Nápověda:Přesunutí stránky

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Help:Moving a page and the translation is 76% complete.
PD Poznámka: Editací této stránky souhlasíte s uvolněním svého příspěvku pod licencí CC0. Více informací se dočtete na stránce Public Domain Help Pages.
PD

Přesun (přejmenování) stránky znamená, že jí bude dáno jiné jméno. To se provádí pomocí akce "přesunout" na kartě "Více" v horní části. Karta není viditelná, pokud nejste přihlášeni. Poté jednoduše zadejte nové jméno a klikněte na "Přesunout stránku". Normálně byste měli ponechat i zaškrtnutou možnost "Přesunout související diskusní stránku".

Pokud přesunete stránku "A" na nový název "B", tato operace provede následující:

  • Přejmenuje název stránky z "A" na "B".
  • Přejmenuje také veškerou historii úprav ze stránky "A" na stránku "B".
  • Vytvoří novou stránku "A", jejímž obsahem je přesměrování na stránku "B".

Druhý bod je důležitý. Pomocí funkce "Přesunout" přesunete také historii úprav, což je ve většině případů žádoucí. Historie úprav umožňuje vidět, jak byl obsah stránky vytvořen a kdo a co přispěl. Pokud přesouváte obsah kopírováním a vkládáním (nepoužíváte funkci přesouvání), historie úprav přesunuta nebude (viz také Nápověda:Sledování změn ).

Když operace přesunutí přeruší přesměrování (viz Nápověda:Přesměrování ), nemělo by to vést k žádným nefunkčním odkazům, s výjimkou možnosti dvojitého přesměrování - to znamená, že stránky se přesměrují zpět na "A". Možná budete chtít sledovat stránky nebo jiná přesměrování, která odkazují na přesměrování a změnit jejich text tak, aby odkazoval přímo na nový název. Při tom je užitečná funkce "Odkazuje sem", kterou lze použít prostřednictvím odkazu v sadě Nástroje (ve spodní části postranního panelu).

Vrácení přesunu

Stejně jako u téměř všech úprav wiki může být operace přesunu vrácena (kterýmkoli uživatelem). Chcete-li operaci přesunout zpět, jednoduše stránku přesuňte zpět, např. přesuňte stránku "B" zpět na stránku "A".

Název stránky "B" bude stále ponechán jako přesměrování z "B" na "A". Každý uživatel může přesměrování odstranit a navrhnout odstranění stránky. Konečné odstranění však vyžaduje oprávnění sysopa (viz Nápověda:Rušení a obnova stránek ).

Přesunutí stránky bez vytvoření přesměrování

Příslušná možnost je zvýrazněna

Uživatelé s uživatelským oprávněním suppressredirect mohou volitelně přesunout stránku bez vytvoření přesměrování. To je zvláště užitečné při vracení zpět.

Pokud oprávnění existuje,, objeví se další zaškrtávací políčko, pro přesun stránky (viz obrázek vpravo).

URL parameters

These query strings can be added to the URL of Special:MovePage in order to fill out fields and check boxes in advance.

Parameter Meaning
wpOldTitleNs=n Namespace number of existing page
wpOldTitle= Title of existing page
wpNewTitleNs=n Target namespace number
wpNewTitle= Target page title
wpMovetalk=1 Move talk page, if one exists.
wpReason= Text for reason field
wpWatch=1 Watch source and target pages

Hromadné přejmenování případně přesunutí

MediaWiki nenabízí speciální stránku, se kterou by bylo možné provádět dávkové operace pro přesun stránky. V závislosti na vaší situaci mohou existovat alternativy:

Přesouvání podstránek

Uživatelé s uživatelským právem move-subpages mohou volitelně přesunout stránky a podstránky (až 100), přičemž si stránky zachovají svou strukturu "stromu". Pokud určíte kořenovou stránku, kterou chcete přesunout (na stránce Special:MovePage/Nějaká stránka), zobrazí se speciální stránka podstránky této kořenové stránky.

Související stránky