Jump to content

Bugwrangler

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Bugwrangler and the translation is 100% complete.

Bugwrangler nebo bugmaster je zaměstnanec Wikimedia Foundation , který koordinuje bug management (správa chyb). Aktuální bugwrangler je Andre Klapper. Jeho povinností je mimo jiné:

  • Kontroluje a vyhodnocuje hlášení o chybách a žádosti o vylepšení. Pokud je to možné, uzavírá zprávy. Pomáhá najít vhodného zmocněnce pro naléhavé nebo důležité zprávy.
  • Rozšiřuje komunitu dobrovolníků reagujících na chyby, kteří pomáhají přenášet hlášení o problémech z jiných kanálů Komunikace do sledovače chyb a kteří sdílejí odpovědnost za správu chyb.
  • Čistí a uspořádává existující backlog (nashromážděná nedokončená práce) sledování chyb, identifikuje duplicitní a zastaralé chyby.
  • Spolupracuje s členy komunity, kteří hlásí chyby, aby objasnili jakoukoli nejednoznačnost v popisu chyb a získali veškeré informace potřebné k reprodukci chyb.
  • Pracuje s produktovými manažery a vývojáři na prioritách [1], kategorizuje a přiřazuje úkoly založené na funkcích a rozšířeních MediaWiki. Rychle identifikuje a eskaluje naléhavé nebo důležité problémy.
  • Spravuje očekávání ohledně nasazení oprav a pomáhá sdělovat stav hlavních chyb reportérům chyb.
  • Pracuje s produktovými manažery a vývojáři na zlepšení procesu odesílání chyb a pracovního postupu řešení chyby .
  • Komunikuje široce a často (a přitom je transparentní) prostřednictvím emailových konferencí, IRC, wikin a sledovačů chyb.
  • Reaktivní údržba sledování chyb (jako je úprava heraldovských pravidel , zpracování požadavků NDA, vytváření projektů nebo řešení mezer , přejmenování nebo deaktivace účtů uživatele Phabricatoru, aktualizace dokumentace Phabricatoru, obecné požadavky na podporu atd.).

Třídění a řešení hlášení o chybách je společné úsilí uživatelů a vývojářů komunity spolu s bugwranglerem.

Protože bugwrangler nemůže podporovat každý jednotlivý projekt a úkol v Phabricatoru ve stejném rozsahu, správci a týmy jsou více než vítáni, když se na něj obrátí s vyjádřením požadavků na podporu pro správu jejich úkolů.

Historie

První bugmaster WMF byl User:MarkAHershberger.

Poznámky pod čarou

  1. viz Správa chyb/priorita vývoje, aby jste se vyhnuli nesprávným očekáváním