Template:Module-rating categories

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Template:Module-rating categories and the translation is 100% complete.

Bu, yazılım yayın yaşam döngüsüne göre modül için beş kategoriden biridir:

  • Pre-alpha: Aktif geliştirme aşamasında olan veya olmayan bitmemiş modüller. Bunlar madde ad alanı sayfalarında kullanılmamalıdır. Modüller, orijinal düzenleyici (veya bir süreliğine terk edilirse, birini devralan kişi) temel yapıdan tatmin olana kadar alfa öncesi kalır.
  • Alpha: Üçüncü taraf girişi için hazır modüller. Sorun çıkıp çıkmadığını görmek için birkaç sayfada kullanılabilirler, ancak izlenmeleri gerekir. Yeni özellikler veya giriş ve çıkış mekanizmalarındaki değişiklikler için öneriler bekliyoruz. Alfa modülleri, mevcut parametreleri açıklayan /doc dosyalarına sahip olmalıdır.
  • Beta: Daha yaygın kullanıma hazır modüller. Hala yenidirler ve sonuçların beklendiği gibi olmasını sağlamak için biraz dikkatli kullanılmalıdır. İdeal olarak, bir modülün beta statüsüne girmesi için genel bir duyuru konumu ve yayınlama zamanı geldiğinde genel kullanıma hazır olduğunu belirleyen bir topluluk tartışması olmalıdır, ancak henüz belirli bir prosedür yoktur.
  • Release: Olgun bir forma ulaşan ve hatasız olduğu düşünülen ve uygun olan her yerde kullanıma hazır modüller. Bunlar, yeni kullanıcıların öğrenmesi için bir seçenek olarak Yardım sayfalarında ve diğer Vikipedi kaynaklarında belirtilmeye hazırdır. Bu düzey veya üzerindeki modüller, yeniden ayrıştırma ve kötü çıkış miktarını azaltmak için tekrarlanan deneme yanılma düzenlemesi yerine korumalı alan testi ile geliştirilmelidir.
  • Protected: Çok sayıda madde tarafından kullanılan yerleşik modüller. Vandalizm veya hatalar pek çok sayfayı etkileyeceğinden ve önemsiz düzenlemeler bile sunucularda önemli yüke neden olacağından, bunlar sayfa korumasına tabidir.

Modüllerin veya ilgili tartışma veya belgelendirme sayfalarının etiketleneceği kesin yöntem hala biraz tartışmaya ihtiyaç duyar...

Değerlendirmek için lütfen {{module rating}} kullanın.

Şablon belgelemesi

Bu şablon yalnızca Lua modülü derecelendirmeleri için kategori sayfalarında kullanılmalıdır.

Kullanım

{{module-rating categories}}

Ayrıca bakınız