User:CKoerner (WMF)/Reading List Discussion/uk

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page User:CKoerner (WMF)/Reading List Discussion and the translation is 100% complete.

Обговорення синхронізованих списків читання

Please help translate to your language

Привіт!

Команда інфраструктури читання у Фонді Вікімедіа розробляє крос-платформний сервіс списків читання для мобільного застосунку Вікіпедії. Списки читання подібні до папок із закладками у вашому веб-браузері. Вони дозволяють читачам робити у додатку Вікіпедії закладки на сторінках, щоб почитати їх пізніше, у тому числі офлайн. Списки читання жодним чином не створюють і не змінюють контенту.

Щоб створити списки читання, користувачі застосунку реєструють обліковий запис і позначені сторінки прив'язуються до облікового запису. Налаштування обліковки списків читання синхронізуються на різних пристроях. Ви можете читати ті самі сторінки на різних мобільних платформах (планшети, телефони). Це вперше ми синхронізуємо дані налаштувань у такий спосіб. Ми хочемо почути і відреагувати на застереження щодо приватності та безпеки даних. Ми також хочемо пояснити, чому поточна система списків спостереження не адаптується для цієї цілі.

Підґрунтя

У 2016 році команда Android замінила просту функцію Збережені сторінки на Списки читання. Списки читання дозволяють користувачам робити закладки на сторінках, у тому числі для читання офлайн. Призначення цієї функції — дозволити «синхронізацію» цих списків для користувачів з багатьма пристроями. Через накладку з функцією Gather та пов'язаними застереженням спільноти цю частину призупинили.

Команда Android виявила, що відсутність синхронізації — основна частина скарг користувачів. Вони очікують, що списки синхронізуватимуться. Команда iOS затримала впровадження Списків читання, бо синхронізація просто «мусить бути» у цієї функції. Поточний технічний запит на коментар дав змогу зрушити це все з місця, спочатку для Android, потім iOS, можливо, пізніше для веб.

Списки читання приватні, зберігаються як частина облікового запису користувача, а не публічною вікісторінкою. Немає можливості поширити чи опублікувати списки читання. Публічність таких списків не планується. Цільова аудиторія — люди, які хочуть читати Вікіпедію і робити закладки, щоб організовувати контент у додатку. Потенційно, у майбутньому функція може бути доступною у вебі.

Чому не списки спостережння

Списки спостереження надають подібний до Списків читання функціонал. Команда інфраструктури читання оцінила інфраструктуру списків спостереження перш за все. Загалом, потреби списків спостереження відрізняються від Списків читання у кількох ключових речах:

  • Списки читання потрібні для читання статей, а не відслідковування змін.
  • Списки спостереження потрібні для моніторингу змін статей/версій.
    • Інфраструктура списків спостереження ключова для моніторингу спільнотою змін контенту вручну чи ботами. Через ці потреби, розширення масштабу списків спостереження до потреб читання лише ускладнить підтримку проекту і додасть більше обмежень.
  • Розмежування проектів полегшує масштабування ресурсів. Ми можемо задовольняти дві різні аудиторії і відповідно пріоритизувати роботу. Списки читання за своєю природою менш критичні для здоров'я Вікіпедії/MediaWiki.
  • Мультипроектна підтримка. Списки читання за своєю ідеєю крос-вікі/проектні. Списки спостереження прив'язані до певних вікі. І хоча було багато обговорень про кросвікі списки спостереження, вирішення цього лише на горизонті.

Більше інформації можна знайти на MediaWiki.org, де також запрошуємо залишати свої відгуки та ідеї.

Дякуємо.