Template:DownloadMediaWiki

From mediawiki.org
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Template:DownloadMediaWiki and the translation is 100% complete.

Bu bir zip dosyasıdır. Çoğu işletim sisteminde herhangi bir ek yazılım yüklemeden çıkarılabilir ve genellikle Windows kullanıcıları için önerilir.

Ayrıca bir tarball (tar.gz dosya) da sağlıyoruz. PAX biçimindeki hata nedeniyle tarball (.tar.gz. dosyası) açmak için 7-Zip kullanmamanız tavsiye edilir. MacOS kullanıcıları, The Unarchiver'ın bu arşivdeki dosya adlarını bozan bir hata içerdiğine dikkat etmelidir. Archive Utility kullanabilir.


Lisans

MediaWiki, GNU Genel Kamu Lisansı'nın 2. versiyonu altında lisanslanan özgür bir yazılımdır. MediaWiki ücretsiz lisanslandığından yürürlükteki yasaların izin verdiği ölçüde hiçbir garanti verilmemektedir. Ayrıntılar için GNU GPL sürüm 2'nin tam metnini okuyun.

Sistem Gereksinimleri

MediaWiki, PHP 7.4.9+ ve MySQL 5.5.8+, MariaDB, SQLite veya PostgreSQL gerektirir. Daha fazla bilgi için lütfen sistem gereksinimleri ve uyumluluk ile ilgili sayfaları okuyun.

MediaWiki, bir yukarı akış hatası nedeniyle PHP 7.3.0 - 7.3.18 ve 7.4.0 - 7.4.8 ile uyumlu değil. Bunun yerine PHP 7.3.19+ veya 7.4.9+ kullanın. Daha fazla bilgi için görev T246594 sayfasına bakın.
Uyarı Uyarı: MediaWiki is not yet compatible with PHP 8. See görev T248925 for more information.