Help:דפי שיחה

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Help:Talk pages and the translation is 35% complete.
Outdated translations are marked like this.
PD הערה: כאשר אתם עורכים דף זה, אתם מסכימים לשחרר את תרומתכם תחת רישיון CC0. למידע נוסף ראו את דפי העזרה בנושא נחלת הכלל. PD

לכל דף ויקי משויך דף שיחה, שיכול לשמש לדיון ולתקשורת עם משתמשים אחרים. דפי שיחה נגישים על־ידי לחיצה על הלשונית ה"שיחה" בראש הדף. צריך פשוט לערוך את הדף כרגיל כדי להוסיף את הערתך. דף שיחה הוא למעשה מאוד דומה לכל דף ויקי, אך הוא במרחב השמות "Talk", כדי להבדיל אותו מערכים במרחב השמות "(ראשי)" (ראה Help:Namespaces ). כמו כל דף ויקי, ניתן לערוך אותו, לקשר אליו, ולצפות בהיסטוריית העריכות שלו.

For new beginners, talk pages may be confusing. Fortunately, some extensions are used to enhance talk pages. The DiscussionTools extension can make it easier to create and reply talk pages, and automatically sign your comments. StructuredDiscussions is another extension, which uses structured talk pages instead of ordinary talk pages.

מוסכמות עריכה בדפי שיחה

Default configuration for Wikimedia wikis

Screenshot of the default talk pages experience

Wikimedia wikis use discussion tools as a default feature for talk pages. This tool allows users to start a topic and respond to comments in both visual and wikitext editing modes.

Pages in the main namespace have the prefix Talk: added at the beginning of its talk page title. For example, Talk:Download, Talk:Hosting services, etc. While pages in other namespaces start with the name of the namespace, then Talk:, before the pages title name. For example, User:Network-charles becomes User talk:Network-charles, Project:Sandbox becomes Project talk:Sandbox, etc.

Add a new topic by going to the discussion page and clicking on the box saying "התחלת נושא חדש". If the talk page is empty, an "הוספת נושא" button at the top right corner of the page is used to create a topic.

Reply to a comment by clicking on "תגובה" after the comment.

When adding a new topic, or responding to a given message, you can switch between "visual" and "wikitext" modes.

This tool automatically signs your messages.

You can also edit the wikitext of the page, as described below.

When using wikitext on talk pages

קיום דיונים בוויקי לא-מובנה ירגיש בהתחלה מוזר. זה עוזר אם כולם מצייתים לכמה כללים פשוטים:

  • תמיד תחתום אחרי הערותיך. השתמש בתחביר הוויקי של ארבע טילדות ״~~~~״ (או כפתור החתימה שבסרגל הכלים מעל לתיבת הטקסט). למידע נוסף ראה Help:חתימות .
  • התחל דיון חדש עם ==כותרת ברמה 2== בתחתית הדף (או השתמש בטאב ״$addsection״).
  • הזח תגובות באמצעות נקודותיים (:) בתחילת השורה.

דוגמה

הנה דיון לדוגמה, שמקיים את מוסכמות דף השיחה:

קוד ויקי דף שיחה מתוצג
== מרק ==

איך המרק? --[[User:Example|בוב]] 18:07, 26 באוגוסט 1991 (UTC)

: הוא נהדר!! --[[משתמש:דוגמה|סיימון]] 11:21, 28 באוגוסט 1991 (UTC)

:: הכנתי אותו בעצמי! -- [[משתמש:דוגמה|בוב]] 14:11, 3 בספטמבר 1991 (UTC)

אני חושבת שדיון המרק צריך לעבור ל[[דף שיחה:מרק]].. -- [[משתמש:דוגמה|ליסה]] 21:55, 3 בספטמבר 1991 (UTC)
== מרק ==[edit]

איך המרק? --בוב 18:07, 26 באוגוסט 1991 (UTC)

הוא נהדר!! --סיימון 11:21, 28 באוגוסט 1991 (UTC)
הכנתי אותו בעצמי! -- בוב 14:11, 3 בספטמבר 1991 (UTC)

אני חושבת שדיון המרק צריך לעבור לדף שיחה:מרק.. -- ליסה 21:55, 3 בספטמבר 1991 (UTC)

When using talk pages

  • On a talk page, when contributors are discussing and mention "this page", they usually mean the main page it's connected to. If they mean the talk page itself, they'll say "this talk page" instead.
  • Always refer to the current page name when debating its title or discussing merging it with another page. This prevents ambiguity when the page is renamed (moved), as references to "this page name" would otherwise be unclear.
  • Spamming, which involves sending lots of similar messages to multiple users' talk pages to ask for something is not recommended.

Alternate conventions

We are aware that this most widespread convention is problematic for many reasons:

  • It generates invalid HTML structure by appropriation of the definition-list syntax;
  • It is fragile against table insertions;
  • There are no real paragraphs.

Some wikis are known to use * instead for the first problem mentioned above. Follow your local rules.

To avoid breaking complex formatting when replying, match what the comment you are replying to uses to indent, prepending one additional : or *.

עריכת דיונים

עריכת דיונים בוויקי לא מובנה תרגיש בהתחלה מוזר. יש בכך כמה ייתרונות על הפורמט הסטנדרטי של פורום, אך זה עלול להפוך לבלגאן. כמו בדפי ויקי אחרים - כל אחד יכול לעזור עם סידור של דיונים, להכפיף למוסכמות העריכה, למשל להוסיף חתימות וכותרות היכן שהן חסרות.

ברור, שיש לנו גם את ההזדמנות לערוך את ההערות של אנשים אחרים. זה בדרך כלל לא לעיניין לערוך את מילותיו של מישהו אחר. (עדיף להשאיר רק את ההערה שלך עם התיקונים שלך). אך זה יכול להיות קביל ל ...

לערוך כותרות של דיונים
לשנות ניסוח או להוסיף מילים לכותרות של דיונים, כדי לשפר את כותרת הדיון. שים לב שכותרות טובות נעשות חשובות כאשר מספר דיונים מתחילים למלא את הדף.
להזיז דיונים לדף אחר
אם דיונים נמצאים במקום לא נכון בוויקי, ועדיף לקשר אותם לדף שיחה אחר, אז אתה יכול פשוט להזיז את הדיון עם ״העתק הדבק״. זה עלול להיות מבלבל עבור אנשים שמוסיפים הודעות, אך זה יכול להיות חשוב כדי לשמור על דברים מסודרים ונקיים. אתה יכול להשאיר את הדיון במקום הלא נכון לכמה ימים / שבועות לפני שאתה מסדר אותו. אתה יכול להשאיר קישור מאחור שמסביר שהדיון עבר, או אם לא, אתה צריך להשאיר קישור לסיכום העריכה.
If discussions are put in the wrong place on the wiki, and are better associated with different talk pages, then you could just move the discussion by cut & paste.

This is potentially confusing, for the people posting, but it can be important for keeping things tidy. You could leave the discussion in the wrong place for a few days/weeks of grace before tidying it. You could leave a link behind explaining that a discussion was moved, or if not, you should link within the edit summary.

למחוק דיונים מיושנים
דיונים עלולים לעיתים קרובות להשאר בדף השיחה הרבה אחרי שהעיניין כבר לא רלוונטי. זה בדרך כלל רעיון טוב לענות ע״י ״אני חושב שהעיניין הסתדר״, אך במוקדם או במאוחר מגיע הזמן פשוט להעיף את הדיונים הישנים (הם נשמרים כמובן בהיסטוריית השינויים).
לפצל הודעה למספר דיונים
זה יכול להיות יאה לעשות זאת אם מישהו העלה מספר נקודות שצריכות להיענות בנפרד. עם זאת, יש לכבד את מילותיהם של אנשים אחרים. האם ההודעה שלהם עדיין הגיונית אם היא מחולקת?

בניית מאמרים - דיון על מאמרים

בדרך כלל עדיף להשאר מרוכזים במשימת הבנייה של דף ויקי, ולהשתמש בדפי שיחה רק כדי לתמוך בתהליך הזה. נושא השיחה אמור בכלליות להתנהל סביב מה שצריך להיעשות כדי לשפר את המאמר. זכור שעריכת המאמר עצמו היא לעיתים קרובות דרך יותר אפקטיבית לתקשר. זה יכול להיות קשה יותר, ידרוש ממך לאזן את הסתכלותך לצד זו של אחרים, אך זה גם יכול להיות מתגמל יותר. כך הקהילה של עורכי ויקי תתקדם. לעיתים זה ירגיש טבעי יותר להתחיל בדיון סוער על דף שיחה (או למעשה בכל ערוץ תקשורת אחר) אך למעשה דף הוויקי עצמו יכול להוות אמצעי רב עוצמה כדי להגיע לעמק השווה. חשוב כיצד אתה מתאר את שני צידי הוויכוח (למשל, מונה ייתרונות וחסרונות) וייתכן ותמצא שהדיון מתאדה. The topic of conversation should generally revolve around what needs to be done to make the associated article better. Remember that editing the article itself is often a more effective means of communicating. It can be more difficult, requiring you to balance your views alongside those of others, but it can also be more rewarding. This is how the community of wiki editors will make progress. Often it will feel more natural to engage in a heated debate on a talk page (or indeed any other contact channel) but in fact, the wiki article itself can offer a powerful means of reaching middle-ground. Think about how to portray both sides of the argument (e.g., listing advantages and disadvantages) and you may find the debate evaporates.

דפי שיחה של משתמשים

"User talk דף" הוא דף שיחה שמקושר ל"User דף" של מישהו (ראה Help:דף המשתמש ). זהו מקום להשאיר הודעות למשתמש ויקי מסוים.

זה יכול לשמש כמעין מערכת הודעות. משתמשים מקבלים את ההודעה הקבועה הבאה כשהודעות חדשות הושארו בשבילם בדף השיחה:

ההודעה תמשיך להופיע על כל הדפים עד אשר משתמשים יבקרו בדף השיחה שלהם.

הם יכולים להיות מכותבים במייל גם כן, אם כי לא תמיד ניתן לסמוך על כך (הואיל והתראות במייל צריכות להיות מופעלות ע״י כך שמסופקת כתובת מייל תקפה, ולחיצה על לינק לאישור). אם אתה לא מקבל תגובה להודעה שלך בדף השיחה, נסה לחפש פרטי קשר אחרים שהם סיפקו בדף המשתמש שלהם.

שים לב שהשיחות אינן פרטיות, ואחרים יכולים להצטרף לדיון.


See also