Help:Birleştirme geçmişi

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Help:Merge history and the translation is 100% complete.
PD Not: Bu sayfayı düzenlerken katkınızı CC0 altında yayınlamayı kabul edersiniz. Daha fazla bilgi için Kamu Malı Yardım Sayfalarına bakın. PD

Birleştirme geçmişi (MW 1.12 içine eklendi), iki sayfanın geçmişinin otomatik olarak birleştirilmesini mümkün kılan bir özel sayfadır .

Bu özelliğe Special:MergeHistory mergehistory kullanıcı hakları olan kullanıcılar erişebilir. Hizmetli kullanıcı grubundaki kullanıcılar varsayılan olarak bu haklara atanır.

Bu özel sayfa ile birleştirilen sayfalar "birleşme günlüğü" içine kaydedilir.

Avantajlar

  • Kaynak sayfanın yeni bir düzeltmesini oluşturmaz.
  • Kesim ve yapıştırma sonucu ortaya çıkan lisans ihlaline yol açmaz.
  • Bir sayfanın geçmişi farklı sayfalara bölünmez.

Kullanım

Special:MergeHistory sayfasına gidin.

Sağlanan giriş alanlarına kaynak sayfanın ve hedef sayfanın başlıklarını girin. Kaynak sayfa, revizyonun birleştirileceği sayfa iken, revizyonu başka bir sayfada birleştirmek istediğiniz sayfadır.

"Birleştirilebilir değişikilikleri göster" üzerinde tıklayın.


Kaynak sayfadan, hedef sayfayla birleştirilebilecek revizyonların bir listesi gösterilir. Bunlar, kaynak sayfanın hedef sayfanın en eski sürümünden daha eski olan en son sürümünden başlayarak yapılan düzeltmelerdir. Kaynak sayfanın sonraki düzeltmelerini hedef sayfaya birleştirmek mümkün değildir.

Seçmek için bir revizyonun yanındaki radyo düğmesini tıklayın. "Revizyonları birleştir" üzerinde tıklayın. Bu, seçilen düzeltmeyi ve ondan önceki tüm birleştirmeyi birleştirir. Radyo düğmesi seçilmezse ve kaynak sayfanın tüm revizyonları, hedef sayfanın en eski sürümünden daha eskiyse, kaynak sayfanın tüm revizyonları birleştirilecektir.


Birleştirme başarılı olduysa, buna benzer bir sayfa görmelisiniz.
Kaynak sayfanın tüm revizyonları hedef sayfaya birleştirilirse, kaynak sayfada hedef sayfaya bir yönlendirme oluşturulur.

Özel durumlar

Hedef sayfa kaynak sayfaya yönlendirme olarak başladıysa, düzeltmelerde çakışmalara neden olur ve bu nedenle tam MergeHistory önlenir. Bunu düzeltmek için:

  • Hedef sayfayı silin.
  • Daha önce silinmiş ve yönlendirme düzeltmeleri hariç tüm geri yükleyin.
  • Artık MergeHistory oluşması mümkün.

Bir birleştirmeyi geri alma

Special:Log/merge gidin ve "Ayır" tuşuna tıklayın.

Ayrıca bakınız