Jump to content

Зростання/Результати

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Growth/Results and the translation is 100% complete.

На цій сторінці є показники і графіки, що показують використання і вплив функцій Зростання. Ці результати подані станом на листопад 2020 року.

Завдання новачка

Завдання для новачків — це основна функція на домашній сторінці новачка. Вона використовує шаблони упорядкування, щоб пропонувати статті, в яких можна зробити легкі редагування, такі як виправлення помилок тексту чи додавання внутрішніх посилань. Новачки мають змогу обирати теми за інтересами, і тоді отримують підказки, як завершити редагування, коли вони вже вибрали статтю. Ця функція успішно генерує продуктивні редагування новачків і збільшує кількість новачків, які редагують.

Загальні числа

 • Станом на січень 2021, 8200 новачків зробили 56 тисяч редагувань з допомогою цієї процедури, яка впроваджена у 17 Вікіпедіях.
 • Кількість редагувань і редакторів швидко зросла, завдяки покращенням функції і її впровадженню у більшій кількості вікі.
 • Вони вичитують текст, додають посилання, а інколи додають новий вміст з примітками на джерела.
 • Редагування у завданнях для новачків загалом мають високу якість. Зазвичай 18% редагувань, зроблених новачками, відкидаються. Відкидаються лише 12% редагувань, зроблених новачками через завдання для новачків.
 • 21% цих користувачів зробили 5 чи більше пропонованих редагувань.
 • 12% цих користувачів робили пропоновані редагування три чи більше днів.
 • У деяких вікі завдання новачків залучають більше людей, ніж в інших. Наприклад перська Вікіпедія має дуже велике число зроблених пропонованих редагувань як на її розмір.
 • Деякі користувачі роблять кілька пропонованих редагувань, а тоді переходять до складнішого внеску, наприклад, перекладу вмісту. Інші користувачі продовжують виконувати пропоновані редагування день за днем.

Експеримент щодо впливу

Функції Зростання збільшили активацію (здійснення першого редагування у статті) і конструктивну активацію (здійснення першого невідкоченого редагування у статті).

Щоб зрозуміти вплив функцій Зростання й особливо «завдань новачка», ми запровадили функції у рамках контрольованого експерименту. Деякі новачки отримували функції (експериментальна група), а деякі ні (контрольна група). Експеримент тривав шість місяців, і ми зібрали дані з арабської, в'єтнамської, чеської та корейської Вікіпедії.

Загалом аналіз показав, що функції зростання покращують результати для новачків. Нижче подано найважливіші пункти.

 • Новачки, які отримують функції Зростання, на 11,6% більш імовірно зроблять перше редагування статті (тобто будуть «активовані»).
 • Новачки, які отримують функції зростання, на 26,7% імовірніше зроблять перше редагування статті, яке не відкинуть.
 • Ми вважаємо, що вони також більш імовірно залишаться (тобто повернуться і зроблять ще одне редагування іншого дня).
 • Функції також покращують обсяг редагувань (тобто кількість редагувань) без зменшення конструктивності (тобто якщо редагування відкочують).

Ми віримо, що ці результати підтверджують, що функції Зростання, зокрема завдання новачків, сприяють тому, щоб новачки редагували більше і залишалися у вікі довше.

Завдяки цим результатам ми переконані, що усі Вікіпедії мають задуматись над впровадженням цих функцій.

Див. цю сторінку, де є детальні результати експерименту.

Наставництво і панель допомоги

Модуль наставництва на домашній сторінці новачка закріплює за кожним новачком наставника зі списку досвідчених користувачів, які на це підписалося. Далі новачок має простіший спосіб ставити запитання, без необхідності використовувати вікітекстові сторінки обговорення.

Панель допомоги присутня, коли новачок редагує сторінку, і дає їм змогу поставити запитання на сторінці допомоги у вікі. Вона також дозволяє шукати довідкові сторінки.

Це результати станом на листопад 2020:

 • 14 228 запитань до наставників поставили 11 785 користувачів.
 • 2029 запитань довідкової панелі поставили 1544 користувачі.
 • Близько 20% новачків, які бачать довідкову панель, її відкривають, і близько 50% з тих, хто її відкриває, далі з нею взаємодіє.
 • Довідкова панель не збільшує кількість редагувань новачків сама по собі, але ми зберегли цю функцію, бо використовуємо її для підказок користувачам у рамках подачі пропонованих завдань для новачків.