Manual:$wgRevokePermissions/tr

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Manual:$wgRevokePermissions and the translation is 93% complete.
Kullanıcı hakları, erişim kontrolü ve izleme: $wgRevokePermissions
Her gruptaki kullanıcılardan iptal edilen izin anahtarları.
Sürümde tanıtıldı:1.16.0 (r52083)
Sürümde kaldırıldı:hala kullanımda
İzin verilen değerler:(Karmaşık boole değerleri dizisi.)
Varsayılan değer:[]

Ayrıntılar

$wgGroupPermissions , kullanıcı grupları için izinlerin ayarlanmasına izin verir. $wgRevokePermissions bu izinlerden herhangi birini iptal etmeye izin verir. $wgRevokePermissions ile bir hakkın iptal edilmesi, bu hakkın $wgGroupPermissions ile verilmesine göre önceliklidir. Kullanıcı gruplarından biri için bile bu hak iptal edilirse, diğer gruplar tarafından açıkça izin verilip verilmediğine bakılmaksızın, kullanıcı bu hakka sahip olmayacaktır.

Örnek
$wgRevokePermissions['sysop']['editinterface'] = true;
Sonuç (Special:ListGroupRights'ı görüntülerken)
  • Kullanıcı arayüzünü değiştir (editinterface)

Bu, $wgGroupPermissions ile aynı şekilde hareket eder, ancak kullanıcı burada bir gruptaysa, izin eklenmek yerine kaldırılacaktır. Bu ayar için iyi bir kullanım örneği, engellenen kullanıcıların haklarını daha da kısıtlamak için $wgAutopromote ve APCOND_BLOCKED ile bağlantılıdır. Başka bir kullanım durumu, bir hizmetlinin ($wgAddGroups aracılığıyla) bir kullanıcıyı bir gruba ekleyerek sayfaları normal şekilde düzenlemesine izin verdiği ancak sayfaları taşımasını engelleyebildiği diğer "engellenmiş grupların" oluşturulması olabilir.

Uyarı Uyarı: Bunun yanlış ayarlanması, kullanıcılarınızın belirli temel görevleri gerçekleştiremeyeceği anlamına gelebilir, bu nedenle riski size ait olmak üzere kullanın!