Template:DownloadMediaWiki

From mediawiki.org
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Template:DownloadMediaWiki and the translation is 90% complete.

Toto je zip soubor. Lze jej rozbalit ve většině operačních systémů bez instalace dalšího softwaru a obecně se doporučuje uživatelům systému Windows.

We also provide a tarball (tar.gz file). It is advised not to use 7-Zip to decompress the tarball (.tar.gz file), due to a bug with the PAX format. macOS users should note The Unarchiver has a bug which corrupts filenames in tarballs. Archive Utility can be used instead.


Licence

MediaWiki je svobodný software nabízený za podmínek licence GNU GPL verze 2. Jelikož je MediaWiki poskytováno bezplatně, nejsou k němu poskytovány žádné záruky s výjimkou omezení daných platnými zákony. Podrobnosti se můžete dočíst v plném textu GNU GPL verze 2.

Systémové požadavky

MediaWiki vyžaduje PHP 7.4.9+ a buď MySQL 5.5.8+, MariaDB, SQLite nebo PostgreSQL. Více informací naleznete na stránkách týkajících se požadavků pro instalaci a kompatibility.

MediaWiki není kompatibilní s PHP 7.3.0 - 7.3.18 a 7.4.0 - 7.4.8 kvůli chybě. Místo toho použijte PHP 7.3.19+ nebo 7.4.9+. Pro další informace viz task T246594.
Varování Varování: MediaWiki is not yet compatible with PHP 8. See task T248925 for more information.