Jump to content

Довідка:Патрулювання

From mediawiki.org
This page is a translated version of the page Help:Patrolling and the translation is 100% complete.
PD Зверніть увагу! Коли Ви редагуєте цю сторінку, то погоджуєтесь робити свій внесок під ліцензією CC0. Детальніше про умови ліцензії можна дізнатися на сторінці довідки. PD

Патрулювання — термін, що використовується для опису, коли кілька користувачів переглядають зміни до Вікіпедії, щоби переконатися, що вони відповідають правилам Вікіпедії. Це здійснюється задля швидкого скасування небажаних редагувань, спам-посилань, порушень авторського права та вандалізму.

Після перегляду змін люди можуть позначати їх «патрульованими» чи «затвердженими», що дозволяє іншим людям пропускати ці зміни та переглядати інші. Це дозволяє людям (тим, котрі можуть це бачити) координувати свою патрульну діяльність так, що всі редагування будуть перевірені принаймні раз, але з меншими витраченими зусиллями (кілька людей перевіряють те саме редагування). Цей механізм патрулювання називається патрульованими редагуваннями чи також загальнішим терміном патрулювання НЗ (патрулювання нещодавніх змін); деякі Вікіпедії використовують лише патрулювання нових сторінок.

Див. також