Nápověda:Growth/Nástroje/Jak se stát mentorem nováčka?

From MediaWiki.org
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Help:Growth/Tools/How to claim a mentee and the translation is 100% complete.
Other languages:
English • ‎Tiếng Việt • ‎français • ‎magyar • ‎čeština • ‎العربية • ‎한국어

Growth
Projekty: Porozumění prvnímu dni (EditorJourney) Personalizovaný první den (Uvítací dotazník , Domovská stránka nováčků , Editační tipy ) • Stránka Potřebuji pomoc komunitní zdroje (Získejte nástroje , Zdroje pro komunitu )

Nápověda: Použití nástrojů: (Panel Potřebuji pomoc , Aktivace Domovské stránky , Jak se stát mentorem nováčka? )

Novinky: Aktuality týmu Growth Newsletter Kontakt
Tato procedura je použitelná pouze na projektech, kde je Domovská stránka aktivována: Arabic Wikipedia, Česká Wikipedie, Basque Wikipedia, Hungarian Wikipedia, Armenian Wikipedia, Korean Wikipedia, Ukrainian Wikipedia, Vietnamese Wikipedia.
Rozhraní pro změnu mentora nováčků

Na projektech, kde je k dispozici Domovská stránka, se mentoři mohou rozhodnout stát se mentorem některého z nováčků.

Kontext

Tým Growth od května 2019 pracuje na Domovské stránce nováčka. Tato funkce je dostupná pouze na několika málo projektech.

Jednou z částí tohoto projektu je přidělení zkušeného mentora každému z nováčků. Tento mentor je náhodně vybrán ze seznamu zkušených uživatelů, kteří se rozhodli dobrovolně jako mentoři působit.

Původně nebylo možné tohoto mentora změnit, což mohlo způsobit problémy wiki-instruktorům, kteří chtěli být mentorem pro své účastníky, stejně jako pro další skupiny lidí. Od ledna 2020 může každý zapsaný mentor změnit mentora přiřazeného k libovolnému nováčku.

Jak na to?

Notifikace informující nováčka, že jeho mentor byl změněn

Mentoři se mohou stát novým mentorem nováčka:

  1. návštěvou stránky Speciální:ClaimMentee
  2. vložením jména nováčka, kterého chcete převzít
  3. vyplněním důvodu (například, "učím tohoto nováčka na kurzu")
  4. odesláním formuláře.

Tato akce bude úspěšná i v případě, kdy nováček neměl žádného mentora předtím nastaveného. Převzetí nováčka ale Domovskou stránku nezapne: musí si ji zapnout sami.

Všechna použití tohoto rozhraní budou zaznamenána na Special:Log. Pokud chcete sledovat pouze změny provedené skrz rozšíření GrowthExperiments, můžete použít Special:Log/growthexperiments.

Změna mentora nováčka upozorní skrz rozšíření Echo. Tato notifikace nováčkovi doporučuje svého nového mentora kontaktovat.

Pokud chce nováček změnit svého mentora, musí o to požádat některého z mentorů.

Viz též