Nápověda:Rozšíření:GlobalUserPage

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Help:Extension:GlobalUserPage and the translation is 100% complete.

Přes rozšíření Rozšíření:Globální stránka uživatele můžete používat u všech wiki, co běží v rámci jedné wikifarmy, jednu uživatelskou stránku.

Jak povolit globální uživatelskou stránku

Většinou nemusíte udělat vůbec nic. Pokud se vaše lokální uživatelská stránka nezobrazuje tak, jak byste si představovali, budete zapotřebí splnit podmínky které jsou popsány, v následujících krocích.

 • Vytvořte si uživatelskou stránku na centrální wiki. U projektů, které zaštiťuje Wikimedia musí být vaše centrální uživatelská stránka na Meta wiki — tam bude vaše globálně použitelná uživatelská stránka.
 • Je-li ve výchozím stavu globální nastavení vypnuto a máte nainstalováno rozšíření GlobalPreferences , přejděte přes speciální stránku Special:GlobalPreferences na vaše globální nastavení – z vašeho Nastavení se k němu dostanete v záložce "Údaje o uživateli", přes volbu "Přizpůsobit globální nastavení". A tam si povolte alespoň jednu volbu "… vyberte nastavení, která mají být globální" a uložte.
 • Pokud již máte na lokální wiki uživatelskou stránku vytvořenou, musíte požádat o její smazání. Jak na to, viz Nápověda:Rušení a obnova stránek , nebo o to požádejte některého ze správců této wiki. Dobře si tedy rozmyslete, jestli ji už nebudete chtít používat. Odstraněnou lokální uživatelskou stránky pak již nebude možné vyhledat podle obsahu.

Odkud se bere obsah

Vaše globální stránka se generuje na centrální wiki, ze které si ostatní wiki stahují pouze výsledek. Na všech ostatních wiki tedy vidíte jen to, co je na centrální wiki. To znamená:

 • že šablony, které chcete použít musí být k dispozici na centrální wiki (vaše globální uživatelská stránka nemůže použít lokální šablony).
 • pokud využíváte transkluzi speciálních stránek, jako např. {{Special:PrefixIndex/User:''Moje jméno''/}} tak se budou zpracovávat pouze data, která jsou dostupná na centrální wiki;
 • Parsovací funkce {{int:}} bude zobrazovat pouze systémové zprávy z centrální wiki;
 • Kouzelná slůvka, jako třeba {{SERVERNAME}}, budou také zobrazovat pouze hodnoty dostupné v rámci centrální wiki.

Wikilinky jsou relativní, takže ty budou fungovat i na lokální wiki.

Při odkazování v rámci projektů Wikimedie používejte interwiki odkazy.

Jak vypnout globální uživatelskou stránku

K (dočasnému) vypnutí globální uživatelské stránky můžete použít kouzelné slůvko __NOGLOBAL__, které vložíte do kódu centrální uživatelské stránky. Tím zamezíte tomu, aby si ostatních wiki mohly stáhnout její obsah. Důsledkem bude, že odkazy na vaši uživatelskou stránku u wiki, změní z modré barvy na červenou, protože lokální uživatelská stránka nebude k dispozici – ale můžete si ji založit. Ovšem v takovém případě se vám již globální stránka nezobrazí, přesto že opět povolíte její zobrazování.

Kontrola nad zobrazovaným obsahem

Stejně jako u šablon a jiných stránek můžete, k nastavení toho co se má a nemá zobrazit, využívat tagů ‎<noinclude> a ‎<includeonly>. Takže můžete mít obsah, který se bude zobrazovat pouze na centrální wiki a naopak takový, který se bude zobrazovat pouze na všech ostatních.

Zobrazování globální uživatelské stránky můžete jednoduše "vypnout" tím, že na ní použijete tag ‎<noinclude>. Je-li stránka prázdná, nebo pokud obsahuje tag __NOINDEX__, který skryje obsah, nebude jinde vidět nic.

Varování

 • Vzhled vaší stránky na jiných wiki nemusí být stejný, protože se mohou vyskytnout rozdíly v jejich CSS stylu. Koukněte se schválně na svoji stránku na jiné RTL wiki, jako je např., :ar: nebo :he:.
 • K transkluzi speciálních stránek, nebo zpracování parsovacích funkcí jako např. {{#time}} nemusí být tak časté, jako když jde o lokální stránku.
 • Nápověda:Indikátory stavu stránky na centrální uživatelské stránce, jako je třeba ICBM geohack na <indicator name="ICBM"><samp id="coordinates" class="coordinates&nbsp;plainlinks"></samp></indicator>, nebude u lokální wiki fungovat. Můžete zkusit použít <noinclude><indicator name="ICBM"></noinclude><samp id="coordinates" class="coordinates&nbsp;plainlinks" style="float:right"></samp><noinclude></indicator></noinclude>, který bude vracet indiátor stavu stránky, ovšem platný pouze v rámci centrální wiki. Např. Meta-Wiki pro většinu projektů Wikimedie.
 • Wikitext, který nevrací žádný obsah bude u lokálních wiki ignorován. Týká se to např. vložených kategorií, přesměrování, a některých kouzelných slůvek jako __NOINDEX__ a {{DISPLAYTITLE:}}.
 • Memá smysl pokoušet se o mezijazyčné odkazy, <includeonly>[[en:User:Example]]</includeonly> stejně skončí jako obyčený odkaz User:Example.

Související odkazy