Завантаження

From mediawiki.org
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Download and the translation is 100% complete.
MediaWiki-2020-icon.svg Мануал:Посібник зі встановлення Опис MediaWiki
Help-browser.svg Можливості Вимоги для встановлення
Preferences-system.svg Завантаження Встановлення Налаштування


Найновіша версія

  • Це файл в форматі zip.

В більшості операційних систем його можна розгорнути без встановлення додаткового програмного забезпечення, і саме такий спосіб рекомендовано користувачам Windows.

Ми також надаємо tar-архів (файл tar.gz). Не рекомендовано застосовувати для його розгортання 7-Zip внаслідок помилки в обробці формату PAX. Користувачам macOS слід звернути увагу на те, що The Unarchiver містить помилку, яка веде до викривлення назв файлів у tar-архівах. Натомість можна використати Archive Utility.


Ліцензія

MediaWiki — це вільне програмне забезпечення, ліцензоване під версією 2 GNU General Public License. Оскільки ліцензія MediaWiki передбачає відсутність плати, вона не дає гарантій, до межі, дозволеної відповідним законом. Для детальнішої інформації читайте повний текст ліцензії GNU GPL v.2.

Системні вимоги

MediaWiki вимагає PHP 7.4.9+ і одне з MySQL 5.5.8+, MariaDB, SQLite чи PostgreSQL. Для детальнішої інформації, будь ласка, ознайомтеся з системними вимогами і сумісністю.

MediaWiki is not compatible with PHP 7.3.0 - 7.3.18 і 7.4.0 - 7.4.8 due to an upstream bug. Use PHP 7.3.19+ or 7.4.9+ instead. See task T246594 for more information.
Увага Увага: MediaWiki is not yet compatible with PHP 8. See task T248925 for more information.

Завантажити з Git-репозиторію

Активні розробники MediaWiki мають завантажити поточну версію MediaWiki з Git-репозиторію. Цей репозиторій містить також попередні версії програми, на які можна перемкнутися за допомогою команди "оновити до" певної версії.

Завантаження підписів

Примітки

Підтримку Microsoft SQL Server та Oracle Database, HHVM та PHP 7.0 чи 7.1 скасовано починаючи з MediaWiki 1.34 .

Альтернативи самостійному встановленню

В користувачів є можливість відмовитися від самостійного встановлення на користь інтегрованого пакету MediaWiki або послуг хостингу; до того ж, репозиторії дистрибутивів Лінукс все ширше пропонують пакети MediaWiki, з різними періодичністю оновлення та обсягом розширень (приміром, Debian, Ubuntu, Fedora, Gentoo).

Що робити далі

Підпишіться на нашу електронну розсилку новин про оновлення MediaWiki

Своєчасно оновлюйте встановлену у вас версію MediaWiki, тримаючи вас сервер у безпеці!

Попередні релізи

Якщо встановлену у вас версія MediaWiki суттєво модифіковано, її оновлення може виявитись занадто складною чи кропіткою процедурою. На користь таких користувачів ми підтримуємо старі версії коду протягом року для попереднього релізу та протягом трьох років для довготривалої підтримки попереднього релізу.

Робочі релізи

Якщо ви хочете спробувати найновішу версію, яка тільки зараз доступна в розробці (альфа), завантажте її як mediawiki-master.tar.gz або поточну копію з Git-репозиторію.

З Git-репозиторію можна завантажити повну копію з історією (близько 528 MiB)

git clone https://gerrit.wikimedia.org/r/mediawiki/core.git

або копію поточної ревізії (близько 85 MiB; це часто називають мілке клонування: швидше та менший обсяг завантаження).[1]

git clone --depth 1 https://gerrit.wikimedia.org/r/mediawiki/core.git

Ви також можете переглянути поточну версію коду в вашому веб-оглядачі.

Застарілі релізи

В архівах MediaWiki ви знайдете архівні файли (в форматі *.tar.gz) всіх версій MediaWiki з березня 2005-го, найстаріша з яких має номер 1.3.11 в архівах завантажень MediaWiki.

Для перегляду цих та навіть ще старіших версій коду скористайтеся теґами в Git-репозиторії.

Допомога у встановленні

Посилання

  1. Останній варіант може привести до проблем, якщо ви надалі використаєте "git pull" для оновлення вашого мілкого клону, а нова версія посилатиметься на старші ревізії, які не були завантажені у вигляді історії. В такому випадку можна буде просто завантажити більше - збільшити глибину - чи завантажити одразу всю історію, або зробити новий мілкий клон.

Див. також