Phabricator

From mediawiki.org
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Phabricator and the translation is 88% complete.

Phabricator je open-source platforma pro softwarové vývojáře. Phabricator se používá pro správu Wikipedie a dalších projektů Wikimedia, pro oznamování softwarových chyb (viz Jak nahlásit chybu ) a k předkládání požadavků na nové funkce.

Přejít na Wikimedia Phabricator

Jak začít

Phabricator slouží k hlášení softwarových chyb, požadovaných funkcí a pro plánování práce.
  • Pokud máte technické otázky ohledně projektů Wikimedia, navštivnte Technické fórum na Meta-Wiki.
  • Pokud máte technické otázky ohledně softwaru MediaWiki použitého na jiných projektech, navštivte stránku podpory.

Pokud máte nějaké otázky, čtěte Nápovědu. Vaše dotazy jsou vítané.

Základní přehled o tom, co Phabricator je a co může dělat, je v tomto videu (nebo této prezentaci pokud je vaše kapacita omezená).

Co musíte udělat v prvé řadě:


Týdenní aktualizace / časové okno pro správu

Phabricator nemá žádné verzování, a je na rozhodnutí každého jednotlivce, do jaké míry chce následovat vývoj hlavní vývojové větve. Pro aktualizace je zde k dispozici každý týden časové okno, které se otevírá každou středu v 5:00 PM Pacifického času (a uzavírá ve čtvrtek o půlnoci, 0:00 UTC) (zkontrolujte si svoje časové pásmo), kdy jsou uživatelé přesměrováni na stránku Phabricator/Maintenance. Phabricator není nezbytně nutné aktualizovat každý týden. Toto okno je vyhrazeno jen pro případ potřeby, obvykle se aktualizace provádí jen dvakrát za měsíc, podle toho jak závažná je chyba, kterou je nutné v hlavní verzi opravit. Během tohoto časového okna se může stát, že se vyskytnout intervaly od 0 do 30 minut, kdy bude něco nedostupné.

Pokud vás zajímá řešení konkrétní chyby, změna, či řešení určitého úkolu, podívejte se na poslední datum aktualizace pod "Milestones" a pak zkontrolujte v přehledu změn zda-li již nebyly vyřešeny.

Viz též

Important subpages