Aplikace Wikimedie

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Wikimedia Apps and the translation is 100% complete.
Toto je stránka technického týmu Wikimedia Foundation, který pracuje pouze na aplikacích Wikipedie
For a general overview of Wikimedia related mobile applications, see m:Wikimedia Apps instead!

Obecné otázky týkající se aplikací týmu Wikipedie naleznete na:

Proč vytváříme aplikace?

  • Podívejte se na náš úvodní příspěvek blog, kde najdete další důvody pro vydávání aplikací.

Jaký je rozdíl mezi aplikacemi a mobilní webovou verzí Wikipedie?

Aplikace Wikipedia poskytují optimalizované a zjednodušené prostředí pro vyhledávání a čtení obsahu Wikipedie. Jako nativní aplikace umožňují rychlejší načítání článků a menší spotřebu dat. Poskytují také citlivější rozhraní, které je konzistentnější s ostatními aplikacemi, které máte rádi. Přidávají funkce, které nejsou dostupné (nebo nejsou možné) ve webové verzi Wikipedie, jako je ukládání stránek do zařízení pro pozdější čtení a sdílení obsahu a obrázků z článků do vašich oblíbených aplikací sociálních médií.

Stažení aplikací

Aktualizace a informace o týmu

Další informace o týmu iOS a jejich aktualizacích naleznete v Wikimedia Apps/Team/iOS.

Další informace o týmu Android a jejich aktualizacích naleznete v Wikimedia Apps/Team/Android.

Beta testování

iOS

  • iOS Beta jsou distribuovány pomocí systému Apple TestFlight. Připojte se k beta verzi Wikipedie!
  • Jakmile se zaregistrujete, obdržíte pozvánku, až bude k dispozici další beta. Klepněte na tuto pozvánku na svém zařízení iOS a postupujte podle pokynů k instalaci.

Android

  • Nainstalujte si aplikaci Wikipedia Beta z obchodu Google Play, abyste mohli experimentovat a poskytovat zpětnou vazbu k funkcím, které jsou aktuálně ve vývoji.

Alfa testování

Android

  • Pokud chcete být na hranici bleeding, nainstalujte si aplikaci Wikipedia Alfa, abyste viděli, s jakými funkcemi experimentujeme! Nová verze aplikace Wikipedie Alfa vychází většinou každý den s výjimkou víkendů a prázdnin. Většinou okolo 20:00 – 23:00 SELČ.

Zapojte se

Pracovní plocha

Zpravodaj

Tým aplikací Wikipedie je vždy nadšený, že může komunikovat s uživateli. Zpravodaj je jinak jedním z hlavních nástrojů, jak naše uživatele informovat o naší práci.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje a dobrovolně se zapojte do překladů našeho zpravodaje, aby mohl oslovit více uživatelů.

Úřední hodiny

Tým aplikací Wikipedia začal v březnu 2023 organizovat úřední hodiny s uživateli komunity jako obousměrný komunikační kanál s uživateli. Podívejte se také na naše pracovní hodiny, kde najdete podrobné informace, oznámení a shrnutí.

Community Collaboration and Meetings

This section highlights the Wikimedia Apps Team's active engagement with various Wikimedian initiatives and user groups. Through regular meetings, we prioritize community feedback and ideas, enriching the apps' features and user experience. This collaborative approach ensures that our apps align with the community's needs and preferences, fostering a stronger and more inclusive platform for all users.

  • On March 8th of 2023, the Wikimedia Apps Team had a successful meeting with the Dagbani Wikimedians User Group. This user group is dedicated to promoting Wikimedia projects in Gur/Mabia languages, spoken across West Africa. During the meeting, we provided a tutorial on using the Wikipedia app and editing. The attendees expressed a high interest in offline editing tools, which came as a pleasant surprise to us. We value their feedback and remain committed to collaborating with user groups to improve the Wikipedia app's accessibility and functionality. Together, we promote knowledge sharing and support linguistic diversity through Wikimedia projects.
  • On July 30th of 2023, the Wikimedia Apps Team had a fruitful meeting with the Wiki Mentor Africa Initiative. Over 100 participants joined on Zoom, with others watching the YouTube live stream. The presentation covered the Apps' history, roadmap, open questions, feature reviews, and FAQs. Valuable feedback was shared, enhancing the apps' development and user experience. These collaborative engagements are vital to building a more inclusive Wikimedia platform.

Seznam přání komunity

The Community Wishlist Survey je každoroční průzkum, který umožňuje přispěvatelům do projektů Wikimedie navrhovat a hlasovat pro nástroje a vylepšení platformy.

Průzkum seznamu přání komunity 2022

Podstránky