Help:Блокування користувачів

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Help:Blocking users and the translation is 93% complete.
Outdated translations are marked like this.
PD Зверніть увагу! Коли Ви редагуєте цю сторінку, то погоджуєтесь робити свій внесок під ліцензією CC0. Детальніше про умови ліцензії можна дізнатися на сторінці довідки. PD

Блокування користувачів — це дія, яку адміністратори можуть застосовувати до облікових записів чи IP-адрес, щоб заборонити їм редагування вмісту вікі.

Блокування

Пройдіть за посиланням Special:Block та відтворіть такі кроки:

  1. IP-адреса, ім'я користувача або ID блокування: У полі «Користувач» уведіть ім'я користувача, якого хочете заблокувати, його IP-адресу чи діапазон адрес. Замість того, щоб вводити цю інформацію вручну, можна також натиснути на посилання «блокувати» у нових редагуваннях, на сторінках внеску чи історії, що автоматично заповнить ці поля відповідним іменем користувача чи IP-адресою. Посилання «Заблокувати цього користувача» також можна знайти при перегляді сторінки користувача та сторінки обговорення користувача.
  2. Тип блокування Дозволяє налаштовувати блокування таким чином, щоб забороняти лише окремі дії, водночас зберігаючи доступ користувача до всіх інших.
    • Editing (introduced in 1.33)(removed in 1.38) Якщо поставлено галочку, ціль блокування не зможе робити будь-які зміни на сторінках вікі: ані редагувати, ні перейменовувати, ні патрулювати нові редагування, ані здійснювати будь-які інші дії, пов'язані зі зміною контенту.
      • У всій вікі Забороняє заблокованому користувачу змінювати будь-які сторінки вікі та створювати нові сторінки.
      • Частково Забороняє заблокованому користувачу змінювати лише вказані сторінки або сторінки з певних просторів назв. Дозволено редагувати всі інші сторінки, створювати нові сторінки та завантажувати файли. До списку заборонених можна додати до 10 сторінок, але неіснуючі сторінки («червоні посилання») додати не можна. Відповідна сторінка обговорення та підсторінки не додаються до списку автоматично і мають бути вказані окремо. Specific actions can also be blocked (e.g. creating pages) and these will be blocked sitewide even if there is also a partial block on editing specific pages or namespaces.
    • Створення облікового запису: Виберіть цю опцію, щоб заборонити заблокованому користувачу чи IP-адресі створювати нові облікові записи.
    • Надсилання електронної пошти: Це налаштування вимикає блокованому користувачу інтерфейс Special:EmailUser. Якщо користувач визначений IP-адресою і блокування не встановлено «тільки для анонімів», то користувачі, авторизовані з цієї IP, не зможуть скористатися Special:EmailUser.
    • Редагування власної сторінки обговорення: Цей параметр доступний, лише якщо для $wgBlockAllowsUTEdit встановлено значення true; це не за замовчуванням у MediaWiki 1.25 або нижче. У 1.26 або пізнішій версії встановлено значення true. Для блокування на сайті, вибір цього параметру забороняє заблокованому суб'єкту (IP-адреса, діапазон IP-адрес, користувач) редагувати власну сторінку обговорення. Цей параметр зазвичай ігнорується при частковому блокуванні; аби заборонити заблокованому користувачу редагувати власну сторінку обговорення, додайте її безпосередньо до списку заборонених сторінок. Єдиним винятком є заборона блокованому суб'єкту редагувати простір назв «Обговорення користувача»; тут параметр спрацює так, як і для повного блокування.
  3. Термін: Виберіть, коли термін дії блоку закінчується, зі спадного меню, або введіть вручну час закінчення терміну дії блоку, або скористайтеся календарем Datetime, щоб вибрати. При ручному введенні часу дотримуйтесь стандартного формату GNU (наприклад: 2017-01-01 00:00). Варіанти, що знаходяться у спадному меню, можна змінити на сторінці MediaWiki:Ipboptions.
  4. Причина: Причину, обрану зі спадного меню, разом із іншою/додатковою причиною буде відображено заблокованому користувачу, коли він спробує редагувати. Причини, що знаходяться у спадному меню, можна змінити на сторінці MediaWiki:Ipbreason-dropdown.
  5. Додаткові налаштування блокування (опціонально): Залежно від того, чи виконується блокування облікового запису, чи IP-адреси, та обраних вище на цій сторінці налаштувань, тут можуть бути доступні деякі з перелічених нижче опцій. Детальніше про те, як вмикати чи вимикати деякі зі згаданих опцій, див. Manual:Block and unblock#Configuration settings related to blocking .
    • Автоматично блокувати останню IP-адресу, яку використовував цей користувач, і будь-які наступні IP-адреси, які він намагається використати, на період $1: Цей параметр доступний лише у випадку блокування окремого користувача за його ім'ям. Він доступний як при частковому, так і при повному блокуванні. Якщо вибрано цю опцію, то IP користувача підпадає під автоматичне блокування (вони відображуються як числа, приміром, #17 в переліку активних блокувань) на короткий проміжок часу, і будь-які інші IP-адреси, з яких цей користувач намагається внести зміни, теж будуть автоблоковані. Тривалість автоблокування можна змінити налаштуванням значення $wgAutoblockExpiry .
    • Приховати ім'я користувача у редагуваннях та списках: Якщо вибрано, заблоковане ім'я користувача не буде додано до журналу блокувань, списку активних блокувань чи списку користувачів (доступно лише для повних довічних блокувань). Інші користувачі, які можуть переглядати ці приховані записи, все одно зможуть бачити та розблоковувати ім'я користувача чи IP-адресу. Ця опція не ввімкнена в установці MediaWiki за замовчуванням; особа, що розміщує блок на місці, повинна мати дозвіл hideuser. Див. Посібник:Права користувача .
    • Додати до списку спостереження сторінку користувача і його сторінку обговорення: Вибір цієї опції додає сторінку користувача та сторінку обговорення заблокованого користувача до вашого списку спостереження.
    • Застосувати блокування до зареєстрованих користувачів, що редагують із цієї IP-адреси: Цей параметр доступний лише при блокуванні IP-адреси. Коли його обрано, зареєстрованому користувачу, який працює із блокованої IP адреси, буде дозволено вносити зміни. В іншому разі заборона буде ефективною і для нього.
  6. Повторно перевірте всі параметри й натисніть Заблокувати користувачеві доступ. Має з'явитися повідомлення щодо успішності блокування.

Зняття блоку

Для того, щоб зняти блокування з іменованого користувача або IP-адреси, перейдіть до списку активних блокувань та натисніть посилання Зняти це блокування біля відповідного імені користувача чи IP. Далі уведіть причину зняття блокування (необов'язково) і натисніть кнопку «розблокувати». Має з'явитися повідомлення щодо успішності чи неуспішності зняття блокування.

Інший спосіб: перейдіть до сторінки Special:Unblock та введіть ім'я користувача чи IP адресу.

Що втрачає заблокований користувач

Sitewide Заблоковані користувачі не можуть редагувати сторінки, завантажувати файли, перейменовувати сторінки та вчиняти інші дії, які їм можуть бути дозволені додатковими дозволами користувача . На практиці це значить, що їм залишається лише перегляд сторінок. До версії MediaWiki 1.17 адміністратори чи інші користувачі, в яких є доступ до інтерфейсу блокування, могли знімати блокування з інших (і з себе за наявності дозволу unblockself). Починаючи з MediaWiki 1.17, заблокованим користувачам це не дозволено. Since MediaWiki 1.33 [1][2], users with the unblockself right can now block the user who blocked them.

Частково заблокований користувач не може змінювати лише ті сторінки чи сторінки в тих просторах імен, які було вказано при блокуванні.

Відомі баґи

Див. також