Jump to content

Project:Про цей сайт

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Project:About and the translation is 100% complete.
Логотип MediaWiki (після 2021)

Тематика цього вікі-проекту обертається навколо MediaWiki — програми, на якій працюють такі веб-сайти, як Вікіпедія та інші проєкти некомерційного фонду Вікімедіа (Wikimedia Foundation), а також багато інших вікі-проєктів по всьому світу. Ця програма і цей сайт підтримуються фондом Вікімедіа.

Весь текстовий зміст сайту MediaWiki.org публікується на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-ShareAlike License 4.0 (CC BY-SA 4.0) та GNU Free Documentation License (GFDL), за винятком сторінок, на яких прямо заявлено, що їх зміст знаходиться в статусі суспільного надбання. Детальніші відомості на сторінці Special:MyLanguage/Project:Copyrights.

Чим є сайт MediaWiki.org

MediaWiki.org призначений для документації програмного забезпечення MediaWiki та іншого, яке з ним інтегрується.

MediaWiki.org присвячений тільки одній темі: вікі-рушію MediaWiki та дотичному до нього програмному забезпеченню, як-от розширення чи скіни. Сюди включено документацію про пов'язане програмне забезпечення, яке працює ззовні, але під'єднується до та спирається на встановлений MediaWiki.

  • Посібник:Зміст стане вхідними дверима в комплексну систему документації по користуванню Mediawiki.
  • Help:Зміст стане вхідними дверима в базовий блок сторінок допомоги користувачам Mediawiki (ліцензується як суспільне надбання для зручності включення в будь-яку збірку Mediawiki).

Цей сайт і включає описи, рекомендації і пропозиції Mediawiki «в чистому вигляді». Якщо Ви хочете написати вільне керівництво для іншого програмного забезпечення, відвідайте Вікіпідручник, братній проєкт, призначений якраз для таких речей.

Обговорення проектів Вікімедіа в цілому повинні піти в Мета-вікі.

Навіть не зважаючи на те, що деякі сторінки тут на відмінних від англійської мовах — вона все одно є основною мовою текстів і дискусій на сайті. Зусилля перекладу необхідні.

Чим не є MediaWiki.org

MediaWiki.org — не Вікіпедія
Ви зараз знаходитеся на веб-сайті MediaWiki.org. Якщо ви не належите до розробників програмного забезпечення чи до тих, хто налаштовує комп'ютерні програми, то, можливо, ви потрапили сюди випадково. MediaWiki.org — це не вільна енциклопедія «Вікіпедія»; будь ласка, прочитайте статтю про назви, аби їх впевнено розрізняти. Вікіпедія — це вікі, яка працює на програмному забезпеченні, документованому на цьому сайті. Якщо ви хочете працювати над створенням вільної енциклопедії, займіться безпосередньо нею.
MediaWiki не є Wikimedia Wikitech
Сайт MediaWiki.org не призначений для технічної документації щодо проєктів Wikimedia. Будь ласка, ознайомтеся з цією статтею, аби усунути плутанину з назвами та змістом проєктів. Вікімедіа — це група вікі, які почасти використовують описане на цьому сайті програмне забезпечення. Будь ласка, дивіться wikitech:Main Page.
MediaWiki.org — це не безкоштовний хостинг або веб-провайдер
Даний сайт не створений для зберігання приватного (персонального), комерційного, або будь-якого іншого вмісту, який не відноситься до програмного забезпечення Mediawiki. Він також не призначений для використання як тестування під вікі, наприклад, для перевірки результатів форматування (для цього використовуйте Sandbox або гляньте сюди test wiki) а також для створення валідного вмісту у форматі XHTML для наповнення сторонніх проєктів.
Вам не можна розміщувати свій сайт, домашню сторінку, блог, чи вікі на MediaWiki.org. Якщо ви зацікавлені у використанні вікі-технології для спільних зусиль на чомусь іншому, навіть якщо це — тільки єдина сторінка, то є багато сайтів, які забезпечують вікі-хостинг (безплатно чи за гроші). Ви також можете встановити програмне забезпечення вікі на вашому сервері; глядіть також Wiki Science — інформацію про принципи вікі.
Звісно, користувачі можуть мати персональні сторінки, але вони мають містити лише інформацію стосовно роботи над MediaWiki.org. Якщо ви хочете створити особисту веб-сторінку, не пов'язану з MediaWiki, будь ласка, скористайтеся одним із численних безкоштовних хостинг-постачальників в Інтернеті або знайдіть слушний блог. Реклама, особливо зовнішні посилання, можуть бути видалені зі сторінки користувача, якщо вони не пов'язані з відповідним внеском до проєкту MediaWiki.
MediaWiki.org — це не каталог посилань на сайти, зображень, або медіа-файлів
Цей сайт — не сайт-дзеркало і не сховище веб-посилань, зображень чи медіа-файлів. Прохання завантажувати тільки корисні для Mediawiki.org файли, супроводжуючи їх повною інформацією про джерело й вільну ліцензію; решту буде видалено. Уважно вивчіть форму завантаження й подумайте, чи не краще завантажити свої медіа-файли на Вікісховище (Wikimedia Commons), — оскільки в цьому випадку вони автоматично стануть доступні для використання у всіх проектах Вікімедіа.
Всі матеріали, що додаються на сайт Mediawiki.org, можуть бути безжально відредаговані і використані надалі як завгодно і ким завгодно. Розміщуючи тут будь-які матеріали, ви погоджуєтеся надати їх для вільного використання відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution/Share-Alike License (CC BY-SA), або, якщо це чимось зумовлено — передати в суспільне надбання.
MediaWiki.org — це не рекламний майданчик
Цей сайт — не майданчик для проведення маркетингових акцій або реклами, пропаганди або виступів в захист чого-небудь — крім власне Mediawiki і проєктів Вікімедіа.
MediaWiki.org — це не безладне звалище інформації
Цей сайт — не безладне звалище статей з інформацією про все на світі. Якщо яка-небудь інформація має відношення до будь-яких вікі-програм або до програм «взагалі» - це ще не означає, що вона підходить для розміщення на цьому сайті. Будь ласка, постарайтеся концентруватися на завданні створення матеріалів, що стосуються програмного забезпечення Mediawiki.
MediaWiki.org — це не форум чи веб-чат
Не використовуйте цей сайт, особливо сторінки користувачів і сторінки обговорень, як форум, дошку оголошень або чат. Для цього у нас є IRC-канал: #mediawiki connect.
Дивіться також можливості для комунікації.

Історія MediaWiki.org

Перші редагування в цьому вікі-проєкті на цьому сайті були зроблені в серпні 2004 року. Весь зміст все ще є і, звичайно, довго ще буде «незавершеним» (work in progress). Додаткову інформацію про історію програми дивіться на сторінці «Історія MediaWiki».

Контакти

Дивіться Спілкування .

Див. також

  • Вступ — декілька вступних сторінок про Mediawiki, об'єднаних блоком навігації