Nápověda:Chráněné a nechráněné stránky

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Help:Protecting and unprotecting pages and the translation is 100% complete.
PD Poznámka: Úpravou této stránky souhlasíte s uvolněním vašeho příspěvku pod licencí CC0. Více informací získáte na stránce nápovědy veřejné domény.
PD

Nastavit, nebo zrušit ochranu stránky je velmi jednoduché, je to však operace, pro kterou může udělat pouze tem, kdo má administrátorská práva, nebo práva jež mu to dovolují.

Stránku můžete označit jako chráněnou stránku tak, že kliknete na záložku „Zamknout“ (u tématu Vector je v rozbalovací nabídce) a přidáte svůj komentář (stručný popis, proč stránku zamykáte).

Důvodů, proč je smysluplné zamknout nějakou dílčí stránku, může být několik. Na veřejných wiki, bývá obvykle takovým způsobem chráněná strana, která se buď opakovaně stala terčem vandalů, nebo taková, kde by mohl mít případný vandalismus silný dopad. U korporátních wiki může být takto chráněná stránka, jejíž obsah by se dál neměl měnit. Ale je také dost dobrých důvodů pro to, k tomu aby stránka nebyla chráněná. Taková ochrana totiž může bránit v tom, aby některý z důvěryhodných uživatelů udělal změnu, která by mohla být ku prospěchu. Jako sysop budete muset rozhodnout co bude lepší, využívejte tedy tohle privilegium s rozvahou.