Template:Module-rating categories

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Template:Module-rating categories and the translation is 100% complete.

Toto je jedna z pěti kategorií pro sebehodnocení modulů podle životního cyklu uvolnění softwaru:

  • Pre-alpha: Nedokončené moduly, které mohou nebo nemusí být v aktivním vývoji. Ty by neměly být použity ze stránek o názvech článku. Moduly zůstávají pre-alfa, dokud původní editor (nebo někdo, kdo jej převezme, pokud je na nějakou dobu opuštěný) není spokojen se základní strukturou.
  • Alpha: Moduly, které jsou připraveny pro vstup třetích stran. Mohou být použity na několika stránkách, aby zjistili, zda se objeví problémy, ale měly by být sledovány. Návrhy na nové funkce nebo změny v jejich vstupních a výstupních mechanismech jsou vítány. Moduly Alpha by měly mít /doc soubory popisující dostupné parametry.
  • Beta: Moduly, které jsou připraveny pro rozšířenější použití. Jsou stále nové a měly by být používány s určitou opatrností, aby se zajistilo, že výsledky budou podle očekávání. V ideálním případě by mělo existovat umístění obecného oznámení pro modul pro vstup do stavu beta a komunitní diskuse, která by prokázala, že je připraven k obecnému použití, když je čas na jeho uvolnění, ale dosud není žádný konkrétní postup.
  • Release: Moduly, které dosáhly zralé formy a jsou považovány za bezchybné a připravené k použití, kdekoli je to vhodné. Ty jsou připraveny zmínit se na stránkách nápovědy a dalších zdrojích Wikipedie jako možnost, kterou se mohou naučit noví uživatelé. Moduly na této nebo vyšší úrovni by měly být vylepšovány testováním v karanténě, spíše než opakovanými úpravami metodou pokus-omyl, aby se snížilo množství oprav a špatných výstupů.
  • Protected: Zavedené moduly používané velkým počtem článků. Protože vandalismus nebo chyby by ovlivnily tolik stránek a dokonce i triviální úpravy by způsobily značné zatížení serverů, podléhají ochraně stránek.

Přesná metoda, kterou mají být moduly nebo související diskusní nebo dokumentační stránky označeny, ještě potřebuje prodiskutovat...

Pro hodnocení, prosím, použijte {{module rating}}.

Template documentation

Tato šablona by měla být použita pouze na stránkách kategorií pro hodnocení Lua modulu.

Použití

{{module-rating categories}}

Související odkazy