Jump to content

پروژه‌ صفحات بحث/خلاصه‌ ویژگی

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Talk pages project/Feature summary and the translation is 96% complete.
Outdated translations are marked like this.

تیم ویرایش در حال ایجاد ویژگی صفحهٔ بحث جدید در سال ۲۰۲۰ است. این ویژگی ها بخشی از پروژه صفحات بحث هستند. هدف این است که به ویرایشگران در سطوح مختلف کمک کنیم تا در ویکی ارتباط موثرتری برقرار کنند.

این پروژه نتیجه مشاوره پنج ماهه Talk pages consultation 2019 است که در آن داوطلبان حداقل ۲۰ ویکی و کارکنان Foundation یک جهت محصول را برای ساخت بهتر تعریف کردند. ابزارهای ارتباط درون ویکی

ویژگی‌هایی که تیم ویرایش به عنوان بخشی از این پروژه ساخته است در اینجا فهرست شده است و در زیر با جزئیات بیشتر توضیح داده شده است.

 • ابزار پاسخ - ابزاری برای پاسخگویی به نظرات بصورت درون محور. این ابزار به طور خودکار نظرات را امضا و تورفتگی می‌کند و راهی سریع برای پینگ کردن سایر کاربران ارائه می‌دهد.
 • ابزار موضوع جدید - ابزاری برای شروع بخش‌های جدید بصورت درون محور. این ابزار به طور خودکار امضای شما را اضافه می کند و مانند ابزار پاسخ دادن ، راهی سریع برای ارسال ایمیل به افراد دیگر ارائه می دهد.
 • اشتراک موضوعات - هر زمان که شخصی نظر جدیدی را در بحثی که شما به آن علاقه دارید ارسال کند، اعلان دریافت می‌کنید.
 • Mobile talk page improvements
 • بهبود قابلیت استفاده - مجموعه‌ای از تنظیمات بصری برای کمک به افراد برای ارزیابی فعالیت صفحه بحث و شناسایی صفحات گفتگو به عنوان مکان‌هایی برای برقراری ارتباط با سایر داوطلبان.

ابزار پاسخ

مقالهٔ اصلی: Talk pages project/replying
نماگرفتی که حالت visual ابزار پاسخ را نشان می‌دهد.
نماگرفتی که حالت ویکی‌متن source ابزار پاسخ و گزینه‌های پیشرفته را نشان می‌دهد.

ابزار پاسخ جدید به طور خودکار نظرات صفحه بحث ویکی‌متن را امضا و تورفتگی می‌کند و راهی سریع برای پینگ کردن سایر کاربران ارائه می‌دهد.

این ابزار مانند برخی از اسکریپت های موجود کاربر کار می‌کند.[1][2] ابتدا امضاها و مُهرهای کاربر را در صفحه تشخیص می‌دهد و سپس یک پیوند [ پاسخ ] در کنار آنها اضافه می‌کند. وقتی روی پیوند [ پاسخ ] کلیک می‌کنید، کادری برای تایپ پاسخ خود می‌بینید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابزار پاسخ یا به اشتراک گذاشتن بازخورد خود در مورد آن، از Talk pages project/replying دیدن کنید.

ویژگی‌ها

 • می توانید بین حالت های ویرایش visual و ویکی‌متن source جابجا شوید.
 • در حالت ویکی‌متن source، یک پیش‌نمایش زنده نشان می‌دهد که پیام شما پس از ارسال به صفحه بحث چگونه خواهد بود.
 • در حالت visual، می‌توانید از میانبرهای صفحه‌کلید برای ایجاد پیوند، پینگ کردن افراد دیگر و افزودن قالب‌بندی کاراکتر استفاده کنید.

به‌کارگیری

As of early 2022, the reply tool is available by default at almost all wikis (except the Russian and Finnish Wikipedias, where it is still a Beta Feature). اطلاعات بیشتر درباره وضعیت به‌کارگیری ابزار را می‌توانید در اینجا بیابید: وضعیت به‌کارگیری

ابزار موضوع جدید

مقالهٔ اصلی: Talk pages project/New topic
ابزار موضوع جدید مکان‌های جداگانه‌ای برای تایپ موضوع و متن پیام شما دارد.

ابزار موضوع جدید شروع یک بخش جدید را در صفحه بحث آسان‌تر می‌کند. مشابه ابزار پاسخ، به طور خودکار پیام شما را امضا می‌کند. شما می‌توانید ویرایش خود را در دو حالت تصویری و ویکی‌متن بنویسید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنچه برنامه‌ریزی شده است و دنبال کردن توسعه آن، Talk pages project/New topic را ببینید.

ویژگی‌ها

 • می‌توانید بین حالت‌های ویرایش دیداری و ویکی‌متن مبدأ جابجا شوید.
 • در حالت ویکی‌متن مبدأ، یک پیش‌نمایش زنده نشان می‌دهد که پیام شما پس از ارسال به صفحه بحث چگونه خواهد بود.
 • در حالت دیداری، می‌توانید از میانبرهای صفحه‌کلید برای ایجاد پیوند، پینگ کردن افراد دیگر و افزودن قالب‌بندی کاراکتر استفاده کنید.
 • در صفحات بحثی که هنوز ایجاد نشده‌اند، به جای ویرایشگر ویکی‌متن، پیامی نشان داده می‌شود که کاربران را با بحث‌ها آشنا می‌کند.

اشتراک موضوعات

مقالهٔ اصلی: Talk pages project/Notifications
این ویژگی یک پیوند [ اشتراک ] را در انتهای عنوان بخش اضافه می‌کند.

ویژگی اشتراک‌های موضوع به شما امکان می‌دهد در یک صفحه بحث در == بخش سطح ۲ == مشترک شوید. پس از اشتراک، آگاه‌سازی‌ها از هر نظر بعدی ارسال شده در آن بخش دریافت خواهید کرد. می توانید اشتراک موضوع خود را در صفحه ویژه مدیریت کنید: Special:TopicSubscriptions.

Mobile

مقالهٔ اصلی: Talk pages project/Mobile

Usability improvements

مقالهٔ اصلی: Talk pages project/Usability