Podręcznik:$wgCapitalLinks

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Manual:$wgCapitalLinks and the translation is 100% complete.
Page titles and redirects: $wgCapitalLinks
Ustaw to na false, by zapobiec ustawianiu pierwszej litery linków na wielką literę.
Wprowadzono w wersji:1.2.4 (r2973)
Usunięto w wersji:nadal w użyciu
Dozwolone wartości:(wartość logiczna)
Domyślna wartość:true

Szczegóły

Ustaw to na false, by zapobiec ustawianiu pierwszej litery tytułów stron (łącznie ze stronami, obrazami i kategoriami) na wielką. UWAGA: może zepsuć linki! To sprawia, że linki CAŁKOWICIE zwracają uwagę na wielkość liter. Linki z wielką literą na początku zdania nie kierują w to samo miejsce, co linki w środku zdania używające pierwszej litery jako małej; zwykle to pierwsze musi być linkiem z innym tytułem (np. [[Page|page]]). Po ustawieniu to na false, uruchom cleanupCaps.php , by naprawić istniejące linki, które będą zepsute.

To ustawienie wpływa na wszystkie Przestrzenie nazw , oprócz Specjalna, i (stan na 1.16) MediaWiki i Użytkownik. W wersjach przed 1.16, wpływa na przestrzeń nazw MediaWiki, ale pamiętaj, że MediaWiki tylko rozpoznaje strony pisane wielką literą. Więc jeśli edytujesz "MediaWiki:sidebar", nie zauważysz zmiany, ale edytowanie "MediaWiki:Sidebar" działa normalnie.
$wgCapitalLinkOverrides może zastąpić to ustawienie na podane przestrzenie nazw.

On Wiktionary projects of all languages, this setting is disabled, but enabled on all other Wikimedia projects except a few Wikipedia languages listed in https://noc.wikimedia.org/conf/highlight.php?file=InitialiseSettings.php (Lojban, Paiwan, Sakizaya and Atayal as of 2022).


Zobacz też