Nápověda:Growth/Nástroje/Jak se stát mentorem nováčka?

From mediawiki.org
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Help:Growth/Tools/How to claim a mentee and the translation is 64% complete.
Outdated translations are marked like this.
Other languages:
English • ‎Tiếng Việt • ‎Türkçe • ‎français • ‎italiano • ‎polski • ‎português • ‎svenska • ‎čeština • ‎русский • ‎עברית • ‎العربية • ‎বাংলা • ‎日本語

Growth

Nápověda: Použití nástrojů: (Panel Potřebuji pomoc, Aktivace Domovské stránky, Jak se stát mentorem nováčka?, Editační tipy)

Tato procedura je použitelná pouze na projektech, kde je Domovská stránka aktivována: Arabská Wikipedie, Česká Wikipedie, Basque Wikipedia, Persian Wikipedia, Francouzská Wikipedie, French Wiktionary, Hebrew Wikipedia, Hungarian Wikipedia, Arménská wikipedie, Korejská Wikipedie, Polish Wikipedia, Portuguese Wikipedia, Russian Wikipedia, Serbian Wikipedia, Swedish Wikipedia, Turkish Wikipedia, Ukrainian Wikipedia, Vietnamská Wikipedie, test.wikipedia.org.
Rozhraní pro změnu mentora nováčků

Na projektech, kde je k dispozici Domovská stránka, se mentoři mohou rozhodnout stát se mentorem některého z nováčků.

Kontext

Tým Growth od května 2019 pracuje na Domovské stránce nováčka. Tato funkce je dostupná pouze na několika málo projektech.

Jednou z částí tohoto projektu je přidělení zkušeného mentora každému z nováčků. Tento mentor je náhodně vybrán ze seznamu zkušených uživatelů, kteří se rozhodli dobrovolně jako mentoři působit.

Původně nebylo možné tohoto mentora změnit, což mohlo způsobit problémy wiki-instruktorům, kteří chtěli být mentorem pro své účastníky, stejně jako pro další skupiny lidí. Od ledna 2020 může každý zapsaný mentor změnit mentora přiřazeného k libovolnému nováčku.

Od listopadu 2020 je možné se zapsat jako mentor, který může pouze nováčka převzít. Postup pro převzetí nováčka je stejný, jako pro všechny ostatní mentory. The procedure to claim the mentee is the same, as for regular mentors. To enable this feature, a wiki needs to create a separate list, and ask for a configuration change to be made. For more information, see information about separate list.

Jak na to?

Notifikace informující nováčka, že jeho mentor byl změněn

Mentoři se mohou stát novým mentorem nováčka:

  1. check the mentee's edits to see if they have already interacted with their mentor. If so, please inform the mentor about your action.
  2. návštěvou stránky Speciální:ClaimMentee
  3. vložením jména nováčka, kterého chcete převzít; volitelně můžete také uvést více nováčků najednou
  4. vyplněním důvodu (například, "učím tohoto nováčka na kurzu")
  5. odesláním formuláře.

Tato akce bude úspěšná i v případě, kdy nováček neměl žádného mentora předtím nastaveného. Převzetí nováčka ale Domovskou stránku nezapne: musí si ji zapnout sami. However, it does not enable the homepage for the users: they have to enable it.

Všechna použití tohoto rozhraní budou zaznamenána na $Log. Pokud chcete sledovat pouze změny provedené skrz rozšíření GrowthExperiments, můžete použít $LogGrowth.

Změna mentora nováčka upozorní skrz rozšíření Echo. Tato notifikace nováčkovi doporučuje svého nového mentora kontaktovat.

This notification encourages the mentee to contact their new mentor.

Pokud chce nováček změnit svého mentora, musí o to požádat některého z mentorů.

Viz též