Jump to content

Příručka:$wgDBserver

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Manual:$wgDBserver and the translation is 82% complete.
Nastavení databáze: $wgDBserver
Název hostitele nebo IP adresa databázového serveru.
Zavedeno od verze:před 1.1.0
Odstraněno od verze:stále se používá
Povolené hodnoty:(řetězec)
Výchozí hodnota:'localhost'

Podrobnosti

Název hostitele databáze nebo IP adresa. Naleznete na LocalSettings.php .

Pokud používáte MySQL na nestandardním portu, můžete použít syntaxi 'hostname:port', například $wgDBserver = '127.0.0.1:3308';. Všimněte si, že použití čísla portu, když zadáte localhost jako název hostitele, nebude mít žádný vliv, protože místo toho se MySQL připojí přes soket. Pokud je server MySQL na stejném serveru a chcete se připojit přes soket v nestandardním umístění, můžete použít umístění 'localhost:socket', například $wgDBserver = 'localhost:/var/run/mysql/mysql.sock';.

Kde je to možné, používejte IP adresy, abyste se vyhnuli režii vyhledávání DNS pro každé jednotlivé připojení k wiki. $wgDBserver = '000.000.000.000'; bude rychlejší než $wgDBserver = "wiki.example.org";.
$wgDBport je pouze pro konfiguraci PostgreSQL.
Ve Windows s MySQL jako backendem někteří uživatelé hlásí, že použití localhost pro název serveru místo 127.0.0.1 značně prodlužuje dobu připojení k databázi. Takže ve Windows se doporučuje použít 127.0.0.1 místo localhost, pokud je MySQL na stejném počítači. Viz toto vlákno na fóru.

It may not work with plain IPv6 addresses, depending on the MySQL driver (libmysqlclient or mysqlnd); this is linked to this PHP bug. Also, when $wgDBssl is used, IPv6 addresses in the field subjectAlternativeName of a certificate are not recognised (it was not implemented in PHP when the verification of IPv4 addresses in certificates was implemented [1]). A workaround for these both cases is to use a DNS name pointing to an IPv6 address.

Související odkazy

  • $wgDBservers - pro nastavení více serverů (primární/replika) nebo uživatele vlastních certifikátů pro šifrování SSL, kde $wgDBssl nefunguje.