Phabricator

From mediawiki.org
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Phabricator and the translation is 100% complete.

Phabricator, açık kaynaklı bir yazılım geliştirme platformudur. Wikimedia'da, birçok proje yönetimi, yazılım hatası raporlama ve özellik istekleri için Phabricator'ı kullanır (Hata bildirme sayfasına bakın).

Wikimedia Phabricator'a Gidin

Başlarken

Phabricator, yazılım hata raporları, özellik istekleri ve planlama çalışmaları içindir.
  • Wikimedia projeleri hakkında teknik sorular sormak için m:Teknik sayfasına bakın
  • WMF dışı kurulumlarda MediaWiki hakkında teknik sorular sormak için Project:Destek masası sayfasına bakın

Sorularınız varsa Yardım sayfasına bakınız. Sorularınız memnuniyetle karşılanacaktır.

Phabricator'ın ne olduğu ve yapabileceği temel bir genel bakış için eğitim videoları izleyin (veya bant genişliğiniz sınırlıysa bu slaytlara bakın).

Ortak ilk eylemler:

Haftalık güncelleme / bakım penceresi

Phabricator'ın bültenleri yoktur ve bu nedenle yukarı havza sürümünü ne kadar yakından takip etmek istediğimize karar vermek bize bağlıdır. Güncellemeler ve diğer bakım görevleri için Çarşamba günleri 17:00 Pasifik'te (Perşembe Gece yarısı, 0:00 UTC) (saat diliminizi kontrol edin) haftalık bir pencere vardır ve kullanıcılar Phabricator/Bakım olarak yönlendirilir. Phabricator'ı her hafta güncellemek zorunda değiliz, ancak bu pencereyi, yukarı akışta düzeltilen olağanüstü hataların aciliyetine bağlı olarak, genellikle ayda iki kez gerektiği gibi kullanmak üzere ayırıyoruz. Bu pencere sırasında beklenen kapalı kalma süresi 0 ile 30 dakika arasındadır.

Belirli hatalar ve değişiklikler için, en son güncelleme tarihi altında "Kilometre taşları" çözümlenmiş görevleri sorgulayın ve ilgili en son yukarı akış Değişiklik Günlüğü öğelerini kontrol edin.

Ayrıca bakınız

Önemli alt sayfalar