Příručka:Kód

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Manual:Code and the translation is 100% complete.

Tato stránka popisuje adresáře nejvyšší úrovně v úložišti Kódu jádra MediaWiki (MediaWiki core code).

Podívejte se také na následující stránky na verzovaném webu s dokumentací MediaWiki (automaticky generované pomocí Doxygen ):

Vstupní body

Viz Vstupní body na doc.wikimedia.org, kde se dozvíte o souborech vstupních bodů, jako jsou: index.php, api.php a load.php.

cache/

Instalační program uživatelům doporučuje, aby povolili funkci $wgCacheDirectory s tím, že do tohoto adresáře lze zapisovat a použijí jej pro tuto funkci.

Tento adresář je ve výchozím nastavení prázdný.

docs/

Obsahuje dokumentaci o MediaWiki na vysoké úrovni, která je automaticky publikována pro každé vydání MediaWiki (a pro "master") do doc.wikimedia.org.

Živá verze webu MediaWiki doc viz https://doc.wikimedia.org/mediawiki-core/.

extensions/

Zde jsou nainstalována rozšíření MediaWiki. Chcete-li nainstalovat rozšíření, jeho zdrojový kód se umístí do tohoto podadresáře (obvykle rozbalením tarball staženým ze stránky dokumentace rozšíření mediawiki.org nebo klonováním zdrojového kódu z Gerrit ). Poté, aby bylo možné rozšíření aktivovat, musí být načteno z LocalSettings.php , obvykle voláním wfLoadExtension().

Výchozí distribuce pro MediaWiki (jak je inzerována na naší domovské stránce a jak je zabalena s Debianem) také obsahuje řadu rozšíření a vzhledů. Podívejte se na stránku Dodávaná rozšíření a zobrazení .

includes/

Tento adresář uchovává většinu zdrojového kódu MediaWiki.

Chcete-li se dozvědět o různých třídách a komponentách MediaWiki, podívejte se na stránku "Modules" na doc.wikimedia.org/mediawiki-core/.

images/

Toto je výchozí adresář, kam se budou ukládat multimediální soubory nahrané uživatelem. Zde se také ve výchozím nastavení ukládají vygenerované náhledy.

Více na stránce Příručka:Konfigurace nahrávání souborů a Příručka:Správa obrázků .

languages/

Tento adresář obsahuje čistá data a konfiguraci pro lokalizaci a internacionalizaci.

Konkrétně:

maintenance/

Tento adresář obsahuje skripty prostředí, které mohou správci systému používat k provádění úloh údržby. To zahrnuje skripty pro provádění migrace schémat databáze a dávkové operace. Přehled najdete na stránce PříručkaːÚdržbářské skripty .

mw-config/

Tento adresář je vstupním bodem pro Webový instalační program, který mohou noví správci použít k instalaci své wiki. Pomáhá s konfigurací wiki a vytvářením schématu databáze.

resources/

Tento adresář obsahuje prostředky frontendu (JavaScript a CSS) spravované společností ResourceLoader .

skins/

Zde jsou nainstalovány vzhledy MediaWiki. Pro instalaci vzhledu se jeho zdrojový kód umístí do podadresáře zde (typicky rozbalením tarballu nebo klonováním zdrojového kódu z Gitu). Poté, aby se vzhled povolil, musí být načten z LocalSettings.php , obvykle voláním wfLoadSkin().

Více na stránce Dodávaná rozšíření a zobrazení .

tests/

Obsahuje unit testy, integrační testy a end-to-end testy.