Growth/Newslettery/17

From mediawiki.org
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Growth/Newsletters/17 and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎Tiếng Việt • ‎Türkçe • ‎français • ‎polski • ‎português do Brasil • ‎čeština • ‎русский • ‎українська • ‎العربية • ‎বাংলা • ‎日本語
Growth team logo - Icon only.svg

Witamy w siedemnastym wydaniu newslettera zespołu Growth!

Celem zespołu Growth jest praca nad zmianami w oprogramowaniu, które pomogą pozyskiwać nowych użytkowników w projektach Wikimedia o średnim rozmiarze.

Zadania strukturyzowane

Dodaj link: nasz zespół kontynuuje prace nad pierwszym zadaniem strukturalizowanym, które zmieni procedurę dodawania linków do artykułów i wesprze nowicjuszy algorytmem do wyszukiwania słów, które można by podlinkować.

Dodaj ilustrację: mimo że jesteśmy w trakcie opracowywania pierwszego zadania, myślimy już nad następnym. "Dodaj ilustrację" to zadanie strukturalizowane, w którym nowicjusze będą mieli sugerowane ilustracje z Wikimedia Commons, które mogliby dodać do artykułów bez ilustracji. To ambitny pomysł z wieloma szczegółami do przemyślenia. Dowiedzieliśmy się już wielu rzeczy od członków społeczności i zachęcamy do spojrzenia na stronę projektu oraz do dołączenia do dyskusji.

Idziemy dalej: kolejne wiki dostaną nowe funkcje

W listopadzie opublikowaliśmy analizę wpływu narzędzi dla nowicjuszy. Ogłosiliśmy, że narzędzia od Growth wraz z funkcją "zadania nowicjuszy " spowodowały wzrost liczny edycji dokonanych przez nowicjuszy. Na podstawie tych wyników uważamy, że każda wersja językowa Wikipedii powinna zaimplementować te funkcje.

Zaczęliśmy kontaktować się z kolejnymi wersjami językowymi celem wprowadzenia nowych funkcji. Ostatnio wprowadzono je na bengalskojęzyczną Wikipedię, a wersje w językach duńskim, tajskim, indonezyjskim i rumuńskim otrzymają je już wkrótce. Skontaktuj się z nami jeżeli masz pytania związane z wdrażaniem.

Poszukujemy tłumaczy, którzy przetłumaczą interfejs. Tłumaczenie odbywa się na Translatewiki.net (wymaga to założenia konta; konto Wikimedia nie obejmuje tego serwisu). Zachęcamy też społeczności, które wdrożyły już narzędzia, aby sprawdzały nowe tłumaczenia. Kliknij tutaj aby tłumaczyć.

Testowanie wariantów

Jak wspomniano w poprzednim wydaniu newslettera, przeprowadziliśmy test dwóch wariantów strony domowej nowicjusza, który miał pomóc wybrać wersję, która doprowadza do zwiększenia liczby użytkowników, którzy podejmą się wykonywania sugerowanych edycji. Ukończyliśmy eksperyment i odkryliśmy, że jeden z wariantów zachęca do większej liczby edycji na urządzeniach stacjonarnych podczas gdy drugi z nich zwiększa liczbę edycji z urządzeń mobilnych. W związku z tym, wdrożymy najlepsze warnianty odpowiednio dla każdej platformy.

Wiadomości dla wikiprzewodników

Panel wikiprzewodnika: przeprowadziliśmy rozmowy z wikiprzewodnikami z kilku wersji językowych w związku z planami wdrożenia panelu wikiprzewodnika, który pomoże obserwować postępy podopiecznych. Zachęcamy wszystkich wikiprzewodników do podzielenia się swoimi przemyśleniami na temat narzędzi, które mogą im pomóc.

Magiczne słowo: dostępne jest teraz magiczne słowo, {{#mentor}}, do wyświetlania wikiprzewodnika przypisanego do danego nowicjusza. Można je wykorzystać na przykład w komunikatach powitalnych albo userboksach.

Pytania z panelu pomocy trafiają do wikiprzewodników: na większości wiki pytania wpisane w panelu pomocy umieszczane są na stronie pytań nowicjuszy. Na czeskojęzycznej Wikipedii spróbowaliśmy ze skonfigurowaniem tego okna tak, aby wysyłało pytania do przypisanego przewodnika. Ułatwia to doświadczenia nowicjusza i spowodowało zwiększenie liczby zadawanych pytań o około 30%. Teraz spróbujemy tak zrobić na Wikipediach w językach arabskim, bengalskim, francuskim i wietnamskim jako domyślne ustawienie.

Newsletter zespołu Growth przygotowany przez zespół Growth rozsyłany przez botaWyraź opinięSubskrybuj lub wypisz się.