Help:Переніс (перейменування) сторінки

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Help:Moving a page and the translation is 73% complete.
Outdated translations are marked like this.
PD Зверніть увагу! Коли Ви редагуєте цю сторінку, то погоджуєтесь робити свій внесок під ліцензією CC0. Детальніше про умови ліцензії можна дізнатися на сторінці довідки. PD

Переніс (перейменування) сторінки означає надання їй іншої назви. Це роблять за допомогою пункту меню "перейменувати" вкладки "Більше" нагорі сторінки. Ця вкладка прихована для неавторизованих користувачів. Потім просто введіть нову назву й натисніть "Перейменувати сторінку". Найчастіше прапорець для "Перейменувати відповідну сторінку обговорення" залишають виставленим.

Коли сторінці "A" ви надаєте нову назву "B", рушій MediaWiki виконує такі дії:

  • Змінює назву сторінки із "A" на "B"
  • Перейменовує також історію змін сторінки "A" як історію для сторінки "B"
  • Створює нову сторінку "A", вміст якої перенаправляється на сторінку "B"

Другий з цих кроків важливий. При використанні "Перейменувати", ви також перейменовуєте історію редагувань сторінки, що слід робити в більшості ситуацій. Історія змін дозволяє дописувачам бачити процес створення сторінки, хто і який зробив у нього внесок. Якщо ви пересуваєте вміст шляхом копіювання/вставки (не використавши функцію перейменування), ви втратите цю інформацію (див. також Довідка:Відстеження змін ).

Оскільки операція перейменування залишає перенаправлення (дивись Довідка:Перенаправлення ) зі сторінки із старою назвою, всі посилання залишаться коректними, за винятком можливої появи "подвійних перенаправлень" – сторінок, які перенаправляють на "А", що тепер сама є перенаправленням. Можливо, вам знадобиться відшукати сторінки чи перенаправлення, які посилаються на стару назву сторінки, і змінити посилання безпосередньо на нову. Тут може стати в нагоді функція "Посилання сюди", посилання на яку доступне в Інструменти (унизу бічної панелі).

Як скасувати перейменування

Операцію перейменування може скасувати будь-яким дописувач, так само як і інші редагування. Для скасування перейменування сторінки просто перейменуйте її назад, тобто з назви "B" до назви "A".

Назва сторінки "B" залишиться, але на цей раз вже як перенаправлення від "B" до "A". Тепер так само будь-який дописувач може вилучити це перенаправлення і запропонувати видалити сторінку "B". Але видалення сторінки потребує прав адміністратора (див. Help:Видалення та відновлення ).

Перейменування сторінки без створення перенаправлення

Відповідне налаштування виділено

Користувачі, які мають право заборони перенаправлення suppressredirect, можуть при бажанні перейменувати сторінку без створення перенаправлення. Це особливо корисно при зворотному перейменуванні.

Якщо таке право в користувача є, в процесі перейменування з'являється додатковий параметр із прапорцем (див. малюнок праворуч).

URL parameters

These query strings can be added to the URL of Special:MovePage in order to fill out fields and check boxes in advance.

Parameter Meaning
wpOldTitleNs=n Namespace number of existing page
wpOldTitle= Title of existing page
wpNewTitleNs=n Target namespace number
wpNewTitle= Target page title
wpMovetalk=1 Move talk page, if one exists.
wpReason= Text for reason field
wpWatch=1 Watch source and target pages

Масове перейменування / переніс

MediaWiki не надає спеціальної сторінки для виконання операції масового (групового) перейменування. Вибір способу залежить від конкретної ситуації:

Переніс підсторінок

Дописувачі із дозволом move-subpages можуть за потреби переносити підсторінки певної сторінки (загалом не більше 100), зберігаючи їхнє деревоподібне впорядкування. Якщо вказати назву кореневої сторінки, яку слід перейменувати, на спеціальній сторінці у вигляді Special:MovePage/Якась сторінка, спеціальна сторінка відобразить підсторінки цієї кореневої сторінки.

Див. також