Jump to content

Phabricator

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Phabricator and the translation is 97% complete.
Outdated translations are marked like this.

Phabricator, açık kaynaklı bir yazılım geliştirme platformudur. Phabricator, Wikimedia ve ilgili yazılımların sorunlarının takibi ve proje yönetimi için kullanılır.

Başlarken

Phabricator, yazılım hata raporları, özellik istekleri ve planlama çalışmaları içindir.
  • Wikimedia projeleri hakkında teknik sorular sormak için m:Teknik sayfasına bakın
  • WMF dışı kurulumlarda MediaWiki hakkında teknik sorular sormak için Project:Destek masası sayfasına bakın

Phabricator'ın nasıl çalıştığına, nasıl kullanılacağına dair bir genel bakış görmek veya soru sormak için lütfen Yardım sayfasına bakın. Sorularınız memnuniyetle karşılanır.

Ortak ilk eylemler:

  • Phabricator'ı kullanmayı öğrenin. İstediğiniz kadar Bulut Hizmetleri örneğimizde oynayın ve test edin (test örneği maalesef her zaman çevrimiçi değildir).

Phabricator/Help ile ilgili belgelere ve kısa videolara göz atın.

Haftalık güncelleme / bakım penceresi

Phabricator'ın bültenleri yoktur ve bu nedenle yukarı havza sürümünü ne kadar yakından takip etmek istediğimize karar vermek bize bağlıdır. Güncellemeler ve diğer bakım görevleri için Çarşamba günleri 17:00 Pasifik'te (Perşembe Gece yarısı, 0:00 UTC) (saat diliminizi kontrol edin) haftalık bir pencere vardır ve kullanıcılar Phabricator/Bakım olarak yönlendirilir. Phabricator'ı her hafta güncellemek zorunda değiliz, ancak bu pencereyi, yukarı akışta düzeltilen olağanüstü hataların aciliyetine bağlı olarak, genellikle ayda iki kez gerektiği gibi kullanmak üzere ayırıyoruz. Bu pencere sırasında beklenen kapalı kalma süresi 0 ile 30 dakika arasındadır.

Belirli hatalar ve değişiklikler için, en son güncelleme tarihi altında "Kilometre taşları" çözümlenmiş görevleri sorgulayın ve ilgili en son yukarı akış Değişiklik Günlüğü öğelerini kontrol edin.

Ayrıca bakınız

You can use the phabricator: interwiki prefix to link Phabricator'da görevler.
Önemli alt sayfalar