Jump to content

Sledované stránky

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Help:Watchlist and the translation is 34% complete.
PD Poznámka: Úpravou tejto stránky súhlasíte s uvolnením vášho príspevku pod licenciou CC0. Viac informacií sa dozviete na stránke Public Domain Help Pages. PD

Zoznam sledovaných stránok je sledovanie zmien (podobne ako „Posledné úpravy “), ale obmedzené na Vami vybrané „sledované“ stránky. Prehľad vami sledovaných stránok si zobrazíte kliknutím na odkaz "Sledované stránky", v užívateľskom menu (vpravo hore). This feature is only available to users who have registered and logged in.

Ako pridať stránku do zoznamu sledovaných stránok

Predtým, ako tu budete môcť vidieť čokoľvek zaujímavé, musíte do Vášho zoznamu sledovaných stránok nejaké pridať. Do so by navigating to a page that interests you, and click the star icon Pridať túto stránku do zoznamu sledovaných stránok (or "Sledovať" tab).

A page already in your watchlist will be marked with a blue star (Odstrániť túto stránku zo sledovaných stránok or "Nesledovať" tab).

If you want to remove pages from your watchlist, click on the blue star icon Odstrániť túto stránku zo sledovaných stránok (or "Nesledovať" tab).

Watchlist Expiry

A new watchlist feature is included in MediaWiki 1.35 : Watchlist Expiry. With this feature, you can optionally select to watch a page for a temporary period of time. Once the watch period has expired, the page will be automatically removed from your watchlist. You can update the watch period at any time, including switching from temporary to permanent status. Temporarily watched pages are usually represented by a half star (as opposed to a full star, which represents permanently watched pages). To find out when Watchlist Expiry will be enabled on your wiki, you can check out the release schedule on Meta-wiki. For documentation on how to use the feature, please visit Help:Watchlist expiry .

Why a watchlist

Funkcia sledovaných stránok je užitočná hlavne na veľmi zaťažených wiki, kde je v posledných zmenách príliš veľká „Posledné úpravy“. Na typickej, málo zaťaženej wiki môžete obvykle vidieť všetky úpravy v rámci celej wiki, bez pocitu zahltenia. Na zaťaženejšej wiki zistíte, že veľa úprav sa týka stránok, ktoré Vás osobne menej zaujímajú. Pomôckou k sledovaniu len tých zmien, ktoré sú pre vás dôležité je práve zoznam sledovaných stránok!

Obvykle chcete sledovať stránky, ktoré sa týkajú pre Vás zaujímavých oblastí a tiež stránok, o ktorých obsah sa staráte. If you make a significant edit to a page, you might want to watch the page (so you know when there are any follow-up edits). Note that there is a also a checkbox on the edit screen ("Sledovať úpravy tejto stránky") for this purpose.

Your watchlist is personal. You can watch any page you want. That choice will remain private.

Use your watchlist

Na zozname sledovaných stránok sú názvy niektorých stránok zobrazené tučným písmom. Toto indikuje, či ste zmeny danej stránky videli. Je to podobné ako označenie prečítaných/neprečítaných e-mailov v e-mailovej schránke. Stránka „Posledné úpravy“ tiež zobrazuje niektoré stránky tučne, ale z iného dôvodu. Tam tučné písmo znamená, že máte stránku na Vašom zozname sledovaných.

You can combine different kinds of filters to display the results you want.

Email notifications

According to the relevant preferences, changes to pages you watch may also be notified to you by email. The main preference for this is "Upozorniť ma e-mailom, keď sa zmení stránka alebo súbor z môjho zoznamu sledovaných".

After receiving an email notification for a page, you have to visit the page while logged in if you want to be notified of further changes to the same page.

Watchlist feed with token

You can set up an RSS or Atom feed of your watchlist that is accessible even when logged out:

  • If you would prefer an Atom feed rather than an RSS one, add "&feedformat=atom" to the Link of your feed.
  • To further customise your watchlist feed add different parameters to the link, see API:Watchlist_feed .

Pozri taktiež