Jump to content

Nápověda:Oznámení/Cross-wiki

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Help:Notifications/Cross-wiki and the translation is 100% complete.

Oznámení napříč wikinami je vylepšením nástroje pro upozornění, který vám umožňuje vidět zprávy ze všech wikin Wikimedie na wiki, na kterých právě pracujete.

Zobrazené informace

Princip upozornění napříč wikinami: Na wiki, na které se nacházíte, jste upozorněni na všechna upozornění z jiných wikin. Můžete zobrazit podrobnosti a provést některé akce.

Oznámení napříč wikinami se zobrazují jako položky na panelech oznámení. (O třídění položek se stále rozhoduje na phab:T123018.)

Tato oznámení napříč wikinami jsou sdružena do jediného oznámení. Tento balíček lze rozbalit kliknutím na něj. Oznámení napříč wikinami z jednotlivých wiki jsou seskupena.

Pokud s tím máte nějaké problémy, poskytněte nám zpětnou vazbu a řekněte nám, co se vám na něm líbí!

Jaké informace a kde

Budete dostávat upozornění ze všech ostatních wikin, než je wiki, kterou právě navštěvujete.

Pokud jste například na Commons, obdržíte upozornění, pokud vám někdo poděkuje na vietnamském Wikislovníku.

Můžete dostávat nepřečtená oznámení z jiných wikin, někdy čekajících na dlouhou dobu.

Na dané wiki je možné deaktivovat upozornění napříč wikinami (viz níže).

Časová osa vydání

Uvolnění ve výchozím nastavení bylo provedeno 12. května 2016 ve 23:00 UTC.

Během tříměsíčního vydání beta jsme testovali mnoho možných případů, ale můžete zaznamenat určité problémy. Pokud ano (a je nám to líto), poskytněte nám zpětnou vazbu.

Další nastavení jsou zvažována na phab:T117670. Způsob, jak filtrovat tato upozornění v uživatelských předvolbách je v diskuzi.

Vypnutí této funkcionality

Opt-out Cross-wiki Notifications (Oznámení napříč wiki) na dané wiki poskytujete zrušením výběru možnosti napříč wikinymi v vaše předvolby na záložce Notifications.

Pokud se chcete odhlásit z upozornění na více wiki na všech wikinách Wikimedie (nebo je ponechat pouze na vybraných), můžete zrušit výběr této možnosti v vaše globální předvolby, kterou lze lokálně přepsat v (místní ) preference dané wiki.