Příručka:$wgExtensionMessagesFiles

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Manual:$wgExtensionMessagesFiles and the translation is 100% complete.
Rozšíření: $wgExtensionMessagesFiles
Soubory pro rozšiřování zpráv.
Zavedeno od verze:1.11.0
Odstraněno od verze:stále se používá
Povolené hodnoty:(pole)
Výchozí hodnota:[]

To by mělo být použito pouze k určení souborů, které definují $magicWords , $specialPageAliases , $namespaceNames . Jeho použití na $messages je zastaralé.

Podrobnosti

Asociativní název mapování pole na název souboru, kde lze najít zprávy. Soubor musí vytvořit proměnnou nazvanou $messages.

Příklad:

$wgExtensionMessagesFiles['ConfirmEdit'] = __DIR__ . '/ConfirmEdit.i18n.magic.php';

Změněné chování v MediaWiki 1.23

Vzhledem k tomu, že v MediaWiki 1.23 je použití této proměnné k definování zpráv zastaralé. Místo toho ukládejte zprávy ve formátu JSON a použijte $wgMessagesDirs . Pro nastavení jiných proměnných než $messages (například $magicWords , $specialPageAliases , $namespaceNames ) by mělo být stále používáno $wgExtensionMessagesFiles.

Pokud dojde k položce v $wgMessagesDirs se stejným klíčem jako jeden z $wgExtensionMessagesFiles, budou ignorovány jakékoli proměnné $messages nastavené v souboru $wgExtensionMessagesFiles. To znamená, že rozšíření, které poskytuje pouze zprávy, může být zpětné kompatibilní pomocí $wgExtensionMessagesFiles i $wgMessagesDirs a pouze jedna z těchto dvou bude použita v závislosti na tom, co podporuje verze MediaWiki.

Související odkazy