Univerzální výběr jazyka/Kompaktní jazykové odkazy/Návrh oznámení červen 2016

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Universal Language Selector/Compact Language Links/Announcement draft June 2016 and the translation is 100% complete.

Kompaktní jazykové odkazy povolené na této wiki nyní

Snímek obrazovky (screenshot) seznamu jazykových odkazů kompaktního jazyka

Kompaktní jazykové odkazy jsou k dispozici jako funkce beta ve všech wiki Wikimedie od roku 2014. S povolenými kompaktními jazykovými odkazy se uživatelům zobrazuje mnohem kratší seznam jazyků v sekci mezijazykového spojení (interlanguage link section) v článku (viz obrázek). Očekává se, že na základě několika faktorů bude tento kratší seznam jazyků pro ně užitečnější a cenný pro nalezení podobného obsahu v jazyce, který je jim znám. Další informace o kompaktních jazykových odkazech naleznete v dokumentaci.

Od dnešního dne jsou na této wiki povoleny výchozí jazykové odkazy jako kompaktní jazykové odkazy. Pomocí tlačítka dole však budete moci zobrazit delší seznam všech jazyků, ve kterých byl článek napsán. Nastavení tohoto kompaktního seznamu lze povolit nebo zakázat pomocí zaškrtávacího políčka pod položkou "Uživatelské předvolby -> Vzhled -> Jazyky" (User Preferences -> Appearance -> Languages'). Upozorňujeme, že jazyky jsou v seznamu zobrazeny podle preferencí jednotlivého uživatele a zlepšují se při procházení článků v různých jazycích. Další informace o výběru jazyka jsou k dispozici v FAQ.

Funkce kompaktních jazykových odkazů byla rozsáhle testovány týmem Wikimedia Language, který ji vyvinul. Pokud se však vyskytnou nějaké problémy nebo jiná zpětná vazba, dejte nám prosím vědět na diskusní stránce projektu. Je třeba poznamenat, že na některých wiki je přítomností existujícího staršího gadgetu, který byl použit pro podobný účel, způsobena interference pro kompaktní seznam jazyků. Chtěli bychom na to upozornit správce těchto wiki. Veškeré podrobnosti jsou v lístku výrobce (v angličtině). Děkuji.

(Tuto zprávu přeložil: <BenyElbis>.)