Podręcznik:$wgDBserver

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Manual:$wgDBserver and the translation is 100% complete.
Ustawienia bazy danych: $wgDBserver
Nazwa lub adres IP serwera bazy danych.
Wprowadzono w wersji:pre 1.1.0
Usunięto w wersji:nadal w użyciu
Dozwolone wartości:(łańcuch)
Domyślna wartość:'localhost'

Szczegóły

Nazwa serwera lub adres IP bazy danych. Ustawienie znajdziesz w LocalSettings.php .

Jeżeli korzystasz MySQL na niestandardowym porcie, możesz użyć składni 'nazwa hosta:port', na przykład $wgDBserver = '127.0.0.1:3308';. Zwróć uwagę, że użycie określonego numeru portu, kiedy nazwą serwera jest localhost nie będzie miało efektu, ponieważ MySQL połączy się wtedy poprzez gniazdo. Jeżeli serwer MySQL jest na tym samym serwerze i chcesz połączyć się przez gniazdo w niestandardowej lokalizacji, możesz wpisać lokalizację w formacie 'localhost:socket', na przykład $wgDBserver = 'localhost:/var/run/mysql/mysql.sock';.

Używaj adresów IP, aby uniknąć obciążeń spowodowanych odpytywaniem DNS przy każdym połączeniu z wiki. $wgDBserver = '000.000.000.000'; będzie szybszy niż $wgDBserver = "wiki.example.org";.
$wgDBport służy tylko do konfiguracji dla PostgreSQL.
Na Windows, z MySQL jako backend, niektórzy użytkownicy zgłaszają, że użycie localhost jako nazwy serwera zamiast 127.0.0.1 znacząco zwiększa czas łączenia się z baza danych. Także na windowsie zalecane jest wpisanie 127.0.0.1 zamiast localhost gdy MySQL jest na tej samej maszynie. Zobacz ten wątek forum.

Zobacz też

  • $wgDBservers - w przypadku konfiguracji wielu serwerów (głównych/replik) lub użytkowników własnych certyfikatów do szyfrowania SSL, w których $wgDBssl nie działa.