Příručka:Konfigurační skript

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Manual:Config script and the translation is 100% complete.

Po stažení a rozbalení MediaWiki na váš webový server dokončete základní nastavení spuštěním konfiguračního skriptu. Tento skript vám umožňuje sdělit MediaWiki informace, které potřebuje k tomu, aby byla wiki uvedena do provozu. Následující kroky popisují, jak dokončit základní nastavení:

Spuštění konfiguračního skriptu MediaWiki ve webovém prohlížeči

Webový instalační program MediaWiki 1.38

V následujících příkladech se předpokládá, že váš web se nachází na http://www.example.com/. Fyzické umístění na vašem serveru závisí na konfiguraci softwaru vašeho webového serveru. Upravte příklady podle potřeby.

  1. Otevřete webový prohlížeč a přejděte na webovou adresu nebo cestu, kterou jste nakonfigurovali pro MediaWiki v softwaru webového serveru.
  2. Uvidíte verzi MediaWiki, kterou jste extrahovali, a odkaz na "Nejdříve nastavte wiki." Kliknutím na odkaz spustíte konfigurační skript.
    Pro informaci (v případě, že tam chcete jít přímo), je to umístěno v adresáři mw-config MediaWiki (takže pomocí výše uvedeného příkladu byste přešli na http://www.example.com/mw-config/ nebo na místním počítači http://localhost/mw-config/).
  3. Po výběru jazyka provede konfigurační skript některé kontroly prostředí.
  4. Postupujte podle pokynů na stránkách pro připojení k databázi, vytvoření účtu správce MediaWiki a pro nastavení dalších nastavení, jako je logo nebo vzhled.
    Protože LocalSettings.php ukládá heslo uživatele databáze v prostém textu, důrazně doporučujeme, abyste si vytvořili databázový účet specifický pro wiki (tj. ne root).
  5. Skript vyplní databázi a napíše konfigurační soubor.
  6. Po dokončení konfiguračního skriptu si stáhněte vygenerovaný konfigurační soubor LocalSettings.php a umístěte jej do základního adresáře vaší instalace MediaWiki.

LocalSettings.php obsahuje všechny informace, které MediaWiki potřebuje ke spuštění.

Nastavte přísná oprávnění k souborům, která mohou uživatelé systému číst a zapisovat do souboru LocalSettings.php.
Například nastavte chmod 600 a chown <vlastník webového serveru> (vlastník pro čtení a zápis, žádná další oprávnění).

Vaše wiki by nyní měla být připravena k použití. Přejděte na adresu, na kterou jste nainstalovali MediaWiki.

Pokračujte s pokročilejší konfigurací na Příručka:Administrace systému .

Alternativa příkazového řádku

Případně můžete místo konfiguračního skriptu ve webovém prohlížeči spustit instalační program příkazového řádku: php maintenance/install.php