Fandom

From mediawiki.org
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Fandom and the translation is 100% complete.

Fandom veya önceki adıyla Wikia, MediaWiki'yi bir barındırma motoru olarak kullanan ve geniş bir yelpazedeki Fandom uzantılarıdır . Genel olarak Wikia hakkında daha fazla bilgi edinmek için Fandom'un web sitesi veya Vikipedi maddesine bakın.

Açıklama

Fandom, dünyanın dört bir yanındaki insanların birbirleriyle iletişim kurabildiği ve farklı TV şovlarını, filmleri, video oyunlar vb. Fandom'un bir yönü, kayıtlı kullanıcıların Vikipedi benzeri bir viki oluşturabilmeleridir. Editörler, Vikipedi ve diğer MediaWiki vikilerine benzer bir kaynak düzenleyici veya görsel düzenleyici kullanarak Fandom vikilerini düzenleyebilir.

Kaynak Kodu

Fandom'un Git deposuna github.com/wikia/app adresinden erişilebilir. Lütfen bunun Wikimedia'nın resmi Git deposundan tamamen ayrı bir havuz olduğunu ve resmi depoya bağlı olmadığını unutmayın.

Uzantılar

Fandom'un uzantılarının bazıları Wikimedia'nın resmi Git deposunda bulunabilir ve uygun uzantı sayfaları Fandom uzantıları tarafından eklenmiştir.

Diğer uzantılar hâlâ Fandom'un Git deposunda, /extensions/wikia/ klasöründe bulunmaktadır. Uzantıların çoğunun, Nirvana (/include/wikia/nirvana'da bulunur), EasyTemplate sınıfında (Fandom'un Git /includes/wikia/ klasöründe bağımlı olması muhtemeldir.) ve/veya özel veritabanı tabloları gerektirebilirler. Bazı uzantılar daha yeni sürümlerle uyumlu değildir.

Kaynak kodu yorumları da resmi MediaWiki'deki kadar yaygın değildir.

Ayrıca bakınız