Довідка:Підсторінки

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Help:Subpages and the translation is 52% complete.
Outdated translations are marked like this.
PD Зверніть увагу! Коли Ви редагуєте цю сторінку, то погоджуєтесь робити свій внесок під ліцензією CC0. Детальніше про умови ліцензії можна дізнатися на сторінці довідки. PD

Підсторінки надають певну ієрархічну організацію вікі-сторінкам, назви рівнів якої в назві сторінки розділяються косою рискою (/).

Де це працює

В налаштуваннях MediaWiki по замовчуванню можливість створення підсторінок вимкнено для основного простору назв та ввімкнено для сторінок обговорень та сторінок користувачів. Див. Довідка:Простори назв за описом просторів назв та $wgNamespacesWithSubpages про те, як змінити ці налаштування. Якщо в просторі назв підсторінки вимкнено, коса риска (/) в назві сторінки не робить нічого особливого, а є просто частиною цієї назви поряд з іншими символами.

Однак коли підсторінки дозволено в певному просторі назв, коса риска в назві сторінки завжди має спеціальне значення і автоматично робить її підсторінкою. Якщо це не бажано, ви можете обійти підсторінки, використовуючи #альтернативні символи.

Як це працює

Коса риска (/) в назві сторінки поділяє цю назву на батьківську та підсторінку, рекурсивно, тобто:

Page relationships
Help:Subpages /sub /sub/subi /sub/sub1/sub /sub/sub1/sub/sub
CURRENT PAGE child grandchild great grandchild great great grandchild
parent CURRENT PAGE child 1 grandchild great grandchild
child 2 grandchild great grandchild
grandparent parent CURRENT PAGE child grandchild
great grandparent grandparent parent CURRENT PAGE child
great great grandparent great grandparent grand-parent parent CURRENT PAGE

Можна безпосередньо послатися на будь-яку підсторінку за допомогою звичайного синтаксису посилання, — подвійних квадратних дужок, — вказавши її повну назву, з усіма косими рисками і назвами підсторінок. Також можна послатися на підсторінку поточної сторінки за допомогою скороченого синтаксису, див. Help:Посилання.

Існують чарівні слова для розщеплення повної назви підсторінки, такі як {{BASEPAGENAME}} та {{SUBPAGENAME}}, а також функція парсера {{#titleparts:}} із ширшими можливостями.

Зверніть увагу, що частина назви сторінки після косої риски чуттєва до регістру символів з першим символом включно.

Навігаційні стежки автоматично буде додано нагорі підсторінки, з посиланнями на кожну з батьківських сторінок, яка існує. Звичайно, таких посилань не буде, якщо підсторінки заборонено або батьківських сторінок не існує.

Всі ці автоматично створені навігаційні стежки не належать до вмісту сторінки, а тому не вміщують її у покажчики Що посилається сюди and Пов'язані зміни.

Якщо ви перемістите (перейменуєте) батьківську сторінку, вам буде показано список підсторінок, а користувачі з правом користувача move-subpages матимуть можливість автоматично переміщувати підсторінки (до 100).

Використання підсторінок

Підсторінки використовуються різноманітним чином. Кілька типових схем такі:

  • створення архівів застарілих дискусій на сторінках обговорення,
  • створення блокнотів для тимчасових записів на сторінці користувача,
  • створення іншомовних версій документів у вікі-проєктах, що використовують кілька мов.
  • щоб створити підсторінки шаблону для його документації, для пісочниці коду, для тестових випадків і для будь-якого коду підшаблона

Підсторінки корисні для ієрархічної організації інформації. З іншого боку, підсторінки, як правило, мають довге ім’я, яке важко запам’ятати, тому, можливо, буде зручніше використовувати їх якомога менше. Ви також можете організувати сторінки за допомогою функції категорії, яка більше підходить для створення ієрархічної мережі інформації.

Відтворення підсторінок

Перелік підсторінок можна добути просто включенням Special:PrefixIndex, як-от:

{{Special:PrefixIndex/Help:Subpages/}}

Що дає:

Оскільки магічне слово {{FULLPAGENAME}} дає назву поточної сторінки, звичайний вікі-синтаксис для знаходження всіх підсторінок поточної сторінки такий: {{Special:PrefixIndex/{{FULLPAGENAME}}/}}. Ви можете передати цьому параметри, напр. {{Special:PrefixIndex/{{FULLPAGENAME}}/ |hideredirects=1 |stripprefix=1}}

Розширення для підсторінок, такі як Extension:SubPageList , дозволяють налаштовувати відображення підсторінок.

Обійти підсторінки, використовуючи альтернативні символи

Через те, що пряма коса риска є зарезервованим символом, коли ввімкнено підсторінки, може знадобитися альтернативний символ. Зворотні косі риски (\) розглядаються як звичайні символи в іменах підсторінок і можуть використовуватися замість прямих похилих рисків. Крім того, як грубий хак, замість нього можна використовувати символ, подібний до косої риски, наприклад «big solidus» (U+29F8), що призводить до Foo⧸bar (cf. реальний коса риски: Foo/bar), або solidus (U+2044), що призводить до Foo⁄bar. Три можливі технічні недоліки (крім візуальної відмінності від справжньої косої риски) виникають із цього хака:

  1. Системи, що не містять відповідного фонту, не зможуть коректно відобразити цей (доволі нестандартний) символ;
  2. Мають бути зроблені перенаправлення із аналогічної назви, яка містить справжню косу риску, — для того, щоб пошук та посилання працювали правильно.
  3. Як тематична версія сторінки, так і версії обговорення (і відповідні підсторінки, наприклад, архіви обговорень) повинні використовувати хак, щоб переміщення сторінки перевело б усі підключені сторінки до нової назви (якщо це налаштування вибрано під час переміщення). Наприклад, підсторінки вимкнено в основному просторі назв у Вікіпедії, тому, хоча сторінка обговорення не працюватиме, якщо не використовується символ соліду, щоб запобігти позначенню їх як підсторінки, відповідна сторінка в основному просторі назв може випадково зберегти фактичну косу риску. Ризик полягає в тому, що візуальна подібність може залишити це непоміченим для людських редакторів.

Див. також