان مفید هستند؟ آیا ویژگی خاص دیگری هست که بتواند برای خواندن یا ویرایش صفحه مفید باشد؟
  2. آیا ویژگی‌هایی وجود دارند که دوست دارید از طریق سرآیند صفحه در دسترس باشند اما نیستند؟
 3. حال به بالای صفحه برگردید. فرض کنید که می‌خواهید به صفحهٔ بحث خودتان بروید. آیا می‌توانید راهش را پیدا کنید؟ نظرتان راجع به این تجربه چیست؟
 4. اگر ایده یا پرسش نهایی دیگری دارید لطفاً آن را وارد کنید.

بازخورد