Příručka:$wgCapitalLinks

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Manual:$wgCapitalLinks and the translation is 100% complete.
Názvy stránek a přesměrování: $wgCapitalLinks
Nastavte na false, abyste předešli vynucení prvního písmene odkazů na velká písmena.
Zavedeno od verze:1.2.4 (r2973)
Odstraněno od verze:stále se používá
Povolené hodnoty:(boolean)
Výchozí hodnota:true

Podrobnosti

Nastavte na false, abyste předešli vynucení prvního písmene odkazů na velká písmena. VAROVÁNÍ: Může přerušit odkazy! Díky tomu se v odkazech ZCELA rozlišují velká a malá písmena. Odkazy objevující se s velkým počátečním písmenem na začátku věty nejdou na stejné místo jako odkazy uprostřed věty s malým počátečním písmenem. Obvykle se první z nich musí stát odkazem se samostatným zobrazovaným názvem (např. [[Page|page]]). Po nastavení na hodnotu false spusťte cleanupCaps.php a opravte existující odkazy, které budou nefunkční.

Toto nastavení ovlivní všechny Namespaces kromě Special (a od 1.16) MediaWiki a User. Ve verzích před 1.16 to ovlivňuje jmenný prostor MediaWiki, ale pamatujte, že MediaWiki rozpoznává stránky pouze velkými písmeny. Takže pokud například upravíte "MediaWiki:sidebar", uvidíte, že se nic nezměnilo, ale editace "MediaWiki:Sidebar" funguje normálně.
$wgCapitalLinkOverrides může toto nastavení přepsat na základě jmenného prostoru.

On Wiktionary projects of all languages, this setting is disabled, but enabled on all other Wikimedia projects except a few Wikipedia languages listed in https://noc.wikimedia.org/conf/highlight.php?file=InitialiseSettings.php (Lojban, Paiwan, Sakizaya and Atayal as of 2022).


Související odkazy