Growth/Newsletters/17

From mediawiki.org
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Growth/Newsletters/17 and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎Tiếng Việt • ‎Türkçe • ‎français • ‎polski • ‎português do Brasil • ‎čeština • ‎русский • ‎українська • ‎العربية • ‎বাংলা • ‎日本語
Growth team logo - Icon only.svg

Vítejte v sedmnáctém newsletteru týmu Growth!

Cílem týmu Growth je pracovat na změnách v software, které pomohou udržet si více přispěvovatelů ve středně velkých projektech Wikimedia.

Strukturované editace

Přidávání odkazů: tým pokračuje ve vyvíjení naší první strukturované editace, která rozdělí postup pro přidávání odkazů do jednoduchých kroků, a za pomocí algoritmu pomůže nováčkům rozhodnout, ze kterých slov by odkazy měly vést a ze kterých nikoliv.

Přidávání obrázků: zároveň s prací na první strukturované editaci již přemýšlíme o té následující. Přidávání obrázků je zvažovanou strukturovanou editací, která by nováčkům umožnila snadno přidávat doporučené obrázky z Wikimedia Commons do doposud neilustrovaných článků na Wikipedii. O tomto projektu jsme se již mnohé dozvěděli od členů komunity, viz projektová stránka. Můžete se také do diskuse sami zapojit.

Posun vpřed: více projektů s funkcemi týmu Growth

V listopadu tým Growth publikoval analýzu dopadu editačních tipů. Zjistili jsme, že funkce týmu Growth (a zejména editační tipy) vedou ke většímu množství editací ze strany nováčků. Na základě těchto výsledků soudíme, že všechny jazykové verze Wikipedie by měli zvážit implementování těchto funkcí.

Začali jsme s kontaktováním dalších projektů (Wikipedie všech velikostí) s prosbou, aby si funkce nechali aktivovat Bengálská Wikipedie nedávno začala funkce týmu Growth používat. Dánská, thajská, indonéská a rumunská Wikipedie budou brzy následovat. Prosím, kontaktujte nás, máte-li otázky ohledně nasazování funkcí.

Hledáme překladatele, kteří pomohou s přeložením rozhraní. Naše funkce mohou být přeloženy na Translatewiki.net (je vyžadován jiný účet než Wikimedia) Potěšilo by nás, kdyby komunity s již nasazenými funkcemi týmu Growth pravidelně sledovali překlady pro svůj jazyk. Přeložte naše funkce zde

Testování variant

Jak jsme zmínili v našem předchozím newsletteru, otestovali jsme dvě varianty domovské stránky s cílem zjistit, se kterou uživatelé dokončí více editačních tipů. Experiment byl dokončen, a dozvěděli jsme se, že jedna z variant má nejlepší výsledky na počítači, a druhá na mobilních zařízeních. Proto nasadíme nejlepší z obou variant na každé z platform zvlášť, a to pro všechny nováčky.

Novinky pro mentory

Nástěnka pro mentory: plánujeme vytvořit nástěnku pro mentory, která by umožnila mentorům sledovat vývoj svých nováčků. Za tímto účelem jsme uskutečnili několik interviews s různými mentory. Rádi bychom, kdyby nám všichni mentoři sdělili své názory ohledně nástrojů, které by jim pomohly v jejich práci.

Kouzelná slova pro mentory: ke zobrazení jména mentora konkrétního nováčka je nyní možné použít kouzelné slovo, {{#mentor}}. Toto kouzelné slovo může být použito v uvítacích zprávách, uživatelských nálepkách či jinde.

Zasílání otázek nováčků z panelu Potřebuji pomoc mentorům: ve většině projektů, nováčci používající panel Potřebuji pomoc položí otázku na stránce Wikipedie:Potřebuji pomoc. Na české Wikipedii jsme zasílání dotazů z panelu mentorům již testovali. Tato změna zjednodušuje rozhraní pro nováčky, a počet dotazů na mentory zvýšila asi jen o 30 %. Tuto změnu jsme otestovali na arabské, bengálské, francouzské a vietnamské Wikipedii, a brzo toto bude výchozí nastavení panelu Potřebuji pomoc.

Newsletter týmu Growth připravovaný týmem Growth a rozesílaný botemDejte nám zpětnou vazbuPřihlašte nebo odhlašte se k odběru.