Jump to content

Nápověda:Growth/Nástroje/Jak se stát mentorem nováčka?

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Help:Growth/Tools/How to claim a mentee and the translation is 100% complete.
Tato procedura je použitelná pouze v projektech, kde jsou k dispozici nástroje Growth :
Rozhraní pro změnu mentora (učitele) nováčků
Tato funkce je dostupná na všech Wikipediích, kde byl vytvořen a aktivován seznam mentorů. Umožňuje mentorům získat mentee od jiného mentora, aby s nimi mohli pracovat na jejich prvních krocích na wiki.

Kontext

Tým Growth od května 2019 pracuje na Domovské stránce nováčka. Tato funkce je dostupná pouze na několika málo projektech.

Jednou z částí tohoto projektu je přidělení zkušeného mentora každému z nováčků. Tento mentor je náhodně vybrán ze seznamu zkušených uživatelů, kteří se rozhodli dobrovolně jako mentoři působit.

Původně nebylo možné tohoto mentora změnit, což mohlo způsobit problémy wiki-instruktorům, kteří chtěli být mentorem pro své účastníky, stejně jako pro další skupiny lidí. Od ledna 2020 může každý zapsaný mentor změnit mentora přiřazeného k libovolnému nováčku.

Od listopadu 2020 je možné se zapsat jako mentor, který může pouze nováčka převzít. Postup pro nárokování mentorování je stejný jako u běžných mentorů. Aby byla tato funkce povolena, musí wiki vytvořit samostatný seznam a požádat o provedení změny konfigurace. Další informace najdete v informacích o samostatném seznamu.

Jak na to?

Notifikace informující nováčka, že jeho mentor byl změněn

Mentoři se mohou stát novým mentorem nováčka:

  1. Kontrolou úpravy mentorovaného a zjištěním, zda již interagovali se svým mentorem. Pokud ano, informujte mentora o svém jednání.
  2. Přechodem na stránku Special:ClaimMentee (Speciální:Převzít nováčka)
  3. Vložením jména nováčka, kterého chcete převzít. Volitelně můžete také uvést více nováčků najednou.
  4. Vyplněním důvodu (například, Učím tohoto nováčka na kurzu).
  5. Odesláním formuláře.

Tato akce bude úspěšná i v případě, kdy nováček neměl žádného mentora předtím nastaveného. Nepovoluje přístup na domovskou stránku uživatelů: Mohou jej však povolit.

Všechna použití tohoto rozhraní budou zaznamenána na Special:Log, pokud chcete sledovat pouze změny provedené přes rozšíření GrowthExperiments, můžete použít Special:Log/growthexperiments.

Změna mentora automaticky vytvoří oznámení Echo pro mentee, takže bude o této změně informován.

Toto oznámení vybízí účastníka, aby kontaktoval svého nového učitele.

Pokud chce nováček změnit svého mentora, musí o to požádat některého z mentorů.

Související odkazy