Nápověda:Growth/Nástroje/Jak se stát mentorem nováčka?

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Help:Growth/Tools/How to claim a mentee and the translation is 100% complete.
Funkce Growth Nástroje k použití Aktualizace Projekty Growth tým
Zobrazit celý obsah
Objevte stávající funkce Stránky nápovědy a zdroje týkající se funkcí Nejnovější informace Aktuální iniciativy a strategické úvahy o budování funkcí nebo vytváření zdrojů. Kdo jsme

Obecná pomoc a zdroje

Zdroje nápovědy pro mentory Zdroje nápovědy pro komunity
Tato procedura je použitelná pouze v projektech, kde jsou k dispozici nástroje Growth :
Rozhraní pro změnu mentora (učitele) nováčků
Tato funkce je dostupná na všech Wikipediích, kde byl vytvořen a aktivován seznam mentorů. Umožňuje mentorům získat mentee od jiného mentora, aby s nimi mohli pracovat na jejich prvních krocích na wiki.

Kontext

Tým Growth od května 2019 pracuje na Domovské stránce nováčka. Tato funkce je dostupná pouze na několika málo projektech.

Jednou z částí tohoto projektu je přidělení zkušeného mentora každému z nováčků. Tento mentor je náhodně vybrán ze seznamu zkušených uživatelů, kteří se rozhodli dobrovolně jako mentoři působit.

Původně nebylo možné tohoto mentora změnit, což mohlo způsobit problémy wiki-instruktorům, kteří chtěli být mentorem pro své účastníky, stejně jako pro další skupiny lidí. Od ledna 2020 může každý zapsaný mentor změnit mentora přiřazeného k libovolnému nováčku.

Od listopadu 2020 je možné se zapsat jako mentor, který může pouze nováčka převzít. Postup pro nárokování mentorování je stejný jako u běžných mentorů. Aby byla tato funkce povolena, musí wiki vytvořit samostatný seznam a požádat o provedení změny konfigurace. Další informace najdete v informacích o samostatném seznamu.

Jak na to?

Notifikace informující nováčka, že jeho mentor byl změněn

Mentoři se mohou stát novým mentorem nováčka:

  1. Kontrolou úpravy mentee a zjistěním, zda již interagovali se svým mentorem. Pokud ano, informujte mentora o svém jednání.
  2. Přechodem na stránku Speciální:Převzít nováčka
  3. Vložením jména nováčka, kterého chcete převzít; volitelně můžete také uvést více nováčků najednou.
  4. Vyplněním důvodu (například, "učím tohoto nováčka na kurzu").
  5. Odesláním formuláře.

Tato akce bude úspěšná i v případě, kdy nováček neměl žádného mentora předtím nastaveného. Nepovoluje přístup na domovskou stránku uživatelů: Mohou jej však povolit.

Všechna použití tohoto rozhraní budou zaznamenána na Special:Log, pokud chcete sledovat pouze změny provedené skrz rozšíření GrowthExperiments, můžete použít Special:Log/growthexperiments.

Změna mentora nováčka upozorní skrz rozšíření Echo.

Toto oznámení vybízí účastníka, aby kontaktoval svého nového učitele.

Pokud chce nováček změnit svého mentora, musí o to požádat některého z mentorů.

Související stránky