הורדה

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Download and the translation is 89% complete.
Outdated translations are marked like this.

גרסה אחרונה

הורד את מדיה־ויקי 1.41.1 (.zip)

הורד את .tar.gz במקום

עזרה בהורדה

רוב המחשבים יכולים לחלץ קובץ zip ללא תוכנה נוספת.

למשתמשים ב‎7-Zip: שימו לב כי לפני 2021, תוכנת ‎7-Zip לא הייתה מסוגלת לחלץ קבצי .tar.gz כראוי (T257102). מומלץ לעדכן את התוכנה לגרסתה האחרונה.

למשתמשים בmacOS: שימו לב כי תוכנת הארכוב The Unarchiver לא מסוגלת לחלץ את קובצי ה.tar.gz כראוי (T258716). אפשר להשתמש במקומה בכלי ארכוב.

כל הגרסאות

למשתמשים של גרסאות מדיה־ויקי 1.38 ומוקדמות יותר: גרסאות אלה אינן נתמכות יותר. אנא עדכנו לגרסה חדשה של מדיה־ויקי.

רישיון

MediaWiki is free software licensed under version 2 (or later version) of the GNU General Public License. Because MediaWiki is licensed free of charge, there is no warranty, to the extent permitted by applicable law. Read the full text of the GNU GPL version 2 for details.

דרישות מערכת

MediaWiki requires PHP 7.4.3+, a webserver software, and either MariaDB 10.3.0+, MySQL 5.7.0+, SQLite 3.8.0+ or PostgreSQL 10.0+. Using MariaDB or MySQL is recommended as Wikipedia uses MariaDB. Any other database servers are less tested and you may likely run into some bugs.

למידע נוסף, אנא קראו את דף דרישות המערכת ואת דף התאימות.

MediaWiki is not compatible with PHP 7.4.0 - 7.4.2 due to an upstream bug. Use PHP 7.4.3+ instead. See משימה T246594 for more information.
If using PHP 8, it is recommended to use MediaWiki 1.38.4 or higher. PHP 8 is not in use by Wikimedia wikis, and thus gets less testing, but other groups do use MediaWiki with PHP 8 without issue. If you encounter any bugs when using MediaWiki with PHP 8, please report them. See משימה T248925 for more information.

הורד דרך שורת הפקודה

כדי להוריד את במדיה-ויקי 1.41.1 במסוף במחשב לינוקס באמצעות wget, השתמש באחת מהפקודות הבאות:

wget https://releases.wikimedia.org/mediawiki/1.41/mediawiki-1.41.1.tar.gz

לחלופין, באמצעות cURL:

curl -O https://releases.wikimedia.org/mediawiki/1.41/mediawiki-1.41.1.tar.gz

הורד מ-Git (למפתחים)

מפתחי מדיה ויקי פעילים צריכים להוריד מ-Git במקום, כדי לקבל את הגרסה האחרונה של תוכנת מדיה-ויקי. במאגר git יש גרסאות קודמות של התוכנה, כך שאפשר לעבור ("לבדוק") למהדורה מסוימת. מפתחים שמורידים מ-Git יצטרכו גם להתקין תלות ידנית דרך Composer .

Keep in mind that you are downloading the latest alpha version of MediaWiki, which is not recommended for production use! Although this can be used in production, it is more likely to contain bugs.

Developers wanting to install MediaWiki locally to have an environment for development of MediaWiki core or extensions should also read How to become a MediaWiki hacker for further instructions.

הורדות אחרות

חלופות להתקנה ידנית

משתמשים מסוימים עשויים להעדיף לדלג על התקנה ידנית על ידי שימוש ב-במדיה-ויקי מכשיר תוכנה או שירותי אירוח משולבים מראש. מאגרים של חלק מההפצות של הפצות של לינוקס מציעים יותר ויותר חבילות עבור MediaWiki, עם דרגות שונות של תדירות והרחבות כיסוי (למשל Debian, Ubuntu, Fedora, Gentoo).

מה הלאה?

הירשם לרשימת התפוצה של הודעות השחרור שלנו הישאר מעודכן עם גרסאות חדשות, ושמור על השרת שלך מאובטח!

גרסאות ישנות

אם התקנת במדיה-ויקי שלך עברה שינויים רבים, ייתכן שיהיה קשה לשלב את השינויים/העדכונים הרשמיים האחרונים ל- במדיה-ויקי. כדי לתמוך במשתמשים כאלה, אנו מתחזקים סניפים ישנים של הקוד שלנו עד שנה עבור המהדורה הישנה ועד שלוש שנים עבור מהדורת התמיכה לטווח ארוך.

תהליך הפיתוח

אם אתה רוצה להריץ את גרסת הפיתוח העדכנית ביותר ("כלומר" אלפא), אתה יכול להוריד אותה כ-mediawiki-master.tar.gz, או הורד מ-Git.

מ-Git אתה יכול להוריד את המאגר השלם (בערך 528 MiB) קוד $ או הגרסה האחרונה בלבד (בערך 85 MiB; זה נקרא לעתים קרובות clone רדוד: פחות זמן והורדות קטנות יותר).[1]

git clone --depth 1 https://gerrit.wikimedia.org/r/mediawiki/core.git

אתה יכול גם להציג את ה-[[git:mediawiki/core/+/HEAD/|]] בדפדפן שלך.

גרסאות ישנות

אתה יכול למצוא כדורים (עם סיומת *.tar.gz) של כל הגרסאות של במדיה-ויקי עד מרץ 2005 (המוקדמת ביותר היא MediaWiki 1.3.11) ב-במדיה-ויקי הורדת ארכיונים.

הערות שוליים

  1. זה עלול לגרום לבעיות התייחסות כאשר אתה משתמש מאוחר יותר ב-"git מְשׁוֹך" כדי לשדרג את השיבוט הרדוד שלך והגרסה החדשה יותר מתייחסת לגרסאות ישנות יותר שעדיין לא הורדו למערכת שלך. במקרה כזה אתה יכול פשוט להוריד עוד - להגדיל את ערך העומק - או את כל הגרסאות מאוחר יותר, או לעשות שיבוט רדוד רענן.