Help:Блокування користувачів

From mediawiki.org
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Help:Blocking users and the translation is 100% complete.
PD Зверніть увагу! Коли Ви редагуєте цю сторінку, то погоджуєтесь робити свій внесок під ліцензією CC0. Детальніше про умови ліцензії можна дізнатися на сторінці довідки.
PD

Блокування користувачів — це дія, яку адміністратори можуть застосовувати до облікових записів чи IP-адрес, щоб заборонити користувачам редагування вмісту вікі-проекту.

Блокування

Знімок екрана блокуючого інтерфейсу.

Блокувати дописувача дуже просто. Пройдіть за посиланням Special:Block та відтворіть такі кроки:

 1. IP-адреса, ім'я користувача або ID блокування: Наберіть тут назву облікового запису користувача, його IP-адресу чи діапазон адрес. При встановленні блокування зверніть особливу увагу на точність набору цих даних, оскільки рушій дозволяє блокувати і неіснуючих користувачів. Поганою ідеєю буде набір цього рядка вручну, краще користуватися посиланням "block this user from editing" на сторінках нових редагувань, статей та історії змін. В такий спосіб гарантовано буде використано правильне ім'я чи IP-адресу. Посилання "block this user from editing" також можна знайти при перегляді особистої сторінки користувача та сторінки його обговорення.
 2. Тип блокування Дозволяє налаштовувати блокування таким чином, щоб забороняти лише окремі дії, водночас зберігаючи доступ користувача до всіх інших.
  • ⧼block-prevent-edit⧽ Якщо поставлено галочку, ціль блокування не зможе робити будь-які зміни на сторінках вікі — ані редагувати, ні перейменовувати, ні патрулювати нові редагування, ані здійснювати будь-які інші дії, пов'язані зі зміною контенту.
   • У всій вікі Забороняє заблокованому користувачу змінювати будь-які сторінки вікі та створювати нові сторінки.
   • Частково Забороняє заблокованому користувачу змінювати лише вказані сторінки або сторінки з певних просторів назв. Дозволено редагувати всі інші сторінки, створювати нові сторінки та завантажувати файли. До списку заборонених можна додати до 10 сторінок, але неіснуючі сторінки ("червоні посилання") додати не можна. Відповідна сторінка обговорення та підсторінки не додаються до списку автоматично і мають бути вказані окремо.
  • Створення облікового запису: При блокуванні IP-адреси буде заборонено створення з неї нових облікових записів.
  • Надсилання електронної пошти: Це налаштування вимикає блокованому користувачу інтерфейс Special:EmailUser. Якщо користувач визначений IP-адресою і блокування не встановлено "тільки для анонімів", то користувачі, авторизовані з цього IP, також не зможуть скористатися Special:EmailUser.
  • Редагування власної сторінки обговорення: Цей параметр доступний, лише якщо для $wgBlockAllowsUTEdit встановлено значення true; це не за замовчуванням у MediaWiki 1.25 або нижче. У 1.26 або пізнішої версії встановлено значення true. Для блока всієї вікі вибір цього параметру забороняє заблокованому суб'єкту (IP адреса, діапазон IP адрес, користувач) редагувати власну сторінку обговорення. Цей параметр зазвичай ігнорується при частковому блокуванні; аби заборонити заблокованому користувачу редагувати власну сторінку обговорення, додайте її безпосередньо до списку заборонених сторінок. Единим винятком є заборона блокованому суб'єкту редагувати простір назв "Обговорення користувача"; тут параметр спрацює так, як і для повного блоку.
 3. Термін: Виберіть, коли термін дії блоку закінчується, зі спадного меню, або введіть вручну час закінчення терміну дії блоку, або скористайтеся календарем Datetime, щоб вибрати. При ручному введенні часу дотримуйтесь стандартний формат GNU (наприклад: 01.01.2017 00:00). Варіанти, що знаходяться у спадному меню, можна змінити на сторінці MediaWiki:Ipboptions.
 4. Причина: Причину, обрану зі спадного меню, разом із іншою/додатковою причиною буде відображено заблокованому користувачу, коли він спробує внести зміни. Причини, що знаходяться у спадному меню, можна змінити на сторінці MediaWiki:Ipbreason-dropdown.
 5. Додаткові налаштування блокування: (опціонально) Залежно від того, чи виконується блокування облікового запису, чи IP-адреси, та обраних вище на цій сторінці налаштувань, тут можуть бути доступні деякі з перелічених нижче опцій. Детальніше див. Manual:Block and unblock#Configuration settings related to blocking .
  • Автоматично блокувати останню IP-адресу, яку використовував цей користувач, і будь-які наступні IP-адреси, які він намагається змінити, протягом $1: Цей параметр доступний лише у випадку блокування окремого користувача за його ім'ям. Він ефективний як при частковому, так і при повному блокуванні. При обранні IP користувача підпадає під автоматичне блокування (вони відображуються як числа, приміром, #17 в переліку активних блокувань) на короткий проміжок часу, і будь-які інші IP адреси, з яких цей користувач намагається внести зміни, теж будуть автоблоковані. Тривалість автоблокування можна змінити налаштуванням значення $wgAutoblockExpiry .
  • Приховати ім'я користувача у редагуваннях та списках: Якщо вибрано, заблоковане ім’я користувача не буде додано до журнал блоків, список активних блоків чи список користувачів (доступно лише на невизначених блоках). Інші користувачі, які можуть переглядати ці приховані записи, все одно зможуть бачити та розблоковувати ім’я користувача чи IP-адресу. Ця опція не ввімкнена в установці MediaWiki за замовчуванням; особа, що розміщує блок на місці, повинна мати дозвіл hideuser. Див. Посібник:Права користувача .
  • Додати до списку спостереження сторінку користувача і його обговорення: Можна додати ці сторінки до вашого списку спостереження.
  • Застосувати блокування до зареєстрованих користувачів, що редагують із цієї IP-адреси: Цей параметр доступний лише при блокуванні IP-адреси. Коли його обрано, зареєстрованому користувачу, який працює із блокованої IP адреси, буде дозволено вносити зміни. В іншому разі заборона буде ефективною і для нього.
 6. Повторно перевірте всі параметри й натисніть Заблокувати користувачеві доступ. Має з'явитися повідомлення щодо успішності блокування.

Зняття блоку

Для того, щоб зняти блокування з іменованого користувача або IP-адреси, перейдіть до списку активних блокувань та натисніть посилання Зняти це блокування біля відповідного імені користувача чи IP. Ви можете ввести причину зняття блокування. Потім натисніть кнопку Unblock user, отримаєте відповідь, чи була ця операція успішною, чи ні. Має з'явитися повідомлення щодо успішності зняття блокування.

Інший спосіб: перейдіть до сторінки Special:Unblock та введіть ім'я користувача чи IP адресу.

Що втрачає заблокований користувач

Sitewide Заблоковані користувачі не можуть редагувати сторінки, завантажувати файли, перейменовувати сторінки та вчиняти інші дії, які їм можуть бути дозволені додатковими дозволами користувача . На практиці це значить, що їм залишається лише перегляд сторінок. До версії MediaWiki 1.17 адміністратори чи інші користувачі, в яких є доступ до інтерфейсу блокування, могли знімати блокування з інших (і з себе за наявності дозволу unblockself). Починаючи з MediaWiki 1.17, заблокованим користувачам це не дозволено.

Частково заблокований користувач не може змінювати лише ті сторінки чи сторінки в тих просторах імен, які було вказано при блокуванні.

Відомі баґи

Див. також