Projekt Diskusní stránky/Přehled funkcí

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Talk pages project/Feature summary and the translation is 85% complete.

Editing Team od roku 2020 vytváří novou podobu diskusních stránek. Tyto funkce jsou součástí Projekt diskusních stránek . Cílem je pomoci editorům všech úrovní zkušeností lépe a efektivněji komunikovat na wiki.

Tento projekt je výsledkem Talk pages consultation 2019 , pět měsíců trvajících konzultací, při kterých dobrovolníci z více jak 20 wiki z Nadace definovali pravidla pro vytváření lepších nástrojů pro komunikaci na wiki.

Funkce vytvořené Editing Teamem v tomto projektu jsou zde uvedeny a podrobněji popsány níže.

 • Nástroj Odpovědět - nástroj pro řádkové odpovídání na příspěvky. Nástroj automaticky podepíše a odsadí příspěvky a nabídne jednoduchou možnost poslat upozornění dalším uživatelům.
 • Nový nástroj pro téma - nástroj pro přidání nového tématu diskuse. Nástroj automaticky přidá váš podpis a, podobně jako nástroj Odpovědět, nabídne rychlý způsob zaslání upozornění dalším diskutujícím.
 • Topic subscriptions - receive a notification whenever someone posts a new comment in a discussion you are interested in.
 • Usability Improvements - a set of visual adjustments to help people assess talk page activity and recognize talk pages as places to communicate with other volunteers.

Nástroj Odpovědět

Obrázek ukazuje použití nástroje Odpovědět ve módu visual
Použití nástroje Odpovědět v módu wikitextu (source) s rozšířenými možnostmi

Nový nástroj Odpovědět automaticky podepíše a odsadí příspěvky na diskusních stránkách a nabídne jednoduchou možnost poslat upozornění dalším uživatelům.

Nástroj funguje podobně jako některé dřívější uživatelské skripty.[1][2] Na stránce nejdříve identifikuje podpisy uživatelů a časová razítka a přidá k nim odkaz [ odpovědět ]. Když kliknete na odkaz [ odpovědět ], zobrazí se vám okno, do kterého můžete napsat svou odpověď.

Pokud se chcete o nástroji Odpovědět dozvědět více nebo chcete poskytnout zpětnou vazbu, navštivte Talk pages project/replying .

Funkce

 • Můžete přepínat mezi dvěma editačními módy, visual a source (wikitext).
 • V módu source (wikitext) se vám zobrazí živý náhled vašeho příspěvku, jak bude vypadat po uložení.
 • V módu visual můžete používat klávesové zkratky pro vytváření odkazů, upozornění uživatelů a pro formátování textu.

Deployment

As of early 2022, the reply tool is available by default at almost all wikis (except the Russian and Finnish Wikipedias, where it is still a Beta Feature). Další informace o stavu vývoje nástroje jsou dostupné zde: Deployment status

Nový nástroj pro téma

Nový nástroj pro téma má samostatná místa pro zadání předmětu a těla vaší zprávy.

Nový nástroj pro téma usnadňuje zahájení nové sekce na diskusní stránce. Nástroj podobně jako Odpovědět automaticky podepíše váš příspěvek. Text můžete psát v obou módech, pomocí vizuálního editoru nebo jako wikitext.

Pro více informací o tom, co se plánuje a jak pokračuje vývoj, navštivte Talk pages project/New discussion .

Features

 • Můžete přepínat mezi dvěma editačními módy, Vizuální a Zdrojový kód (wikitext).
 • V módu Zdrojový kód (wikitext) se vám zobrazí živý náhled vašeho příspěvku, jak bude vypadat po uložení.
 • V Modu Vizuální můžete používat klávesové zkratky pro vytváření odkazů, upozornění uživatelů a pro formátování textu.
 • On talk pages that have not been created yet, a message introducing users to discussions is shown instead of the wikitext editor.

Odebírání témat

Tato funkce přidává odkaz [ subscribe ] na konec záhlaví sekce.

Funkce Odebírání témat vám umožňuje se přihlásit k odběru == Hlavních nadpisů (úroveň 2) == na diskusních stránkách. Když zvolíte „odebírat“, dostanete Upozornění o každém dalším příspěvku v této sekci.