Jump to content

Szablon:DownloadMediaWiki

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Template:DownloadMediaWiki and the translation is 100% complete.

Pobierz MediaWiki 1.42.1 (.zip)

Zamiast tego pobierz .tar.gz

Pomoc z pobieraniem

Może być rozpakowany na większości systemów operacyjnych bez instalowania dodatkowego oprogramowania i jest ogólnie zalecane dla użytkowników Windowsa.

Jeśli używasz 7-Zip, zalecana jest aktualizacja do najnowszej wersji w celu dekompresji tarballa (pliku .tar.gz) z powodu buga z formatem PAX we wcześniejszych wersjach.

Użytkownicy macOS powinni zwrócić uwagę na to, że The Unarchiver nie potrafi poprawnie wypakowywać plików .tar.gz (T258716). Zamiast tego można użyć Archive Utility.

Wszystkie wersje

Do użytkowników wersji MediaWiki 1.40 oraz 1.38 i wcześniejszych: Te wersje nie są już wspierane. Proszę zaktualizować do najnowszej wersji MediaWiki:

Licencja

MediaWiki jest darmowym oprogramowaniem z licencją GNU General Public License w wersji 2. Ponieważ MediaWiki jest licencjonowane bez opłat, nie udziela się żadnej gwarancji, w zakresie dozwolonym przez obowiązujące prawo. Przeczytaj pełny tekst GNU GPL version 2.

Wymagania systemowe

MediaWiki wymaga PHP 7.4.3+, oprogramowanie serwera oraz oprogramowanie baz danych MariaDB 10.3.0+, MySQL 5.7.0+, SQLite 3.8.0+ lub PostgreSQL 10.0+. Zaleca się użycie MariaDB lub MySQL gdyż właśnie Wikimedia korzysta z MariaDB. Inne oprogramowania serwera bazy danych są mniej przetestowane co może spowodować, ze napotkasz błędy.

Po więcej informacji przeczytaj strony: wymagania systemowe i kompatybilność.

MediaWiki nie jest kompatybilne z PHP w wersjach od 7.4.0 - 7.4.2 w związku z błędem w oprogramowaniu przetwarzającym język PHP. Use PHP 7.4.3+ instead. Zobacz zadanie T246594, aby uzyskać więcej informacji.
If using PHP 8, it is recommended to use MediaWiki 1.38.4 or higher. PHP 8 is not in use by Wikimedia wikis, and thus gets less testing, but other groups do use MediaWiki with PHP 8 without issue. If you encounter any bugs when using MediaWiki with PHP 8, please report them. Zobacz zadanie T248925, aby uzyskać więcej informacji.