Jump to content

Pomoc:Powiadomienia/Cross-wiki

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Help:Notifications/Cross-wiki and the translation is 95% complete.

Powiadomienia cross-wiki (rozbudowane powiadomienia) to rozszerzenie narzędzia powiadomień, pozwalające odczytywać powiadomienia ze wszystkich wiki Wikimedia na tej wiki, na której obecnie jesteś.

Wyświetlane informacje

Główna zasada powiadomień cross-wiki: dostajesz powiadomienie na tej wiki, na której jesteś, ze wszystkich innych wiki. Masz podane szczegóły i trochę opcji do wyboru.

Powiadomienia wyświetlają się w okienkach. Sposób sortowania powiadomień jest przedmiotem phab:T123018.

Te powiadomienia cross-wiki są zebrane w jedno powiadomienie. Zbiór można rozwinąć, klikając na niego. Powiadomienia cross-wiki z jednej wiki są posortowane razem.

Podziel się opinią, napisz o tym, co lubisz w tym narzędziu i o tym, jakie masz z nim problemy.

Które informacje i gdzie

Będziesz otrzymywać powiadomienia z wszystkich innych wiki niż aktualnie odwiedzana.

Na przykład, jeżeli wejdziesz na Commons, otrzymasz tam powiadomienie o podziękowaniach złożonych na wietnamskim Wikisłowniku.

Możesz otrzymać nieprzeczytane powiadomienia z innych wiki, w niektórych przypadkach oczekujące na przeczytanie od dawna.

Istnieje możliwość wyłączenia rozbudowanych powiadomień na poszczególnych wiki (zobacz niżej).

Terminy wdrażania

Wydanie tej opcji jako domyślnej zostało dokonane 12 maja 2016 o 23:00 UTC.

Przetestowaliśmy wiele możliwych przypadków w czasie trzymiesięcznego wydania Beta, ale możesz doświadczać jakieś problemy. Jeżeli je masz (za co przepraszamy), prosimy, opisz je.

Przyszłe ustawienia są rozważane na phab:T117670. Sposób filtrowania tych powiadomień poprzez ustawienia w preferencjach jest dyskutowany.

Wyłączenie tej funkcji

Wyłączenie rozbudowanych powiadomień na konkretnej wiki jest możliwe poprzez odznaczenie opcji "Pokazuj powiadomienia z innych wiki" w Twoich preferencjach, w zakładce Powiadomienia.

If you want to opt out from cross-wiki notifications on all Wikimedia wikis (or keep them only on selected ones), you can deselect the option in your global preferences, which can be overridden locally in the (local) preferences of a given wiki.