Manual:Pywikibot/sq

From mediawiki.org
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Manual:Pywikibot and the translation is 20% complete.
Other languages:
Bahasa Indonesia • ‎Bân-lâm-gú • ‎Deutsch • ‎English • ‎Tiếng Việt • ‎Türkçe • ‎Zazaki • ‎asturianu • ‎català • ‎dansk • ‎español • ‎euskara • ‎français • ‎italiano • ‎lietuvių • ‎norsk bokmål • ‎oʻzbekcha/ўзбекча • ‎polski • ‎português do Brasil • ‎shqip • ‎slovenčina • ‎svenska • ‎čeština • ‎Ελληνικά • ‎беларуская (тарашкевіца) • ‎български • ‎русский • ‎українська • ‎հայերեն • ‎עברית • ‎اردو • ‎العربية • ‎فارسی • ‎नेपाली • ‎हिन्दी • ‎বাংলা • ‎ไทย • ‎中文 • ‎日本語 • ‎粵語 • ‎한국어
Pywikibot është një librari e Python dhe një koleksion i mjeteve që automatizojnë punën në faqet MediaWiki. Fillimisht e projektuar për në Wikipedia, tani është e përdorur në të gjitha projektet e Fondacionit Wikimedia dhe në shumë wiki të tjera.
Pywikibot MW gear icon.svg

Drejtimi i bot-it

Sanko Seisakusyo (三幸製作所) – Tin Wind Up – Tiny Sparkling Robo – Front.jpg

Sacharja e një bot-i

Developing Pywikibot

Wikimedia Hackathon 2013, Amsterdam - Flickr - Sebastiaan ter Burg (22).jpg
  • List bugs for Pywikibot

Get help

News

shtator 2021(2021-09)
Opomba Opomba: With 7.0.0 all deprecations will be dropped.
31 maj 2021(2021-05-31)
Release A new stable release 6.3.0 has been deployed. It is marked with stable tag.
28 maj 2021(2021-05-28)
Release A new stable release 6.2.0 has been deployed.
3 maj 2020(2020-05-03)
Release Python 3.9.5 final and Python 3.8.10 final were released.
17 prill 2021(2021-04-17)
Release A new stable release 6.1.0 has been deployed.
4 prill 2020(2020-04-04)
Release Python 3.9.4 hotfix was released.
20 mars 2021(2021-03-20)
Release A new stable release 6.0.1 has been deployed.
16 mars 2021(2021-03-16)
Release A new stable release 6.0.0 has been deployed.
Opomba Opomba: This release is no longer supporting MediaWiki 1.19―1.22.